Do temnoty - Série 2 (2019) (série)

Špinavej kus práce (S02E03)

(epizoda)
  • USA Nasty Piece of Work

Příběh sleduje zaměstnance ve velké společnosti, který zjistí, že nedostane vánoční bonus ani povýšení, které očekával. Ale pak ho jeho šéf pozve na večeři s návrhem, že pro něj má lepší způsob, jak se posunout nahoru na zaměstnaneckém žebříčku ... (AXN)

ricci.s

Milionársky šéf firmy pozve k sebe na vianočný večierok dvoch zamestnancov s manželkami, aby jednému z nich ponúkol povýšenie. No a vzápätí sa v ich krásnom obrovskom dome rozohrá celkom napínavá, smrtiaca hra, v ktorej pôjde aj o život, pretože sa začne postupne ukazovať charakter každej jednej postavy. Z veľkej časti konverzačka, z tej menšej akcia a krv, celé ladené do štýlu čiernej komédie (a celkom zábavnej), film rovnako obsahuje zopár snaživých zvratov a vďaka celkom sympatickým postavám je to príjemná jednohubka. ()

Trevor

Vianočná atmosféra možno trochu ovplyvnila moje hodnotenie inak priemerného filmu, ktorý má k hororu pomerne ďaleko. Šéf firmy si na vianočný večierok k sebe pozve dvoch zamestnancov so svojimi manželkami a práve počas večierku by sa mal rozhodnúť, ktorého z nich povýši či Teda alebo Gavina. Steven si však pre nich nachystá nejedno prekvapenie...Keď to už už vyzeralo, že liberálny fanatizmus túto epizódu nezasiahne nakoniec sa ukázalo že je ho tam viac ako dosť. Všetci majitelia firmy či zbohatlíci sú belosi, kvôli kariére na pracovisku sú ponižovaný muži a miesto šéfky nakoniec dostane žena. Ak by som prebral rétoriku zdejšieho hororového experta a tudiž každú liberálnu epizódu či film hodnotil odpadom už by mi v roku 2020 veľa možností na iné hodnotenia neostávalo. Film v mnohých ohľadoch pripomína Nevestu na zabitie v kombináciu s Truth or dare. Kedy sa film objaví na AXN s dabingom netuším, predpokladám že niekedy v apríli, dovtedy bude mať málo hodnotení, ale myslím že hranicu 50% prekoná iba s problémami. Druhá séria má o niečo horší rozbeh. ()

Vabr

Čekal jsem, že to bude podle průměrného hodnocení, traileru a popisu dost nudné a proto si to zaslouží takové průměrné hodnocení, ale nakonec tomu tak vůbec není. Je to kravina. Je to takové přeplácané. Opravdu dlouho jsem čekal, než někdo zastřelí ty dva u konce. Konec s důchodci působí hrozně. Asi jsem pochopil, že se tenhle seriál musí brát opravdu s nadsázkou nebo já fakt nevím, protože, kdo by tohle mohl brát jako normální film (díl seriálu)? Nechápu, že prostě odtamtud neodešli. Co trochu pochválím je smrt těch dvou na konci a pravidla k úspěchu, která zde hrají lehce podstatnou roli. Výběr víceprezidenta je nesmyslný, i přes to, že ten člověk ty pravidla splňoval. VYHODNOCENÍ: TOHLE VÁNOČNÍ ZÁZRAK OPRAVDU NENÍ ()