Do temnoty (TV seriál)

Into the Dark

Horor / Thriller

USA, 2018–2021, 36 h (Minutáž: 90 min)

Tom Bateman, Dermot Mulroney, Rebecca Rittenhouse, Tembi Locke, Aurora Perrineau, David Hull, Ray Santiago, Max Adler, Chasty Ballesteros, Dale Dickey, Raymond Forchion, Sasha Grey, Harvey Guillen, Patrick Hume, Katie Wilson, Nyasha Hatendi, Isabella Acres, Melissa Bergland, Meredith Salenger, Jon Daly, Diane Sellers, Suki Waterhouse, Carly Chaikin, Kirby Howell-Baptiste, Natalie Martinez, Matt Lauria, Sutton Foster, Diana Silvers, Keir O'Donnell, Hayes MacArthur, Jessica McNamee, Charles Halford, John Marshall Jones, Stephanie Beatriz, Julianna Guill, Mary McCormack, Jimmi Simpson, Shaunette Renée Wilson, Amanda Walsh, Michael Weston, Kylie Rogers, Cyrina Fiallo, Israel Broussard, Dora Madison, Samantha Mathis, Frank Whaley, Alex Jayne Go, Martha Higareda, Richard Cabral, Shawn Ashmore, Barbara Crampton, Creed Bratton, Laura Cerón, Gigi Saul Guerrero, Sal Lopez, Clayne Crawford, Josephine Langford, Lia McHugh, Robyn Lively, Dwight Hicks, Willa Miel Pogue, Jahkara Smith, Annie Q., Corey Fogelmanis, Jessi Case, Julian Works, Hugo Armstrong, McKaley Miller, Scott Porter, Ciara Bravo, Cass Buggé, Bianca Lopez, Annalisa Cochrane, Graham Taylor, Adelaide Kane, Georgie Flores, Jacques Colimon, Dylan Arnold, Liam Graham, Courtney Henggeler, Reign Edwards, Kerr Smith, Monroe Cline, Jonny Berryman, Latarsha Rose, Dustin Milligan, Angela Sarafyan, Julian Sands, Natalie Hall, Kyle Howard, Sophia Del Pizzo, Augustus Prew, Scott Evans, Ayden Mayeri, Lukas Gage, Adam Faison, Will Westwater, Chester Lockhart, Marie Oldenbourg, Britt Baron, Anna Lore, Benedict Samuel, Anna Akana, Shaun Brown, Tiffany Smith, Ally Maki, Keeley Bumford, Mark Hadley, Sachin Bhatt, Taj Speights, Beth Curry, Elyse Levesque, Tessa Goss, Molly Hagan, Bob Bancroft, Patrick Gorman, Christopher Kriesa, Antonio Raul Corbo, Perry Smith, Malcolm Barrett, Lyndie Greenwood, Felicia Day, Jonah Ray, Gavin Stenhouse, Amir Talai, Wil Wheaton, Rachel Bloom, Alexander Ward, Vito D'Ambrosio, Tina Majorino, Micah Parker, Natalie Paul, Shi Ne Nielson, Olivia Liang, David Mattey, Maria Conchita Alonso, V.J. Foster, McKinley Freeman, Judy Greer, Steve Guttenberg, Elise Neal, Ellen Wong, Joshua Burge, Ezra Buzzington, Barry Watson, Kaye L. Morris, Camden Toy, Casey Deidrick, Evan Williams, Dana Drori, Aaron Groben, Dan Aid, Megalyn Echikunwoke, Gareth Williams, David Carzell

Komentáře uživatele Vabr k tomuto TV seriálu

• Série 1 (série) (2018)

Jen tak tak 2 hvězdy! Po dílu They Come Knocking jsem si říkal, že jestli 2 ze zbývajícíh 3 dílů ujdou, tak dám dvě. Nakonec jsem ty dvě dal, ale je to těsné s jednou hvězdou. Červené díly až tak super bohužel nejsou, ale jsou na lepší 3 hvězdy. Není to snad vůbec hororové a úplně jsem si říkal, proč by nešlo vymyslet něco mezi thrillerem a hororem, protože to by bylo Into the Dark. Takto se přikláním k thrilleru. Bojí se zabíjet postavy. Špatné díly jsou opravdu hrozné. Je jen výjimkou, že něco není dobré ani hrozné, ale je to mezi. Díly až tak originální nejsou a dokonce i vykrádají nápady. Pro špatné díly je typická jedna nebo více z těchto vlastností: příšerně nudné, příšerně nezajímavé, sra*ka hrající si na něco psychologického a nebo na něco víc. Chlap je ten špatný a zlý a žena je ta silná, odhodlaná a ta co vyhraje. Převažují díly, které jsou takové feministické (viz. Dole, Dům na stromě, Čistota). Nemá cenu koukat na první sérii, protože díly, kterým jsem dal 4 hvězdy jsou na špatné 4 hvězdy, takže ani ty nejsou nějaké skvělé. NEJLEPŠÍ DÍLY: 1. Tělo 2. Kulturní šok 3. Z masa a krve NEJHORŠÍ DÍLY: 1. Dům na stromě 2. Krutá zábava 3. Pooka! VYHODNOCENÍ: VYSVĚTLENÍ VRAŽD JE NA ÚROVNI DĚTÍ(23.8.2020)

