Autor neznámý

Scénografie:

Kaisa Mäkinen

Kostýmy:

Sari Suominen

Takový malý komorní film, zcela náhodně vybraný, který mě chytil za srdce. Provázela ho moc pěkná hudba, která prohloubila citový zážitek. Od pana režiséra už jsem viděla film Šermíř a také u mne bodoval. Jeho styl se mi líbí a rozhodně si od něj doplním další snímky.(13.7.2019)

Citlivé drama ze zajímavého prostředí obchodníků s uměním a starožitnostmi. Docela vkusný je i zdánlivě spíše okrajový plán rodinných vztahů, které díky sběratelské a obchodnické vášni berou za své; ale jen do jisté míry.(13.10.2019)

Krásný příběh staříka, který touží po posledním vydařeném obchodu s obrazy. Ta šance se mu vyskytne a s pomocí svého znovuobjeveného vnuka vlétnou do kolotoče spojeným s objevením neznámého autora obrazu, následného vydražení až po prodej. Výkon herce ztvárňujícího Olaviho je mnohdy dechberoucí, kdy z něj nemůžete spustit oči. A to od každodenního rituálu koupě dortu v sousední pekárně, až po množství situací spojených s mezigenerační propasti.se svým vnukem Jako celek film prošel na výbornou se skvěle zvolenou hudbou a má mnohem větší "srdce" než třeba "umělecky" podobné drama s obrazem, Dáma ve zlatém. Seveřani prostě umí využít z minima, maximální zážitek.(14.7.2019)

Rozhodně film, který za sebe mohu doporučit. Je to taková jednohubka, jakou by člověk čekal na filmovém festivalu. Nikoliv nejsilnější zážitek, ale dílo, co sice stoprocentně nenadchne, nicméně určitě nezklame. Oceňuji hlavně netuctovost a přirozenost snímku.(20.7.2019)

• hygienik

Pre mňa najslabší Klaus Haro. Dej je rozvláčny, ale horšie je, že sa tie emócie (a bolo ich tam dosť) na mňa nepreniesli. Takže to bolo len čakanie na koniec filmu. SUMMA SUMMARUM klubový film s mainstreamovou kostrou.(22.7.2019)