poster

Autor neznámý

 • Finsko

  Tuntematon mestari

 • Finsko

  Tekijä tuntematon

  (pracovní název)
 • Finsko

  Tumma Kristus

  (pracovní název)
 • Nový Zéland

  One Last Deal

Drama

Finsko, 2018, 95 min

Režie:

Klaus Härö

Scénář:

Anna Heinämaa

Kamera:

Tuomo Hutri

Hudba:

Matti Bye

Producenti:

Kai Nordberg, Kaarle Aho

Střih:

Benjamin Mercer

Zvuk:

Kirka Sainio

Scénografie:

Kaisa Mäkinen

Kostýmy:

Sari Suominen
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • slunicko2
  ***

  Skandinávsky suše nicméně citlivě pojatý příběh o životních hodnotách. 1) Nejvíce mě na snímku zaujaly bytové interiéry...inu, Finsko._____ 2) Zkušený dětský herec 17letý Amos Brotherus (vnuk obchodníka s uměním Otto) výborně tancuje (hrál například Billyho Elliota v Helsinském městském divadle) a hraje na cello ve skupině Brotherus Brothers se svými bratry Janem a Robertem.(18.11.2019)

 • ibeh
  *****

  Takový malý komorní film, zcela náhodně vybraný, který mě chytil za srdce. Provázela ho moc pěkná hudba, která prohloubila citový zážitek. Od pana režiséra už jsem viděla film Šermíř a také u mne bodoval. Jeho styl se mi líbí a rozhodně si od něj doplním další snímky.(13.7.2019)

 • Jamal
  ****

  Krásný příběh staříka, který touží po posledním vydařeném obchodu s obrazy. Ta šance se mu vyskytne a s pomocí svého znovuobjeveného vnuka vlétnou do kolotoče spojeným s objevením neznámého autora obrazu, následného vydražení až po prodej. Výkon herce ztvárňujícího Olaviho je mnohdy dechberoucí, kdy z něj nemůžete spustit oči. A to od každodenního rituálu koupě dortu v sousední pekárně, až po množství situací spojených s mezigenerační propasti.se svým vnukem Jako celek film prošel na výbornou se skvěle zvolenou hudbou a má mnohem větší "srdce" než třeba "umělecky" podobné drama s obrazem, Dáma ve zlatém. Seveřani prostě umí využít z minima, maximální zážitek.(14.7.2019)

 • hygienik
  **

  Pre mňa najslabší Klaus Haro. Dej je rozvláčny, ale horšie je, že sa tie emócie (a bolo ich tam dosť) na mňa nepreniesli. Takže to bolo len čakanie na koniec filmu. SUMMA SUMMARUM klubový film s mainstreamovou kostrou.(22.7.2019)

 • Aky
  ****

  Citlivé drama ze zajímavého prostředí obchodníků s uměním a starožitnostmi. Docela vkusný je i zdánlivě spíše okrajový plán rodinných vztahů, které díky sběratelské a obchodnické vášni berou za své; ale jen do jisté míry.(13.10.2019)