Nápad mi zněl hodně dobře a nezklamal mě. Oceňuji, že vrah je opravdu chladný, dobrý průběh dílu, postavy, logiku postav, smrti a vtipy, ale mohlo jich být více. Dobrý uvítací díl. Na konci je zvrat, díky kterému se změní konec, což jsem trochu rád. Dávám horší 4 hvězdy za to, že zde nebylo tolik vtipů.(12.8.2020)

Nalákalo mě červené hodnocení. Díl připomíná film, což je dobře. Dobrý průběh, ale dceřiny narážky jsou občas až moc zjevné :D. Nejvíc mě na dílu mrzí pouze jedna vražda. Byla boží s hodně krví (nejsem typ, co zbožňuje gore, ale tady se to vážně povedlo). Bohužel jsem čekal asi 3 vraždy. Kdyby tu byly ty 3 vraždy, dal bych 4 hvězdy. Po dokoukání jsem si připadal, jako bych zhlédl průměrný film.(12.8.2020)

• Pooka! (S01E03) (epizoda) (2018)

Sra*ka, která si hraje na něco psychologického a víc. Opravdu nesnáším, když si sra*ka jako je tato, hraje na něco psychologického a víc. Nechápu, že je to TEN Pooka. Nevypadá ta hračka ani hezky. Začali jsme to potom přeskakovat, a když jsme to skipnuli na konec, tak jsem vážně nic nechápal (asi kvůli tomu, jaká je to sra*ka a kvůli přeskakování). Mělo to mít nejspíš nějaký ,,významný konec''. Buďto Poooku miluješ nebo JI nenávidíš.(12.8.2020)

• Nový rok, nové já (S01E04) (epizoda) (2018)

Tenhle díl řadím na 3 části - tlachání, předsevzetí až po konec hry nikdy jsem a na zbývající část (ta byla nejlepší). V první části si neumím vůbec přiřadit, jak se hlavní postava chová a jaké má názory. Vadí mi, jak je hrozně nijaká, zamlká, drží hubu, vypadá to, jako by ten večírek neuspořádala ani ona. Danielle je normální a ostatní jsou dost podprůměrný. Na začátku druhý části se to lehce, ale fakt jako málo rozjíždí. Vyfinišování hry nikdy jsem se to začíná docela dost zlepšovat. Tady u konce druhé části začíná mít hlavní postava konečně nějaké emoce a chápete její charakter. V třetí části se to divně rozjede, ale pak se to vysvětlí a přichází zabíjení. Hlavní postava je hodně dobrá. Třetí část má pár chybiček, ale působí hodně dobře, a kdyby v tomto stylu byl celý díl, tak bych dal 3 nebo 4 hvězdy. Hlavní postava ve třetí části, díky mokrým vlasům vypadá jako z Tajemství loňského léta, což je super. Killy jsou v pohodě, ale nic extra, spíš se vám líbit nebudou. Poslední kill je docela neuvěřitelnej a štve mě trochu, že to takhle lehce zkazili. Objasnění incidentu je zbytečně složité a má chyby. Stačila by pravdivá verze, jen by upravila začátek a měla by to snadnější. Díl má docela artovou kameru. Postupem času se zlepšila a zalíbila se mi. Lepší 2 hvězdy.(12.8.2020)

Moc jsem se na tento díl těšil kvůli vysokému hodnocení, plakátu a kvůli tomu, že valentýnský díl ve druhé sérii je pěkná sra*ka. Líbí se mi, že výtah zde využívají dobře, ale v jednom momentu jsem i čekal, že se průběh dílu přemístí jinam. Bohužel se tak nestalo a to mě zklamalo. Ke konci je díl lehce horší a konec je špatný. Myslel jsem si, že dám horší 4 hvězdy, ale konec to rozhodl. Čekal jsem, že to bude áčkový, ale potom to sklouzlo na béčko. Stále ale nejlepší výtahový film/díl, který jsem doposud viděl.(13.8.2020)

• Dům na stromě (S01E06) (epizoda) (2019)

Horší než Pooka!, ale ne o moc. Pooku jsem alespoň proskipovával, ale tohle jsem jen skipnul na konec, který byl taky sra*koidní. Hrozně nudné a ty dialogy jsou otřesné. Horší jsem za dlouhou dobu neviděl. Dialogy fakt hrůza. Nechápu, jak tu mohl hlavní představitel hrát. Čarodějky jsou opravdu nudné a ani nejsou zajímavé. Moc jsem je ve filmu neviděl, jak jsem to potom přeskočil. Celý průběh strašně nudný a nezajímavý. Dům na stromě tu vůbec není. Tohle mají být za svátek asi Čarodějnice?(13.8.2020)

