Harry, bývalý policista a soukromý detektiv, žije s hollywoodským hercem, umírajícím na rakovinu, a jeho manželkou, též herečkou. Má za úkol doručit jakési záhadné ženě balíček. Tím se zaplete do vraždy a zároveň se tak dostane k 20 let starému případu, týkajícímu se záhadného zmizení hereččina bývalého manžela... (oficiální text distributora)

Jara.Cimrman.jr

"Kdykoli klient řekne, že si nemusíte brát pistoli, tak si vemte dvě." Na Harry Rossovi již jistá sešlost věkem byla znát. Prostata se mu však zatím nezvětšuje, informace o jeho ustřeleném penisu také nejsou zcela ověřené a tak mohl v relativním poklidu šetřit poměrně průhledný případ zakončený soubojem dvou gentlemanů, z nichž jeden toužil znát pravdu a druhý zachránit svou životní úroveň. Na můj vkus to tedy mohlo být svižnější, ale to by taky Harry mohl dostat infarkt, takže to takhle asi bylo správně. ()

Topco

Áno, tento 90´s neo-noir si takto nízke hodnotenie nezaslúži (a práve to ma dlhé roky i napriek hviezdnemu obsadeniu tak odrádzalo). Paul „Frajer“ Newman po Harperovi (1966) znova po rokoch hrá súkromného detektívka, tento raz na dôchodku. Voice-over je rýdzo chandlerovský („Keď vám vravia, že nebudete potrebovať zbraň, znamená to, že si zoberte rovno dve“) a rovnako tak celá výstavba príbehu, ktorý inak nemá znalcom čo nové ponúknuť. Potešia však LA lokácie a trademarky (napr. nástup femme fatale skrz záber na nohy). Pre noiristov či fanúšikov Chandlera ide o príjemnú povinnosť. ()

Goldbeater

Sledovat Paula Newmana, zvlášť v detektivních rolích, nikdy neomrzí, ale tenhle pozdní neo-noir na jeho „harperovky“ ani zdaleka nemá. Po jeho předchozí spolupráci s Robertem Bentonem u výborného Nejsem blázen jsem měl očekávání trochu jinde, Soumrak je bohužel přes hvězdné obsazení celý takový lehce mdlý. ()

dobytek

Je sice hezký, že ve filmu hraje tolik hvězd a Reese Witherspoon tu ukáže kozy, ale takhle nudnou detektivku jsem už hodně dlouho neviděl. Scénář neni zrovna moc originální, chybí tomu amosféra, napětí, prostě skoro všechno, co by člověk u dobrý detektivky očekával. Ke konci už jsem spíš koukal na hodiny a bylo mi úplně jedno, jestli Paul Newman ten případ vůbec vyřeší... ()

Anderton

Newman si myslí, že hrá v lepšom filme, Sarandonovej a Hackmanovi to je jedno. Newmanovi sa s Bentonom bohužiaľ nepodarilo zopakovať kvalitatívny úspech predchádzajúceho filmu, čo je vlastne iba ďalším sklamaním. Na papieri to možno bol super neo-noir, ale jeho vizuálne prevedenie, čiže to, o čo by v subžánri malo ísť predovšetkým, je mdlé. Inak je to celkom príjemné retro, kde je mi úplne jedno, kto za všetkým väzí a nie je ani ťažké na to prísť. Dal by sa napísať ešte dlhší komentár o tom, že Paul si aj na staré kolená dával pozor na ponúkané scenáre, na rozdiel od takého De Nira alebo Pacina. ()

Zemřel herec M. Emmet Walsh

Zemřel herec M. Emmet Walsh