Epizody(10)

Tentokrát se králi Ludvíkovi XIV. před očima hroutí jeho sen o grandiózním paláci ve Versailles. První fáze stavby paláce je dokončena. Většina francouzských prominentů nyní žije pod jednou střechou s Králem Slunce a neustále spolu soupeří o nadvládu. Drogy, hazardní hry a alkohol jsou naprosto všude. Navíc se šlechtici sami vzájemně likvidují otravou jedem ve snaze přiblížit se králi a vyšplhat se výš na společenském žebříčku. Ludvík, kterého zaslepila vášeň k milence Madame de Montespan, odmítá naslouchat rad církve a svých nejbližších poradců. Obklopen temnotou a mravní zkažeností ztrácí víru ve smysl a v zoufalém pokusu uniknout se vypraví do války se svým úhlavním nepřítelem Vilémem Oranžským. Musí tedy nalézt cestu ke světlu a vykoupení a svou vizi zachránit. (Viasat)

pipapa

O poznání kvalitnější než série 1, ale zázraky opět nečekejte. Přinejmenším nabízí děj více zápletek a tempo jeho posuvu je rychlejší, avšak na pár extrémně otravných zdlouhavých propadů se připravte. Také příjemnější kolor pro oči i pro celkový dojem, neb zelené osvětlení/filtry jsou zde potlačeny na minimum...Mužská nahota opět na bodu mrazu, ženskou nahotu včetně full-frontal zachrańuje jako jediná, a to frekventovaně, odvážná Anna Brewster v roli Marquise de Montespan. V některých momentech jsem byla fascinována precizní mimikou/herectvím Harry Hadden-Patona v roli Gastona. ()