• Krutá zábava (S01E07) (epizoda) (2019)

Podle názvu, plakátu, intra a podle toho, na jaký svátek je díl zaměřený byste čekali nějaký středoškoláky. Bohužel ne! Místo toho je to o nějakým zaprdlým a nudným týpkovi středního věku (?) a šíleně nevtipném a otravném nejhorším vrahovi, kterého jsem kdy viděl. Opravdu nejhorší vrah vůbec! Horšího vraha jsem snad neviděl. Hrozně špatné killy, motiv, chování a hlavně styl mluvení. Hláška ,,I'm just fucking with you'' se mi tak příšerně znechutila. A to se mi jako název dílu líbila. Místo, kde se díl odehrává vůbec není aprílovské a je tak nudné. Průběh dílu je hloupý a trapný. Chování postav je hloupé a nelogické a divím se, že jsem to přes tu nudu a sra*kovitost nevypnul. Čekal jsem alespoň, když už to bylo pořádně zes*ané, nějaké velké finále (víte o čem mluvím, pokud jste to nevypnuli). Ne! Ani to se nestalo, takže vlastně nechápu, proč se někomu tento díl může líbit. Ani ,,vtipy'' nebyly v žádném případě vtipné! Jen tedy trolly z intra byly docela. Herec, co hrál ,,maniaka'' přehrával až moc očividně. Konec dílu to zavrcholí. Pěkně nevtipně příšerný díl. VYHODNOCENÍ: KÉŽ BY SI ZE MĚ DĚLAL TEN DÍL PR*EL(19.8.2020)

• Mateřská láska (S01E08) (epizoda) (2019)

Třetí díl, který jsem musel přeskočit. Na lepší úrovni než Pooka, ale musel jsem to přeskočit, protože to bylo strašně nezáživné a nic zajímavého a jiného se nedělo. U Pooky jsem vydržel dýl, ale tohle bylo stále na lepší úrovni, protože to nebyla sra*ka, co si hrála na něco víc. I když si tohle hrálo na něco víc, ale aspoň to nebyla nějaká sra*ka. Hlavním problémem je, že je to především nezajímavé, nudné a stále to samé. Prostě furt to samé a hodina a půl koukání mi za to nestála. Nechápu, proč je český název takový. Zní blbě, lepší by byl doslovný překlad - ,,Vše, co ničíme''. Zní to mnohem líp a zajímavěji. Kdyby to bylo kratší, třeba 40 minut, tak bych možná vydržel, ale hodina a půl je fakt moc. Málo zapamatovatelnej. Jen díky názvu (All That We Destroy), si ho budu pamatovat.(21.8.2020)

Konečně lepší než předchozí díly. I když sem se docela bál, když to dělal stejný režisér dílu I'm Just Fucking Kidding. Naštěstí to bylo úplně jiné a normální. Bylo to inspirované short filmem Don't Let Them In. Podíval jsem se na něj a ten byl o dost strašidelnější a lepší než toto. Ze začátku vypadal tento díl hodně slibně, a když přišli na scénu ti podivíni, tak už se to jen zlepšovalo. Bohužel se díl čím dál víc kazí od části, kdy vyjde táta z karavanu a jde hledat jednu z dcer. Vadí mi na tom, že si jen tak vyjde a oni po něm ani nějak nejdou, a pak k tomu mi vadí, když přichází postupně konec, protože je potom díl čím dál tím víc family-friendly a vysvětlování to kazí taky. Bylo to dobře rozjeté na dobrý, docela strašidelný horor, ale nakonec to skončilo v nadprůměru kvůli moc family-friendly stylu a happy endingu. Báli se moc zasáhnout.(23.8.2020)

Konečně nějaký killy. V předchozím díle se je báli dát, tak je dají tady :D. Ale nečekejte nějakýho vraha nebo tak něco to ne. Nebo nějaký hustý killy. Prostě tu jsou normální killy, v normálním počtu, v jakým by být měly. Je vtipný, jak si Into the Dark hraje na horor, ale v popisu hned jako první slovo je thriller. Popravdě jsem se tohoto dílu bál a čekal jsem, že bude nejspíš špatnej, protože docela dost lidí na IMDb nebo na Youtubu pod trailerem psalo, že to je jedinej díl, kterej nedokoukali nebo, že je hroznej. Nakonec se mi ale líbil a jedině si myslím, že lidem vadí kvůli té politice. Ale ta tam ani moc není, tak to úplně nechápu. Nápad je hodně dobrý a líbí se mi. Průběh jde, jak má, ale konec je horší. Vadí mi, že nedává smysl, že dají pokyn ke střílení, ale nikdo nestřílí. To je docela dost nelogické. A její konečné rozhodnutí je takové průměrné a čekané. 2. nejlepší díl z této série.(23.8.2020)

Hodně jsem byl na tento díl natěšenej. Logo admirála je hodně cool a na svý škole bych ho chtěl hrozně taky. Nejhorší popis a titulky zatím z celého seriálu. Nerd je jen hlavní postava, slovo konfrontována si mohli odpustit - je přehnané a slovo legendárními taky. Proč má být jako legendární?! A strašidly! Je tam jeden, tak co melou sakra. Hrozný popis a zní to jako pořádná sra*ka. Díl se zdá hodně fajn a že bude na 4 hvězdy, takže to bude super. Průběh je dobrý a líbí se mi, jak nechce říct, za co je po škole. Je dobré, že to neříká hodně dlouho, ale není to tak, že by to téma totálně pohřbili a nesnažili se to z ní dostat. Jsem rád, že když se zhulili, že nedali úplně divnou kameru a sakra divný efekty. Bohužel díl fakt hodně a nejvíc kazí killy. Jsou všechny totálně mimo kameru a 2 killy z nich jsou hloupý. Kill se sekerou je úplně stupidní a hodně mě naštval. V posledních zhruba 20 minutách se díl začíná hodně kazit z úrovně, kterou měl, i když byl celý díl béčkovej od začátku do konce. Je zde kill se sekerou a zvrat se školním duchem, kterej mě nějak neohromil ani nenaštval. Hodně splácané bylo to, jak se ,,chlubila'' tím, co všechno udělala a působilo to hrozně špatně a lehce směšně a neuvěřitelně. Líbí se mi, jak řekla byla jsem po... a pak se opravila, ale poslední scéna nedává vůbec smysl. Nechápu, jak scénaristi přemýšlí, protože je tu tuna důkazů, že byla po škole. Stejně jak v Nový rok, nové já je objasnění hloupé, ale tady je ještě víc. Kdyby díl udělali normálně, nechali tam tu hodinu, a pak by se jelo normálním stylem a killy byly lepší, tak bych dal 4 hvězdy, ale takto dávám silný průměr. Posledních 20 minut mě zklamalo a killy mě zklamaly nehorázně.(23.8.2020)

• Čistota (S01E12) (epizoda) (2019)

Přitažené za vlasy. Přijde mi na hlavu, že s tím nikdo nic ani pořádně nedělal. Vždyť já bych se tam choval úplně jinak a dokonce bych i zavolal na policii. Všichni tátové se chovali jak totální cvoci a dcerám to nepřišlo vůbec divné. Celý díl je takový mírně nezajímavý, ale není nudný, což je dobře. Je zde pár bafaček, ale je jich málo. V celém díle není vysvětlené, proč má pastor u sebe zbraň nebo kam je to vedou. Na konci mě naštvalo, proč se jedna z postav odpráskla. Bylo to přehnané. Lehce se teď tomu důvodu směju. Všechny sice na konci vyzabíjela, ale nic to nezachrání a neměl jsem ten pocit jako ,,Jo, totálně jsi jim to nandala čů*ákům!''. Ale dívalo se na to fajn, jen je na hlavu, že s tím nikdo nic nedělal. Ani si o tom nepovídali. Plakát dílu vypadá strašně nelákavě. Hlavní postava není moc hezká a má divný zuby.(23.8.2020)

• Série 2 (série) (2019)

2. série je více amatérská a díly jsou o něco horší, ale na druhou stranu jsou nápaditější (i když se to hodně často tolik nepovede). Jde i poznat, že díly nejsou skoro vůbec hororové, a tak tam dávají vtipy, aby to něčím naplnili, když jim horor tolik nejde. Kvalitativně jsou díly o dost víc vyvážené než v první sérii, kde to občas pak zaskočilo. Vyváženost je téměř vždy lepší. Jediný díl, který opravdu stojí za zhlédnutí je jen Uncanny Annie a Current Occupant (podle bráchy tento díl ne). Good Boy byl jako taky dobrej, ale ne tolik jako tyhle. České překlady dílů jsou občas dost děsný jako např.: Zelenání, Záhadný pacient a celkem i Valentýn (spíš Má Valentine nebo Má Valentýna, tohle je mimo). Mimochodem, taková zábavná věc, na kterou jsem teď narazil 😆. Zkopírovali mi skoro slovo od slova obsah k dílu My Valentine. Schválně si to přečtěte 😁. Docela mě to zaskočilo a trochu i nepříjemně, ale teď mi to spíš lichotí, že mě okopírovali. Tak jako tak, kdo by dokázal k tak blbýmu dílu vymyslet nějaký normální obsah, tak proč mě nezkopírovat 😂? Dopsali dost obsahů i u jiných dílů, ty jsou jejich vlastní, ale popravdě se mi moc nelíbí. Popisují víc přehnaně, než jaké to ve skutečnosti v tom dílu je (například u Crawlers). VYHODNOCENÍ: ČTĚTE JEN MOJE OBSAHY 🤗😊😉(9.4.2021)

