Tak čekal jsem větší blbost, ale nakonec jsem vydržel a byl zvědavý jak to dopadne:-) Některým věcem už dnešní mládež asi neporozumí, to např. když Stropnický jde do fabriky na osobní a odpovídá na adresu něco v tomto smyslu: zatím bydlím u rodičů, ale chci si zažádat o podnikový byt (z dnešního pohledu trochu scifi) Hlavní zádrhel spočívá v tom, že s maturitou mu nedali pořádný flek a mu se to nelíbí, dále je tu jeho milá, snad z jižní moravy, které život v Ústí n. L. absolutně nesvědčí, do toho otěhotní a problémy se kupí, nebudu tady házet spoilery, ale jako oddechovka a nenáročná podívaná proč ne.(10.4.2011)

Celkem zajímavý film o mladíkovi co vrací z vojny domů i se ženou (pěkná Kateřina Lojdová). On je poměrně nadaný šermíř, a dobře maluje či hraje na hudební nástroje. Nedostudoval vysokou, ale i tak si myslí že mu budou pečení holuby skákat rovnou do huby. Má vlivné rodiče hlavně tatík, a tak jim jeho žena bývalá servírka není moc v hod, hlavně jeho mámě, poměrně nesympatická Jana Štěpánková (ta mě tam moc nesedí na zápornou postavu). Mladík nastupuje do chemičky, ale místo místa někde v kanclu musí narazit montérky a dělat co se dá. Samozřejmě je mu to proti srsti a myslí si , že když má maturu, že je něco víc. Navíc začínají rozepře i se svojí ženou. Pak využije protekce svého otce k lepšímu místu (otec o tom neví). Jenže se to velice rychle provalí a sám poznává, že vlastně nic neumí. Rozpadá se mu manželsví, nebot žena potratí a odjíždí zpátky k rodičům. On si konečně uvědomí , že když se bude snažit, že to půjde a tak odchází zpátky do školy dokončit vysokou. Film je hodně současný, jelikož takových lidí co nic neumí, ale myslí si , že jo je tu spousta. Opět jeden z filmů na , který se zapomělo a docela neprávem.(25.11.2009)

• Ivoshek

Moje žena hned v první chvíli, kdy to uviděla, tak odhadla, že tam určitě Lojdová ukáže kozy. Říkal jsem, že to je ve filmu z roku 84 blbost, navíc samoúčelná... a bum ho, běží tak dvacátá minuta a už jsou venku. Tak já nevim, ona je asi ukazuje všude, kde hrála. Co se týče filmu, zápletka je ok, ale napsané a zahrané to působí dost děsivě. Tak abych to shrnul, důvody ke koukání jsou asi tak tři - mladej Vašut, prsa Kateřiny Lojdové a reálie severočeské chemičky.(6.11.2010)

Pro mě neznámý film, který jsem poprvé viděl v roce 2010. A musím říci, že mě příjemně překvapil, skutečně je koukatelný. Příběh je uvěřitelný, postavy celkem sympatické, mladí Stropnický, Vašut nebo Ondra Vetchý ukazují, že v nich skutečně něco je. Téma neustále živé: mladý nedostudovaný muž si myslí, jak je dobrý a prahne po snadném úspěchu, ale nakonec se uchýlí k protekci. Rozpadá se mu nevyrovnané manželství, kolegy v práci je vnímán jako člověk, který nic moc neumí a má jen mocné konexe, ale i zde narazí. Nakonec ale překoná své obavy a pokusí se vše napravit. Příběh je ale přílišně moralizující, jak se v době jeho natočení dá očekávat a zobrazení reality příliš černobílé (venkov vs. město, rodinné vztahy). Natáčeno v Ústí nad Labem a v Perné u Mikulova.(6.11.2010)

I pres tragickeho a ve vsech smerech nepouzitelneho Stropnickeho se prekvapive jedna o dobry film. Civilni pohled do zivota jednoho mladeho muze, ktery stoji na prahu sve kariery. Na tu dobu film obsahuje spoustu milostnych scen, jinak je ale celkem pokrokovy a dal by se podobne prenest i do dnesni doby... Libi se mi i vykresleni odlisnych zivotu obou rodin.(28.1.2017)