Reklama

Reklama

Versailles

(seriál)
Trailer
Drama / Historický / Romantický / Válečný / Životopisný
Francie / Kanada, (2015–2018), 26 h 15 min (Minutáž: 50–55 min)

Hrají:

George Blagden, Stuart Bowman, Evan Williams, Anatole Taubman, Anna Cottis, Audrey Quoturi, Jean Baptiste Sagory, Noémie Schmidt, Raphael Roger Levy (více)
(další profese)

VOD (1)

Série(3) / Epizody(30)

Obsahy(1)

Vítejte ve světě moci, zrady, lásky, chtíče a vyhlášení války, kde dvořané bojují o královu přízeň. Píše se rok 1667. Francouzskému králi Ludvíku XIV. je 28 a konečně může sám vládnout svému království. Pronásledují ho vzpomínky z dětství o nenávistném puči proti otci, a proto si nechá postavit nejkrásnější palác v Evropě, Versailles. Šlechta žadoní o vstup do tohoto okázalého sídla a netuší, že má sloužit jako jejich vězení, kde je půjde snadno ovládat. Ludvík se předně zaměřil na svého mladšího bratra Monsieura, afektovaného frajírka, ale i hrozivého válečníka. Dvůr je rovněž bojištěm lásky, když se Ludvíkova královna, Marie Terezie, snaží zkrotit jeho záletnické choutky. Podaří se jí získat zpět Ludvíkovo srdce od jeho milenky, sestry anglického krále? Versailles se vám představí ve své kruté slávě. (Viasat)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (39)

bloodcountes 

všechny recenze uživatele

Skvěle se na to dívalo, jakkoli nesnáším seriály založené na vztazích a intrikách... s podivem tady mi to nevadilo. Nejvíc mě uchvátil A.Vlahos a jeho nedostižný, fascinující Filip. nejen nádherný jako muž i jako žena, ale i skvěle vystižený ve svém psychologickém vývoji. Třetí řadu jsem shlédla s velkým časovým odstupem od prvních dvou a tak si říkám, že bych si tu krásu dala znova? ()

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Tragický seriál, ktorý chce šokovať škandalóznou históriou, a ja to mám rád, ale nemusel by to postaviť na faktoch, ktoré ani nie sú pravdou. Pôrod čierneho dieťaťa je síce založený na skutočnostiach, ale s Versailles nemá nič spoločné, kráľ sa tam nasťahoval až trinásť rokov po danej udalosti. Nehovoriac o tom, že okrem kráľových mileneckých avantúr sa tu každú časť musíme pozerať na dvoch teplošov rozdávajúcich si to všade. Dej to nikam neposúva a tí, ktorí by sa chceli niečo dozvedieť o Versailles, výstavbe paláca a života v ňom, budú sklamaní. ()