Nejoriginálnější film/díl, který jsem za poslední dobu viděl. Podle mě postavy všechny hrály hodně dobře a všechny byly velmi sympatické a záleželo vám na nich. Děj to mělo sakra dobrý a objevilo se tu pár nečekaných věcí. Přeživšího byste čekali jako někoho spíš jiného. Úkoly, které plnily byly originální. Smrti byly dobré. Má nejoblíbenější postava byla Grace a Wendy. Hodně se mi to líbilo a konec byl takový mrazivý. Já jelikož jsem to překládal, tak jsem si tam všiml i pár easter eggů, což bylo zajímavé. Kamera se mi velmi líbila, stylem se mi to zdálo trochu jako Netflix. Doufám, že i další díly budou originální a povedené. VYHODNOCENÍ: S BRÁCHOU SE HÁDÁM, JESTLI NA KONCI ZEMŘELA, KVŮLI TOMU, ŽE SE POKUSILA ZNIČIT KRABICI NEBO KVŮLI TOMU, ŽE POSUNULA TÍM PÍSMENEM(9.3.2020)

• Díkůvzdání (S02E02) (epizoda) (2019)

Tento díl jsem přeložil do CZ, tak doufám, že až vyjdou titulky, že se toto hodnocení ještě sníží. Kdyby ten nápad pojali jako komedii, tak to bude mít nejspíš podobné hodnocení, ale aspoň by se to nebralo vážně. Opravdu tohle může někomu připadat reálné? Nebudu tu řešit kuriozní detaily, ale až to uvidíte, tak to na stopro poznáte. Jediné, co stálo za to byla poslední scéna, úvod a ta sprostá holka. I když tohle taky nic moc. Opravdu nic nečekejte. Jinak velký špatný, jak říká Jolanda a Jana Yngland Hrušková. Herci jsou špatní. O mnohem kvalitou horší než první díl. O dost! Bojím se, jaké budou další díly :D. Nevadí mi, když se ve filmech věci nevysvětlí, ale zde je tolik věcí k vysvětlení a oni s tím stejně nic neudělali! Asi by to stejně nemohli vysvětlit. Založeno na skutečné události? To by mě zajímalo. Půjdu si to najít. VYHODNOCENÍ: TÁTOVA PALICE NA STOLE(13.4.2020)

• Špinavej kus práce (S02E03) (epizoda) (2019)

Čekal jsem, že to bude podle průměrného hodnocení, traileru a popisu dost nudné a proto si to zaslouží takové průměrné hodnocení, ale nakonec tomu tak vůbec není. Je to kravina. Je to takové přeplácané. Opravdu dlouho jsem čekal, než někdo zastřelí ty dva u konce. Konec s důchodci působí hrozně. Asi jsem pochopil, že se tenhle seriál musí brát opravdu s nadsázkou nebo já fakt nevím, protože, kdo by tohle mohl brát jako normální film (díl seriálu)? Nechápu, že prostě odtamtud neodešli. Co trochu pochválím je smrt těch dvou na konci a pravidla k úspěchu, která zde hrají lehce podstatnou roli. Výběr víceprezidenta je nesmyslný, i přes to, že ten člověk ty pravidla splňoval. VYHODNOCENÍ: TOHLE VÁNOČNÍ ZÁZRAK OPRAVDU NENÍ(30.5.2020)

• Midnight Kiss (S02E04) (epizoda) (2020)

Už jen to, že je to kombinace gayové a slasher to dělá sra*koidním. Popravdě jsem rád, že to není až tak okaté a vrahem není ta holka, protože to by bylo tak otřesný! Motiv vraha mě celkem štve, protože by mohl sedět i na někoho třeba jiného (třeba kdyby tam byl další člen v tý jejich partičce). Není ten motiv prostě ušitej na tu postavu. Hodinu se vůbec nic neděje a je to totálně o ničem. Úvodní killící scéna je strašná. Vadí mi, když si vrah oběť natáčí na mobil. Plus ty konfety jsou strašný! Nemá to žádné intro! Postavy jsou nafrněné a nesympatické. Je to jak kdybyste se koukali na dokument o tom, jak si gayové žijí. Prostě nezajímavé a když už je tam ten vrah, tak to za nic nestojí, protože se tam všichni jen schovávají, neutíkají z domu a dopadení vraha je tak snadné. Má to dost díry v logice (zvlášť u konce). Mnohem lepší by bylo, kdyby vrah přepadl tu párty a vraždil tam. Bylo by to mnohem napínavější, jen by to muselo mít logiku. Čekal jsem, že půlnoc zde bude mnohem důležitější a zlomovější, ale vůbec nic zde neznamenala. Chyběl mi tu na ni ten důraz. Ta druhá série jde zatím totálně do háje. VYHODNOCENÍ: HANNAH MÁ DIVNEJ KSICHT(23.6.2020)

• Valentýn (S02E05) (epizoda) (2020)

