poster

Versailles (TV seriál)

 • Francie

  Versailles

 • Kanada

  Versailles

Drama

Francie / Kanada, 2015 - 2018, 26 h 15 min (Minutáž: 50–55 min)

Hrají:

George Blagden, Stuart Bowman, Evan Williams, Anatole Taubman, Anna Cottis, Audrey Quoturi, Jean Baptiste Sagory, Noémie Schmidt, Raphael Roger Levy, Elisa Lasowski, Lizzie Brocheré, Dominique Blanc, Alexander Vlahos, George Webster, Steven Elder, Anna Brewster, Amira Casar, Tygh Runyan, Maddison Jaizani, Rupert Vansittart, Holger Daemgen, Fu'ad Aït Aattou, Pip Torrens, Cédric Weber, Cédric Vallet, Olivia Gotanègre, Calum MacPherson, Nathan Willcocks, Alexia Giordano, Sarah Winter, Steve Cumyn, Peter Hudson, Joe Sheridan, Geoffrey Bateman, Quentin Faure, Colin David Reese, Alexis Michalik, Valérie Thoumire, Théo Frilet, Barnaby Apps, Patrick Albenque, David Coburn, Daniel Lapaine, Suzanne Clément, Harry Hadden-Paton, Mark Rendall, Greta Scacchi, Catherine Walker, Ned Dennehy, Sabrina Bartlett, Phareelle Onoyan, Camille Rutherford, Fabien Hagège, Ace Bhatti, Lilly-Fleur Pointeaux, Paul Spera, Diana Stewart, Hannah Arterton, Antoine Blanquefort, Marie Askehave, Jessica Clark, Anthony Flanagan, Matthew McNulty, Maximilien Seweryn
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Mlle
  ***

  Téma historicky již notně známých intrik a pletich mezi jednotlivými osobami versaillského dvora není až tak záživné, aby se člověk mohl těšit z očekávání něčeho striktně inspirativního, poučného či obzory otevírajícího. Vynikající herecké výkony, díky kterýmž ale v seriálu ožívají mnohotvárné (byť fantaskní, pravdě vzdálené) postavy z masa a kostí, a velmi kvalitní režie opatřují ovšem The Versailles od prvního dílu chutí jejich příběhy prožívat. Tentokrát v kabátě, který se nijak netají zcela současným způsobem prožívání a myšlení – ten seriál napevno usazuje v kategorii historických telenovel, a to je s tak dobrými herci nakonec trochu škoda.(18.6.2016)

 • Emperor1
  ****

  Ne že by to zpracováním tématu o intrikách na panovnickém dvoře nějak zvlášť vybočovalo od jiných historických filmů či seriálů, ale já jsem ani o moc víc, než dobrou výpravu a kostýmy, neočekával. Jako bonusu se mi dostalo celkem zajímavého vykreslení vztahů mezi postavami a historický exkurs, který podnítil můj zájem o tu dobu. Neposuzuju teď jeho historickou věrohodnost, určitá tvůrčí invence a kreativita se dá u takových snímků očekávat i tolerovat, tvůrci neměli ambice vytvořit nákladný historický dokument a případné dějinné nesrovnalosti si divák jistě dokáže vyhledat sám. Mimoto si teď už konečně zapamatuju, kolikátý že to byl Ludvík, kterému se říkalo Král Slunce, ono se mi to doposud trochu pletlo.(16.8.2017)

