Versailles (TV seriál)

• Francie

Versailles

• Kanada

Versailles

Francie / Kanada, 2015 - 2017, 17 h 20 min (Minutáž: 20x52 min)

Ne že by to zpracováním tématu o intrikách na panovnickém dvoře nějak zvlášť vybočovalo od jiných historických filmů či seriálů, ale já jsem ani o moc víc, než dobrou výpravu a kostýmy, neočekával. Jako bonusu se mi dostalo celkem zajímavého vykreslení vztahů mezi postavami a historický exkurs, který podnítil můj zájem o tu dobu. Neposuzuju teď jeho historickou věrohodnost, určitá tvůrčí invence a kreativita se dá u takových snímků očekávat i tolerovat, tvůrci neměli ambice vytvořit nákladný historický dokument a případné dějinné nesrovnalosti si divák jistě dokáže vyhledat sám. Mimoto si teď už konečně zapamatuju, kolikátý že to byl Ludvík, kterému se říkalo Král Slunce, ono se mi to doposud trochu pletlo.(16.8.2017)

• pipapa

Technická kvalita super, výprava a kostými jakbysmet. Ale: otravný a utahaný děj, vše příliš stylizované a na bod mrazu vybroušené, nemajíc nic společného s realitou té doby. Vrcholem je totálně kontrolovaná nahota/erotika = tak stupidní a průhledné triky jsou doslova výsměchem nám divákům = 1.mužská postava se zvedne nahá z postele a jde proti kameře, ale mezi postavou a kamerou stojí velké křeslo, takže akorát tak scéna pro milovníky renesančního nábytku. 2.po "orgiích" leží ca.tři unavení muži na posteli a mají technicky přesně a bezdůvodně zakrytý jen střed svého těla, tzn. pan režisér nám neustále připomíná "POZOR, je tady kamera"! 3. nahý muž se odvaluje s druhého muže a v momentě, kdy už padá na záda ještě stihne přetahnout přesně přes "střed vesmíru" nějakou plachtu = opět "BACHA,kamera", a tak bych mohla pokračovat doaleluja. Občas si snad přijde pánské publikum na nějaké to dámské poprsí, ale zázraky nečekejte. Seriál jsem nedokoukala, neb na takové špeky pro děti a blbce nejsem stavěná. Haj-sosajety té doby nebyla určitě tak prudérní, jak nám ji zde kreslí pan režisér, pan mistr, ale mistr akorát tak na podvody a nesmysly. Zazobaná parta se rozhodla vstoupit do světa filmového byznysu, tak tam vstoupila, proč ne, diváků-imbecilů je přece spousta.(16.1.2018)

Intriky,pletichy,zrady a vraždy, ale ikrásné dobové kostýmy-zvláště ty pánské. To nabízí tento seriál. Váhám mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami. Zatím dávám tři , možná to ale ještě přehodnotím. Ano, po zhlédnutí všech dílů jsem se rozhodla pro 4 hvězdičky. A že je seriál plný sexu? Zas to tak extra mimořádný nebylo. Protože nebyla 1.řada ,tak říkajíc, dokončena, zřejmě bude mít seriál pokračování.(19.8.2016)

Lesk a bída francouzského královského dvora s kulisou rozrůstající se versaillské rezidence. Seriál bych charakterizoval jako takové špinavější Tudorovce, myšleno v dobrém. Zatímco příběh Jindřicha VIII. byl místy nepřirozeně vyumělkovaný, sází Versailles, nejspíš i kvůli ne tak štědrému rozpočtu, na dobovější atmosféru a to je z mého pohledu plus. Vzhledem k tomu, že doba Krále Slunce mi není nijak zvlášť blízká, nemám příliš ponětí o tom, jak moc je seriál věrný historii, ale vzhledem k anabázi s černochy, která byla v celkovém kontextu naprosto zbytečná, to asi žádná sláva nebude. Nicméně i tak se mi scénář líbil. Herecky víc než dobré a Blagden, který mě ve Vikings občas lezl na nervy, je tady vynikající. Horší to je s ženskou částí castingu, která postrádá výraznější tvář a zpočátku jsem si většinu přítomných dam pletl. Ale i to si nakonec sedlo. Příliš nechápu ty zvěsti o tom, jak je seriál nabitý sexem. Jo, sem tam si tu někdo s někým vrzne, ale ne o moc víc, než v jiných sériích, takže honimírové by si neměli dělat přehnané naděje. Slušná práce a doufám v další řadu. 85%(4.6.2016)

• Arsenal83

Tragický seriál, ktorý chce šokovať škandalóznou históriou, a ja to mám rád, ale nemusel by to postaviť na faktoch, ktoré ani nie sú pravdou. Pôrod čierneho dieťaťa je síce založený na skutočnostiach, ale s Versailles nemá nič spoločné, kráľ sa tam nasťahoval až trinásť rokov po danej udalosti. Nehovoriac o tom, že okrem kráľových mileneckých avantúr sa tu každú časť musíme pozerať na dvoch teplošov rozdávajúcich si to všade. Dej to nikam neposúva a tí, ktorí by sa chceli niečo dozvedieť o Versailles, výstavbe paláca a života v ňom, budú sklamaní.(10.10.2017)