Absolutně strašný. Pokud bych to počítal jako film, tak tohle je snad dokonce druhej nejhorší film, co jsem kdy viděl (první je Pach krve 5, podle bráchy je tohle nejhorší film, kdyby se to počítalo). Rozhodně se shodneme, že to je nejhorší epizoda jakýhokoliv seriálu vůbec! Opravdu milion+ děr v logice. Je jich hromada, takže vypíšu jen příklady: Trezzre chce řešit všechno strašně s láskou a pochopením, a pak zemře pár lidí, a jí je to vcelku fuk. ,,Snažily'' se opravdu těžce najít východ z klubu na to, že je tam s něma magor. Royal přepere barmana, kterej je proti němu o hlavu větší... Strašný efekty a nechápu, proč je tam dávali. Snažili se být originální až moc a divným způsobem. To mi na Into the Dark vadí, jak to přehání s originalitou. Nebylo tu opět intro. Asi nemají práva, tak nám tu pustí 3 krát písničku The Knife. Herecký výkony jsou strašný a přehnaný, zvlášť Trezzure. Má otravnej hlas, chová se jak děcko a trochu dě*ka zároveň. Nechápu, kdo takovýhle postavy vymýšlí! Nechápu ten pár v autě. Úplně zbytečné záběry. Plus sem dávali i hodně flashbacků. Šlo dost očividně poznat, že to chtěli natáhnout. Koukat tenhle díl bylo za trest. Kdybych tohle nepřekládal, tak bych už přestal po tomhle definitivně koukat na tento seriál. Oproti Midnight Kiss mi tady přijde hodnocení nefér. Sice je Midnight Kiss taky strašný, je to nudný, ale má to normálnější kameru a nápad. Myslím si, že tohle by mělo mít mnohem míň procent, je to nadhodnocené, a to už to má i tak málo procent. S tématem láska tlačí až moc na pilu (už to jméno hlavní postavy) a téma hudba tu míchaj taky až moc. Jediné co ocením je takový easter egg, kde řekne Royal barmanovi, že potřebuje klub propůjčit na hodinu, a tak zhruba hodinu ten díl ještě trvá. VYHODNOCENÍ: DALŠÍ DÍL MUSÍ BÝT STOPROCENTNĚ LEPŠÍ NEŽ TOHLE(19.7.2020)

• Zelenání (S02E06) (epizoda) (2020)

Konečně po dlouhé době a takových sra*kách nějaký koukatelný díl. Lidé pod trailerem na YouTubu psali, že film totálně kopíruje film The World´s End, tak jsem se schválně podíval na trailer, a ano, opravdu dost kopíruje. Vlastně to zkopírovalo celý trailer, dokonce i ty kecy s mušketýrama. Ale já ten film neviděl, tak to beru jen tak lehce v potaz a tolik to neřeším. Spíše jsem si při sledování dílu vzpomněl na Černé Vánoce (2019) - banda feministek, nepodložené znásilnění a ''zlý'' klučičí spolek. Přijde mi vcelku trapné vykrádat tak odpadový film :I. Celkově je ale průběh dílu takový tuctový, očekávaný a dost průměrný. Ovšem dolů z těch 3* sráží díl několik sračkoidních elementů, jako jsou drogy, opakování slov jako jsou fuck, vykrádání Černých Vánoc a shluky příběhových děr. V průběhu dílu se docela hodně mění charaktery postav (Aaron, Misty, Shauna, Chloe). Jediná Yuejin se chovala celou dobu stejně :D. Nejsympatičtější ze všech postav je asi Shauna, která je zároveň vypravěčkou. Překvapivě její vypravěčská role není nijak otravná, spíše naopak přidává dílu bonusové body. Velkolepého finále, kterého se má divák dočkat, se divák nedočká a konec působí, jak kdyby se na něm snažili tvůrci uškudlit, jak jen mohli. V poslední lokaci dílu má být celé město, ale místo toho tam je liduprázdno a až když se Aaron dotkne toho vejce, tak se tam dostaví maximálně 5 emzáků motajících se ve stínech a jen jeden je z nich ukázán. Wow, tomu říkám vygradované finále. Celý díl pak působí tak zbytečně natahovaný, když to ani pořádně nezakončili. Výběr pravé Chloe byl tak klišoidní jak jen mohl a šlo se dál. Posldní scéna ve filmu působí tak strašně béčkově a jako totální hovadina. Úplně jsem si říkal ''Proč?!''. Ale na druhou stranu se mi strašně moc líbilo intro, asi zatím nejlepší z druhé série. VYHODNOCENÍ: EMZÁCKÝ HOROR PRO DĚCKA(9.8.2020)

• Pooka žije! (S02E07) (epizoda) (2020)

Mnohem lepší než první Pooka díl, kterej jsem vůbec nepochopil a byl hroznej. Tenhle se nebral vážně a byl o tolik jednodušší a na nic si nehrál. Úvodní scéna je hodně cringe a hodně navnadila. Škoda, že zbytek dílu se nenesl v podobném duchu a stylu tý scény. Popravdě mi přišlo, že herci byli spíš neherci. Jedinej, kdo mi připadal jako herec byl ten čerňoch. Modernost dílu je občas k smíchu (Momo, granátové jablko, Pooka pyžamo a dalších tu najdete docela dost :D). Nejvíc cute je samozřejmě ta originální Pooka, ne ty hnusný, hubený a nehuhňatý Pooky. Popravdě bych ze srandy tu Pooku chtěl, ale nepodařilo se mi ji na internetu najít. Oceňuju ,,docela zvratový'' konec. VYHODNOCENÍ: YOUTUBER NEBO TEDY I EDITOR BY SI S TAKOVÝM EDITEM VIDEA OPRAVDU PRÁCI NEDÁVAL(2.10.2020)