 • vla_kor
  ****

  Hodně povedený seriál založený na skutečných událostech i mýtech o období vlády Ludvíka XIV. Seriál se podařilo prodat do téměř celého světa, což vypovídá o zkušenosti tvůrců s tvorbou dobře vyváženého díla. Samozřejmě, že francouzské publikum si stěžuje na nedostatek sexu a anglické herce. Britská BBC zas obdržela stížnosti na přemíru sexu :-) Scénář je chytře poskládaný ze skutečných událostí a z historických anekdot vyzobaných z momoárů a dopisů, které ovšem nejsou vždy pravdivé a už vůbec nejsou nestranné. (Například zatímco dopisy Madame přítelkyním se dochovaly, korespondence Monsieura s jeho přáteli skončila v krbu hned po jeho smrti.) Tvůrci si dost pochopitelně nelámali hlavy s historickou chronologií, ale poskládali dramatický děj a dobře se jim při tom podařilo vystihnout ducha doby. Ve středu všeho dění je vztah Ludvíka XIV. a jeho jediného bratra Filipa, vévody Orleánského (mimochodem dědečka Františka Štěpána, manžela císařovny Marie Terezie). Král, nemůže zapomenout na období Frondy a nebezpečí, které hrozilo od strýce Gastona,postupně umenšuje vliv vysoké šlechty a převádí moc do svých rukou. Od malička vštěpovaná ostražitost vůči mladšímu bratrovi Filipovi (aby se z něho nestal další zrádný Gaston) komplikuje jejich vzájemný přátelský vztah. Monsieur, vychovávaný k bezvýhradné věrnosti a poddanské poslušnosti ke svému královskému bratrovi, si vyvzdorovává alespoň malé kousky slávy a osobní svobody. A to vše v kulisách francouzských královských zámků, s perfektními kostýmy (úžasné historické boty a vyšívané kabátce...) a výpravou. Mě osobně stylizace v případě tohoto seriálu ani za mák nevadí.(24.2.2018)

 • pipapa
  odpad!

  Technická kvalita super, výprava a kostými jakbysmet. Ale: otravný a utahaný děj, vše příliš stylizované a na bod mrazu vybroušené, nemajíc nic společného s realitou té doby. Vrcholem je totálně kontrolovaná nahota/erotika = tak stupidní a průhledné triky jsou doslova výsměchem nám divákům = 1.mužská postava se zvedne nahá z postele a jde proti kameře, ale mezi postavou a kamerou stojí velké křeslo, takže akorát tak scéna pro milovníky renesančního nábytku. 2.po "orgiích" leží ca.tři unavení muži na posteli a mají technicky přesně a bezdůvodně zakrytý jen střed svého těla, tzn. pan režisér nám neustále připomíná "POZOR, je tady kamera"! 3. nahý muž se odvaluje s druhého muže a v momentě, kdy už padá na záda ještě stihne přetahnout přesně přes "střed vesmíru" nějakou plachtu = opět "BACHA,kamera", a tak bych mohla pokračovat doaleluja. Občas si snad přijde pánské publikum na nějaké to dámské poprsí, ale zázraky nečekejte. Seriál jsem nedokoukala, neb na takové špeky pro děti a blbce nejsem stavěná. Haj-sosajety té doby nebyla určitě tak prudérní, jak nám ji zde kreslí pan režisér, pan mistr, ale mistr akorát tak na podvody a nesmysly. Zazobaná parta se rozhodla vstoupit do světa filmového byznysu, tak tam vstoupila, proč ne, diváků-imbecilů je přece spousta.(16.1.2018)

 • OnNe
  ***

  Dobrá kamera, ucházející scénář, pěkné kostýmy. Akorát to nesmí brát diváci vážně. Pravdivého tam moc není. Manželka Filipa Orleánského vůbec nezemřela ve Versailles v náruči Filipa a Ludvíka. Filipův milenec byl vězněn hodně daleko od Francie a Filip mu to nikdy nezapomenul. Spiknutí vůči králi organizované jeho nejlepším přítelem byl výmysl a nevím, co si myslet o černém dítěti, které Francii zajistilo spojenectví v Africe. Najít další nesmysly nezabere ani 5 minut googlení. Zrovna tohle podráží seriálu nohy. Jinak byl vymyšlený dobře a vedle něčeho jako Tudorovci by slavil mnohem větší úspěch. Pokud bude druhá řada, tak by se měli zaměřit spíš na osobnost Ludvíka XIV. Vymyšlená zápletka nezakládající se na skutečnosti je k ničemu.(5.3.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace