Kempování (TV seriál)

Camping

Komedie

USA, 2018, 2 h 56 min (Minutáž: 22 min)

S Kempováním mám menší problém. A tím je, že není úplně jasné, zda převyšuje linka komediální nebo dramatická. Velkým plusem jsou charaktery, které velmi dobře odrážejí dnešní dobu a to, co z lidí udělá moderní způsob života (viz. Garner, Lewis). Prostředí bylo pěkný, kempování mám rád. Dokonce i gradace příběhu fungovala, ale jako celek to není ono. Ač na jedno shlídnutí dobré. Ps. Juliette Lewis vypadá na svůj věk velmi scary (ani maskéři nepomohli). Vedle ní je o dva roky starší Jennifer Garner Miss worl.(3.6.2019)

Podľa hodnotení som čakal klesajúcu úroveň. Opak je pravdou. Opäť máme pod rukami moderne a nekonvečne uchopený seriál. Tie postavy. To vymyslí len Lena Dunham. Výborne napísané, vyborný casting. Míňa sa to s cieľovkou, je to seriál, ktorý tématicky docenia skôr ľudia po tridsiatke či štyridsiatke.(13.2.2019)

• novoten

Dokážu pochopit, že se Lena Dunham potřebovala vypsat z osobních zdravotních potíží. Nerozumím ale tomu, že tak činí formou upjaté Kathryn, která od dalšího dění odrazuje od samého startu. Zbytek party totiž tvoří lidé protivní nebo rovnou nesnesitelní. Jedná se navíc o skupinku tak nesourodou, že si nedokážu představit, že by si ji někdo z diváků dokázal opravdu zamilovat a mohl ji pozorovat i jinak, než jako bizarní sociologický experiment. Posledním hřebíkem do rakve veškerého potenciálu je rozhodnutí obsadit dost možná charakterově nejrozmanitějšího seriálového herce vůbec, tedy Davida Tennanta, do nevděčné role uťápnutého chlapíka s kloboučkem. A i ten, jakkoli se scénáře neustále snaží veškeré mužské osazenstvo tlačit do roviny, kdy obdivují postavu nejprotivnější, tedy protřelou a vyžilou Jandice, zde působí jako snad jediný chlap, se kterým by se člověk mohl alespoň částečně ztotožnit. Díky za to, že se kempovat jelo jenom na jednu sezónu. Tihle táborníci jsou totiž malí lidé - a těm nebude lépe ani postupem času.(2.1.2019)

Nevím…vyzněním podobné HBO dramedy předchůdci Počtyřech (režie Jay a Mark Duplass). Podivná tragikomedie s nesympatickými postavami s těžko uvěřitelným chováním. Jeden kemp, čtyři páry (plus několik dalších postaviček) a vy se ne a ne ztotožnit ani s jednou z nich…..jenom kroutíte hlavou. Ani komedie ani drama….takový svéráz. Myslím, že osm epizod bohatě stačilo a další prázdniny zase na Sázavu.(11.4.2019)

David Tennant je tradičně výbornej, ale v tomhle seriálu je ho strašná škoda. Právě on byl jediným důvodem, proč jsem do seriálu šel a nejspíš i důvodem, proč jsem ho dokoukal. Díky bohu má Kempování jen 8 dílů, které trvají dohromady čtyři hodiny a ačkoliv jsem po jejich konci netrpěl pocitem promarněného času, celou dobu jsem si říkal, co je tenhle seriál vlastně zač. Je to bizarní, zvláštní, divné a podivně zvrácené. Postavy jsou hysterické, extrémně nesympatické (až na Tennanta a puberťačky) a neskutečně protivné. Do hlavy tvůrců nevidím, ale absolutně nechápu, jak něco takového může kdokoliv napsat, protože tahle věc opravdu není normální. Ale na ten průměr to docela dá, ačkoliv ani nevím, jakým zázrakem to tenhle seriál dokázal.(2.2.2019)