• Zrození (S02E08) (epizoda) (2020)

Zatím druhý nejlepší díl z druhé série. Je pravda, že je to spíš brutálnější thriller než horor. První smrt je strašná, totálně mimo kameru a hodně mě nas*ala, ale další smrti a jedna scéna na konci se mi velmi líbily a patří mezi mé hodně oblíbené scény z filmu. Jenny je labilní od pohledu a babička říkala to samé (tohle bude první a dost pravděpodobně jediný díl, který jsem přeložil a ukážu jí ho :D). Je to lehce nudné a hluché, ale aspoň tam zbytečně nevráží nějakou kravinu, která by mohla zkazit příběh. VYHODNOCENÍ: TA KOČKA BYLA HROZNĚ HNUSNÁ(1.11.2020)

O trochu lepší než Delivered. Je to docela vtipné a dá se to brát i celkem vážně ke konci. Judy Greer hraje dobře, ale chování postavy mi přišlo takové nereálné, ale o to šlo. Příběh je originální a samozřejmě je přitažený za vlasy, ale mně to nevadilo, a k tomu takové Into the Dark je. Přes to mi to přišlo lehce dlouhé a konec byl celkem natahovaný. Závěrečná (‚‚nekončící'') scéna, typická pro Into the Dark zde nemusela být, ale o nic ani nejde. Bohužel mi na Into the Dark vadí, že do dílů dávají komedii, ale nikdy ne na 100 %, takže si to nejde celé užít jako komediální horor se značně převažující komedií, ale přes to je to nejvtipnější díl z obou sérií. Ale zase nečekejte, že se budete popadat smíchem za břicho. Konec je trochu nepředvídatelný, ale ne ve smyslu, že by zde nastal nějaký zvrat nebo se stalo něco úplně mimo vaše očekávání. Jen přesně nevíte, jakým z pár nejmožnějších a jasných způsobů díl skončí. Pes samotný mi až tak hezký nepřišel. Takovej průměrnej 😄. Líbilo se mi, že tu bylo snad nejvíc narážek z celého seriálu, které jste si ke konci nebo průběhem dílu mohli uvědomit. Jako: ,,Někoho si určitě najdeš'' nebo ,,Měl jsem chuť sebe každý den přes tu blbou střechu přehodit.'' Edit: Zkoušel jsem si udělat ten sendvič Reuben a upřímně mi dost chutnal a je jednoduchej na přípravu, tak můžu doporučit 😋. VYHODNOCENÍ: NEJVTIPNĚJŠÍ DÍL Z CELÉHO INTO THE DARK(17.12.2020)

Právě jsem viděl a na Into the Dark to byl vysoce inteligentní film. Podle bráchy to bylo dobré, ale od neúspěšného útěku se to začalo kazit a připadá mu, jako by ani scénáristi nevěděli, jak to vlastně celé bylo. Dal by to na horší 3 hvězdy a furt se kvůli tomu hádáme, protože já chci dát definitivně 4 hvězdy, ale on 3*, takže jsem to teď na tajno změnil na 4*, protože si to tenhle díl podle mě určitě zaslouží. Musím tvrdit, že jako jeden z mála Into the Dark dílů to má velký a rozsáhlý nápad, takže se tu pořád něco děje a furt zjišťujete něco nového. Příběh se posouvá a hrdinovi fandíte. Je celkem vtipný, že aby podtrhly tu zlost té doktorky a její moc, tak tam nasadili Britku 😄, aby měla ten svůj přízvuk. Dialogy se mi líbily a postupně ke konci je to docela dramatické a trochu smutné. Vždy, když se někde píše, že je konec filmu (anebo celý film) hrozně otevřený, a že si tam můžete naprosto perfektně domýšlet různé scénáře, tak to moc neplatí, protože jedna cesta je naznačená výrazně jasněji, než ta druhá. Ale tady tomu tak opravdu není! Troufám si říct, že je tohle ten nejvíce otevřený film, který jsem kdy viděl. Je tu mnoho variant, jak co bylo. Je to celé originální, i když zní příběh docela lacině. Konec a zvraty se mi líbily a jsem rád, že se 2. série pořád zlepšuje. VYHODNOCENÍ: NEJOTEVŘENĚJŠÍ FILM, VE KTERÉM SI MŮŽETE RŮZNĚ DOMÝŠLET, KTERÝ JSEM KDY VIDĚL!(4.1.2021)

• Tentacles (S02E11) (epizoda) (2021)

