Taylor Swift - Wildest Dreams (hudební videoklip)

Krátkometrážní / Hudební

USA, 2015, 4 min

Joseph Kahn

Chancler Haynes

Scénografie:

Brett Hess

All of Taylor's proceeds from this video will be donated to wild animal conservation efforts trought the African Parks Foundation of America. (8.9.2015)

Klišovité, gýčovité ( swiftovité ), ale rozhodne výborne natočené.(15.1.2019)

Ach, ta slečna Romantika. Dejme tomu, že v tomto případě příjemně neoplodněná, krásně kýčovitá. Zaláskovaný pár, savana, zapadající slunce...je to sen, není to sen. Taylor Swift slibovala píglovačku s mladým Eastwoodem, ale samozřejmě by to kazilo dobré mravy, takže si musí vystačit se zasněnými pohledy a lvem v zádech. V klipu právě sekvence s králem zvířat, který zpěvačce dýchá na záda, je nejzajímavější. Klipový specialista Joseph Khan se pustil do výpravného klipu. Razantně přeřadil z futuristického designu minulé zakázky na dobrodružné prostředí plné africké fauny, kdy se se zpěvačkou ocitáme v jakési Zlaté éře třicátých let. Ano, všiml jsem si, že zpěvačka umí procházet razantními proměnami prostředí ve svých klipech, stejně tak jim umí uzpůsobit svůj zevnějšek. Nyní jsou to lokny a retro móda. Razantní prostřihy na exotické zvířectvo se poměrně zbytečně nahromadily, má to poněkud rušivý ráz. Taylor Swift odložila někam svůj sex-appeal, neb mně nepřišla sexy, jako v jejím předchozím klipu "Bad Blood", na který tenhle její počin nemá. Ona ta romantika je sice hezká věc, ale nic se nemá přehánět. Kvality písničky představují nadstandardní ukázku tvorby interpretky. První poslech neupoutá, výrazně obrazová podoba písně zařizuje mnohé, i když jsem oslněn nebyl, daly se pod africkým sluncem trávit příjemně kýčovité okamžiky. A s Taylor. 60%(6.9.2015)

// Jestli vás tenhle klip neučiní Taylor Swift positive and proud, tak už nic. <3(20.8.2016)

Po příšerném Bad Blood výborný klip. Taylor celkově mám radši, když je prostě romantička s nádechem country, taková jaká je. A nehraje si na něco jinýho. Shake It Off i Bad Blood jsou chytlavý, ale není to ona a ty písnička rozhodně nedosahují kvality jako většina pomalých od ní. Nádherné záběry a i "příběh" je poměrně fajn.(3.9.2015)