Versailles (TV seriál)

• Francie

Versailles

• Kanada

Versailles

Francie / Kanada, 2015 - 2018, 26 h 15 min (Minutáž: 50–55 min)

George Blagden, Stuart Bowman, Evan Williams, Anatole Taubman, Anna Cottis, Audrey Quoturi, Jean Baptiste Sagory, Noémie Schmidt, Raphael Roger Levy, Elisa Lasowski, Lizzie Brocheré, Dominique Blanc, Alexander Vlahos, George Webster, Steven Elder, Anna Brewster, Amira Casar, Tygh Runyan, Maddison Jaizani, Rupert Vansittart, Holger Daemgen, Fu'ad Aït Aattou, Pip Torrens, Cédric Weber, Cédric Vallet, Olivia Gotanègre, Calum MacPherson, Nathan Willcocks, Alexia Giordano, Sarah Winter, Steve Cumyn, Peter Hudson, Joe Sheridan, Geoffrey Bateman, Quentin Faure, Colin David Reese, Alexis Michalik, Valérie Thoumire, Théo Frilet, Barnaby Apps, Patrick Albenque, David Coburn, Daniel Lapaine, Suzanne Clément, Harry Hadden-Paton, Mark Rendall, Greta Scacchi, Catherine Walker, Ned Dennehy, Sabrina Bartlett, Phareelle Onoyan, Camille Rutherford, Fabien Hagège, Ace Bhatti, Lilly-Fleur Pointeaux, Paul Spera, Diana Stewart, Hannah Arterton, Antoine Blanquefort, Marie Askehave, Jessica Clark, Anthony Flanagan, Matthew McNulty, Maximilien Seweryn, Kate Colebrook, Ellis Ann Jackson, Rory Keenan, Tim Loane, Dominique Pinon, Ken Bones, Pascal Henault, Daphne Patakia, Gabrielle Lazure, Benedita Pereira, Tosin Cole, Tom Ainsley

Téma historicky již notně známých intrik a pletich mezi jednotlivými osobami versaillského dvora není až tak záživné, aby se člověk mohl těšit z očekávání něčeho striktně inspirativního, poučného či obzory otevírajícího. Vynikající herecké výkony, díky kterýmž ale v seriálu ožívají mnohotvárné (byť fantaskní, pravdě vzdálené) postavy z masa a kostí, a velmi kvalitní režie opatřují ovšem The Versailles od prvního dílu chutí jejich příběhy prožívat. Tentokrát v kabátě, který se nijak netají zcela současným způsobem prožívání a myšlení – ten seriál napevno usazuje v kategorii historických telenovel, a to je s tak dobrými herci nakonec trochu škoda.(18.6.2016)

Intriky,pletichy,zrady a vraždy, ale ikrásné dobové kostýmy-zvláště ty pánské. To nabízí tento seriál. Váhám mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami. Zatím dávám tři , možná to ale ještě přehodnotím. Ano, po zhlédnutí všech dílů jsem se rozhodla pro 4 hvězdičky. A že je seriál plný sexu? Zas to tak extra mimořádný nebylo. Protože nebyla 1.řada ,tak říkajíc, dokončena, zřejmě bude mít seriál pokračování.(19.8.2016)

Dobrá kamera, ucházející scénář, pěkné kostýmy. Akorát to nesmí brát diváci vážně. Pravdivého tam moc není. Manželka Filipa Orleánského vůbec nezemřela ve Versailles v náruči Filipa a Ludvíka. Filipův milenec byl vězněn hodně daleko od Francie a Filip mu to nikdy nezapomenul. Spiknutí vůči králi organizované jeho nejlepším přítelem byl výmysl a nevím, co si myslet o černém dítěti, které Francii zajistilo spojenectví v Africe. Najít další nesmysly nezabere ani 5 minut googlení. Zrovna tohle podráží seriálu nohy. Jinak byl vymyšlený dobře a vedle něčeho jako Tudorovci by slavil mnohem větší úspěch. Pokud bude druhá řada, tak by se měli zaměřit spíš na osobnost Ludvíka XIV. Vymyšlená zápletka nezakládající se na skutečnosti je k ničemu.(5.3.2016)

Lesk a bída francouzského královského dvora s kulisou rozrůstající se versaillské rezidence. Seriál bych charakterizoval jako takové špinavější Tudorovce, myšleno v dobrém. Zatímco příběh Jindřicha VIII. byl místy nepřirozeně vyumělkovaný, sází Versailles, nejspíš i kvůli ne tak štědrému rozpočtu, na dobovější atmosféru a to je z mého pohledu plus. Vzhledem k tomu, že doba Krále Slunce mi není nijak zvlášť blízká, nemám příliš ponětí o tom, jak moc je seriál věrný historii, ale vzhledem k anabázi s černochy, která byla v celkovém kontextu naprosto zbytečná, to asi žádná sláva nebude. Nicméně i tak se mi scénář líbil. Herecky víc než dobré a Blagden, který mě ve Vikings občas lezl na nervy, je tady vynikající. Horší to je s ženskou částí castingu, která postrádá výraznější tvář a zpočátku jsem si většinu přítomných dam pletl. Ale i to si nakonec sedlo. Příliš nechápu ty zvěsti o tom, jak je seriál nabitý sexem. Jo, sem tam si tu někdo s někým vrzne, ale ne o moc víc, než v jiných sériích, takže honimírové by si neměli dělat přehnané naděje. Slušná práce a doufám v další řadu. 85%(4.6.2016)

• pipapa

Technická kvalita super, výprava a kostými jakbysmet. Ale: otravný a utahaný děj, vše příliš stylizované a na bod mrazu vybroušené, nemajíc nic společného s realitou té doby. Vrcholem je totálně kontrolovaná nahota/erotika = tak stupidní a průhledné triky jsou doslova výsměchem nám divákům = 1.mužská postava se zvedne nahá z postele a jde proti kameře, ale mezi postavou a kamerou stojí velké křeslo, takže akorát tak scéna pro milovníky renesančního nábytku. 2.po "orgiích" leží ca.tři unavení muži na posteli a mají technicky přesně a bezdůvodně zakrytý jen střed svého těla, tzn. pan režisér nám neustále připomíná "POZOR, je tady kamera"! 3. nahý muž se odvaluje s druhého muže a v momentě, kdy už padá na záda ještě stihne přetahnout přesně přes "střed vesmíru" nějakou plachtu = opět "BACHA,kamera", a tak bych mohla pokračovat doaleluja. Občas si snad přijde pánské publikum na nějaké to dámské poprsí, ale zázraky nečekejte. Seriál jsem nedokoukala, neb na takové špeky pro děti a blbce nejsem stavěná. Haj-sosajety té doby nebyla určitě tak prudérní, jak nám ji zde kreslí pan režisér, pan mistr, ale mistr akorát tak na podvody a nesmysly. Zazobaná parta se rozhodla vstoupit do světa filmového byznysu, tak tam vstoupila, proč ne, diváků-imbecilů je přece spousta.(16.1.2018)