poster

Dole (S01E05) (epizoda)

 • USA

  Down

Horor / Thriller

USA, 2019, 1 h 30 min

Režie:

Daniel Stamm

Kamera:

Scott Winig

Producenti:

Tevin Adelman

Zvuk:

Karol Urban

Kostýmy:

Alexis Scott
(další profese)
 • kkarx
  ****

  Dal bych pět hvězd nebýt násilně vecpané nehodící se závěrečné tečky. Nejprve jsem myslel, že to je jen scénáristický laps tohoto dílu, ale po několika dalších částí této série jsem pochopil, že autorům jde ve skutečnosti o to, ukázat, že dívka je vždy lepší (silnější, inteligentnější atd.) než prohnilí (zbabělí, ufňukaní, násilní, hloupí. prolhaní....) muži. Takto černobíle to bylo ve všech 8 dílech, které jsem zatím viděl! Nebyl v nich snad jediný kladný muž bez něčeho, co byste na něj nemohli hodit jako na zlosyna, za to se tu vyskytly charaktery mužů jako úchyl, zbabělec, hlupák, násilník, alkoholik, vrah, psychopat.(22.4.2020)

 • filmmovier
  ****

  Perfektní obsazení, perfektní dějiště, perfektní atmosféra i tempo nastavené už na začátku a minutu po minutě postupně houstnoucí... Tohle se fakt mimořádně povedlo a společně s druhým dílem je tohle zatím nejlepší příspěvek do antologie, který prostě šlape jako hodinky. Výtečný thriller, který má všechno, co bych od tohoto tématu čekal, takže super. Kéž by takových dílů bylo v tomhle seriálu víc.(20.3.2019)

 • Vabr
  ***

  Moc jsem se na tento díl těšil kvůli vysokému hodnocení, plakátu a kvůli tomu, že valentýnský díl ve druhé sérii je pěkná sra*ka. Líbí se mi, že výtah zde využívají dobře, ale v jednom momentu jsem i čekal, že se průběh dílu přemístí jinam. Bohužel se tak nestalo a to mě zklamalo. Ke konci je díl lehce horší a konec je špatný. Myslel jsem si, že dám horší 4 hvězdy, ale konec to rozhodl. Čekal jsem, že to bude áčkový, ale potom to sklouzlo na béčko. Stále ale nejlepší výtahový film/díl, který jsem doposud viděl.(13.8.2020)

 • ricci.s
  ****

  Dvaja zamestnanci sa zaseknú vo výťahu a začnú sa "logicky" zbližovať. No svadba z toho asi nebude. V prvom rade - horor to nie je. Čistý a krásny psychologický thriller s úplne banálnym námetom, ktorý nemá s originalitou nič spoločné a dokonca je tak predvídateľný... Ale na druhej strane, vďaka výborným postavám a dostatočnému napätiu či akcii funguje, a dokonca ho považujem za najlepšiu zo všetkých doterajších častí. Odporúčam fanúšikom podobného "P2".(9.2.2019)

 • Morholt
  *****

  Obyčejná a předvídatelná výtahovka o dvou lidech, ale přesto byla parádní. Trošku jsem se sice obával pasáží, které předcházely očekávanému zlomu, ale ani tady nemám co vytknout. Oboum hlavním protagonistům to klapalo a po celou dobu jsem měl pocit, že takhle nějak by se asi lidé v podobné situaci chovali. Stamm si dobře poradil i s přechodem do thrilleru/hororu, celé to dokázal přijatelně oddůvodnit a přidal velice solidní dávku brutality, která dokonale ladila s psychem, které se mezi dvojicí rozpoutalo. Svou výraznou troškou do mlýna přispěli i herci a skvělou Natalii Martinez, kterou prostě žeru, výborně doplňoval i neznámý Lauria. Zatím nejlepší díl celé série. 95%(9.2.2019)