Reklama

slunicko2 

všechny recenze uživatele

Pěkný historický seriál s typickými nešvary. 1) První, co mě u podobných počinů zajímá, je jejich historická věrnost. No, není to tak zlé. Některé chyby a ignorování fakt by se našly, ale pokud jde o atmosféru a celkové vyznění seriál poměrně věrně, myslím, odráží dobu a mravy._____Až na samotné Versailles. Nejenže vzhledově neodpovídají příslušnému roku, ale zejména postrádají různé detaily, které silně charakterizují dobu - nedostatek toalet, veřejně vyměšování s pro nás dnes udivujícím nedostatkem studu, zoufalý nedostatek soukromí, extrémně svazující etiketa, silný zápach přebíjený parfémy, škrabátka proti vším, detaily týkající se stravování atd._____ 2) Jako odchovanec francouzských historických komedií s Belmondem a Funesem jsem byl zpočátku dost překvapen a zaskočen naturalismem scén, současnou mluvou a celkovou chmurnou atmosférou seriálu. Kde jsou francouzské bonmoty, lehkost a uhlazenost padouchů? Ale postupně jsem si zvykl. Očividně není důvod, proč by se zrovna francouzský dvůr měl lišit od anglického, ruského či jiných. Moderní naturalismus i současný způsob uvažování zvítězily._____ 3) I dějově je seriál poněkud nevyrovnaný. Inu, není moc divu. Na třiceti dílech rozdělených do třech řad se podílelo devět scénáristů a deset režisérů._____ 4) Seriál financovali především Francouzi, je vyroben koprodukčně s Kanadou, mluví se v něm výlučně anglicky a hrají v něm především britští herci._____ 5) Zaujali mě 26letý přitažlivý George Blagden (král Ludvík XIV.), 27letý přitažlivý Alexander Vlahos (králův bratr Filip Orleánský), 31letý Kanaďan Evan Williams (Filipův milenec, rytíř de la Lorraine) i 24letý George Webster (Vilém Oranžský)._____Věk protagonistů se vztahuje k první řadě seriálu, tj. k roku 2015._____ 6) Třetí řada ztratila drive. Ale na 3* to stále ještě stačí. Plusem naopak je vývoj postav._____ 7) Pozornost si zaslouží objektivní vylíčení Filipa Orleánského jako velmi zbožného, výstředního rozhazovačného homosexuála, který ovšem současně proslul osobní statečností v boji (!) a jako schopný vojevůdce._____ 8) Přes uvedené (i mnohé další zde neuvedené) výhrady jsem se na každý díl velmi těšil a sledoval jsem dílo s velkým zájmem. ()

Mlle 

všechny recenze uživatele

Téma historicky již notně známých intrik a pletich mezi jednotlivými osobami versaillského dvora není až tak záživné, aby se člověk mohl těšit z očekávání něčeho striktně inspirativního, poučného či obzory otevírajícího. Vynikající herecké výkony, díky kterýmž ale v seriálu ožívají mnohotvárné (byť fantaskní, pravdě vzdálené) postavy z masa a kostí, a velmi kvalitní režie opatřují ovšem The Versailles od prvního dílu chutí jejich příběhy prožívat. Tentokrát v kabátě, který se nijak netají zcela současným způsobem prožívání a myšlení – ten seriál napevno usazuje v kategorii historických telenovel, a to je s tak dobrými herci nakonec trochu škoda. ()

Stasz 

všechny recenze uživatele

Z několika seriálů, které jsem viděl v roce 2020, jsem tento hltal nejvíce. Velmi povedená výprava a herecké výkony neokoukaných tváří. George Blagdena znám z Vikings a vlastně on byl podnětem pro sledování tohoto seriálu, kdy mě ve své roli nezklamal. Ještě mě mile překvapil Alexander Vlahos v roli Filipa, kterou bravurně zvládl. ()

Galerie (539)

Zajímavosti (3)

  • Po odvysílání prvního dílu se na ostrovech strhla pěkná bouře. Zastánci morálky tvůrcům vyčítali, že během celé první série se v seriálu vyskytoval každých patnáct minut sex anebo násilí. Horší prý už měla být jen Hra o trůny (od r. 2011). [Zdroj: lifee.cz] (Duoscop)
  • Všechny hlavní role v seriálu ztvárnili Britové. Jen panovníkova milenka Henrietta Anna Stuartovna byla švýcarská herečka Noémi Schmidt. [Zdroj: lifee.cz] (Duoscop)
  • Aby byl děj seriálu zajímavější na různé charaktery, přidali si tvůrci do scénáře hned několik smyšlených postav. Zatímco tedy Ludvík, jeho bratr Filip, či králova manželka anebo Filipův milenec jsou skutečnými osobami, vedoucí palácové policie Fabien či dvorní lékař Masson se svou dcerou Claudine nikdy neexistovali. [Zdroj: lifee.cz] (Duoscop)

Související novinky

CANAL+ nově v sekci VOD

CANAL+ nově v sekci VOD

14.08.2023

Letošní rok je na nové streamovací služby bohatý. Jedním z nových hráčů je mezinárodně působící společnost CANAL+, která svou platformu uvedla letos v dubnu na český trh.   VOD knihovna CANAL+ nabízí… (více)

Reklama

Reklama