"Nebojsa" je jedna z těch pohádek, které oscilují na hraně hororu. Některé pasáže jsou tak temné a děsivé (pohřební vůz tažený černými koni, v hospodě, ples plný "zombie"), že leckterý horor (zvláště ty dnešní, kde lítají končetiny, stříká krev, ale tajemno a napětí se ani na moment neobjeví) jimi absentuje. Herci jsou skvělí, Ján Króner je sympaťák a ve své roli velice příjemný, to samé by se nechalo říci i o Ondrovi Vetchém. Václava Knopa bych v masce čaroděje nepoznal. Tajemná, ponurá pohádka a tím právě silnější zážitek.(10.5.2007)

Klasická filmová pohádka. Ondra jde do světa ,aby se naučil bát. Cestou ho přepadnou loupežníci ,ale on jim dá co proto. Přesto se ho jeden chytne a jde s ním jako kamarád strašpytel Ferka. Kterého perfektně zahrál Ondra Vetchý. Zaslechne o zaklétém království a princezně. To je něco pro Ondru. Místy humorné ,ale krásně ponuré. Tahle pohádka není ,tak oblíbená ani známá , ale o to víc je povedená..(6.4.2008)

Tradiční československá pohádka o putování nebojácného dřevorubce Ondry za princeznou bílé růže. Ačkoliv místy působí dost strašidelně, místo na vánoční scéně má jisté. Zajímavosti: Autoři se odhodlali k revolučnímu kroku. Ze škaredé stařenky dokázali maskéři vykouzlit krásnou blonďatou princeznu. Nejinak tomu bylo v mnoha dalších pohádkách... / Jisté hororové prvky byly později převzaty v Noční můře z Elmstreet a ještě později v Silent Hill... :-) 60%(26.12.2008)

Mám velice rád české pohádky, to už jsem zde, ale jednou říkal. Tento film zhodnotím velice rychle. Budu ho hodnotit jako film "Vetchojsa". Opravdu bravůrní výkon zde předvedl Onřej Vetchý a za to mu patří můj velký obdiv. Myslím, že je to náš nejlepší filmový herec!!!Opravdu Bravo. Hlavně pro Ondru!! Za čtyři!!!(28.1.2003)

Místy dost strašidelná pohádka, ze scény u mlýna, z čarodějova vzhledu a ze zvuků bych se nedivil, kdyby se nejedno dítě vyděsilo. Lepší atmosféru jsem však v pohádce zažil málokdy. Skvělý pan Vetchý svými legračními řečmi dává člověku na chvíli oddechnout od temných momentů, sotva však napětí na chvíli opadne, přichází velmi dramatický závěr.(17.1.2014)

• - Pokud by se měl Ondra (Ján Króner ml.) řídit radou, aby měl slunce pořád za zády, chodil by pořád dokola. Vždy by se vrátil na stejné místo, odkud přišel. (Timak)

• - Ve scéně, kdy Ondra (Ján Kroner) nakopne banditu, který společně s kumpány chtěl okrást muže s povozem, je vidět kousek lana, na kterém byl bandita zavěšen. (TheDave)

• - Tentýž větrný mlýn, ve kterém se odehrává část filmu, je možné spatřit také v pohádce O statečném kováři (1983). (pfa)