Po dlouhé době další díl. Bohužel, jak jsem si myslel, tak se tahle série nebude ke konci zlepšovat, přestože se záživnost od Crawlers postupně zvedala. Snaží se to hrát na vážnější díl, avšak zde není vůbec žádný námět. Vypadá to, jakoby měli myšlenku jenom na posledních 15 nebo 20 minut, a pak před ní museli vymyslet nějaký hodinový úvod. Herci hrajou vcelku špatně. Konec na mě působí trochu náhle vyostřeně. Překvapivě chapadla nejsou až tak špatně naefektovaná a jsou tu ukázaná déle, než bych čekal. Závěr dílu se mi nelíbí. Možná se to nezdá, ale myšlenka tohoto dílu je hlubší, než si jde na první zhlédnutí povšimnout. Jelikož jsem tenhle díl překládal, tak jsem to viděl čtyřikrát a až po druhém nebo třetím zhlédnutí jsem pochopil úplnou skrytou linku příběhu, která je celkem schovaná pod tím vším. Bohužel si jí nejde po prvním zhlédnutí moc všimnout, protože na to díl hodně málo naráží, natož tomu pak celýmu porozumět. VYHODNOCENÍ: POJEM LÁSKA TU POCHOPILI ASI TAK TROCHU JINAK. SEX TU MĚLI ČTYŘIKRÁT 😄(26.2.2021)

• Blood Moon (S02E12) (epizoda) (2021)

Poslední díl Blood Moon sérii zakončuje dost nezajímavě, ale především nudně. Na rozdíl od Delivered, který režírovala taky Emma Tammi, se tu absolutně nic neděje. Postavy jsou nesympatické. Hlavní postava na mě působí dost jako taková nezodpovědná, chudá špína nebo špindíra. Její feministický hlášky byly přes čáru, ale upřímně bych byl dokonce raději, kdyby jich byla celá kupa, protože bych si aspoň tenhle díl kvůli něčemu zapamatoval. Megalyn Echikunwoke hraje špatně. Syn by měl být hádám ve druhé třídě, a přitom jsou na něj často úplně zbytečné a nepotřebné záběry, jak si hraje s hračkama. Upřímně, takhle si snad ani děcka s hračkama nehrajou. Působilo to tak vecpaně, jakoby to v nás mělo vyvolat myšlení o tom, že je to jen malé dítě nebo co. Jeho otázky na tátu působí dost nepatřičně. Občas se totiž chová jako malý dítě, a pak se ptá na takový vážný otázky, na který by se dítě moc neptalo. Ale spíš to bylo tím, že se to potřebovalo v tomhle díle nějak říct, a s kým jiným by tohle mohla hlavní postava řešit než se svým synem? Stejně, tu mohli ale dát flashbacky, když tu byly. Je tu dost nelogických chyb. Jako například: Kde pořád bere hlavní postava peníze na nové domy, když je dost švorc? Proč třeba něco neprodá, když nemá peníze? Narozeninová oslava se odehrává v červenci odpoledne, ale tma se v tomhle díle dělá hned chvíli po oslavě, přičemž je světlo v tuhle dobu v létě snad do 10. Jak se dostali bez povšimnutí z nemocnice? Proč si člověk, který je vlkodlak, hledá partnerku a vůbec si dělá dítě, který bude vlkodlak taky?! Strašně nezodpovědný a pitomý. Čekal jsem, že tak jako skoro úplně každý Into the Dark díl, to přehnaně ke konci vygraduje, ale tady se dost překvapivě nic nevygradovalo. Záběry mimo a použití výhradně zvukových efektů, což mi přišlo strašně chabý a levný. Celou tu dobu jsem si myslel, že vlkodlak bude mít podobu takovýho velkýho, zuřivýho, černýho a nenasytnýho monstra a namísto toho nám tam v klidu předloží nějakýho bílýho huskyho, jak tu psal ricci.s! To by dokonce byla lepší špatná počítačová animace než tohle. Nechápu, co to mělo společnýho s březnem, když se tenhle díl neodehrává v tomhle měsíci ani na pár dní. Into the Dark díly posuzuji napůl jako samostatný film a napůl to porovnávám mezi sebou. Jako samostatnýmu filmu bych tomu dal horší 1⭐, ale v porovnání například s Díkuvzdáním mi to přijde nefér, protože tam se aspoň toho dělo hodně, i když to byla sra*ka. Odpad dávám především za to, že jsem se extrémně a hrozivě nudil a všechny zvraty a ostatní věci byly předvídatelný celý film. Aspoň, že já, když nějaký Into the Dark díl překládám, tak když ho potom zkoukávám s bráchou už jako finální verzi, tak mi to ubýhá o dost rychleji z nějakýho důvodu. Jeho lituju 😅. Jinak všem, kteří se na tuhle sérii koukali s mými titulky, děkuju a doufám, že jste si aspoň nějaké díly užili a bavili vás 🙂. VYHODNOCENÍ: HLEDANÁ V SEDMI STÁTECH? TO SOTVA.(3.4.2021)