Vcelku dobrá pohádka, ale mezi Vánočními skvosty, to má hodně těžký. Výbornej Václav Knop a jeho zvukové výlevy. Ján Kroner předvedl svůj standart, jako ve statečném kováři. Trošku byl pro mě zklamáním Ondřej Vetchý. Nikoliv proto, že by nezvládnul svou roli, spíš naopak. Zvládnul ji tak dobře, až mi z něj bylo na zvracení. Vím, že práce herců je zvládnout jakoukoliv roli, ale Ondra už v této době nebyl žádnej zelenáč a měl za sebou slušné filmy. Takhle se zesměšňovat. Chvílema se to nedalo ani poslouchat. Tvůrci pohádky mohli trošku ubrat na dialozích a neudělat z něj takového vola. Půlka těch pazvuků a slov, tam vůbec být nemusela a na výsledek, by to nemělo žádný vliv. S čerty nejsou žerty nehrál taky žádného myslitele a přesto si zachoval tvář. I tak slušných 70%(28.12.2020)

Výborná pohádkou, kterou jsme viděl již několikrát a pokaždé mě udivuje svojí skvělou atmosférou, která je chvílemi na pohádku až překvapivě temná. Ján Kroner asi nikdy nehrál lepší roli a Ondřej Vetchý se svým/svou Krutibrkem je neustále velmi vtipný trouba vedle velkého dřevorubce Ondry. Rozhodně pohádka do červených čísel, protože chvílemi kvalitou a atmosférou předchází většinu "proslavených a umělých" pohádek. Kdo nezná strach, musí povinně zachránit minimálně jedno království a princeznu za život:)(26.12.2008)

Jedna z mých nejoblíbenějších pohádek. Narozdíl od většiny ostatních zde postavy furt radostně neposkakují a neksichtí se. Proto na mně působí i o něco rozumněji. Díky svému horrorovému nádechu (ale ne zas tak přehnanému jako má Deváté srdce) má ojedinělou atmosféru. Sympatičtí herci, slušná hudba, co dál dodat?(1.8.2007)

V dětství to byl jeden z nejděsivějších zážitků, určité vize mě pronásledovaly opravdu dlouho. Princezna přijížídí v černém kočáře, vyleze z rakve a dává hrdinovi užitečné rady. Zřejmě nejvíc what-the-fuckózní moment v čekých pohádkách. No a ta prokletá hospoda? Tu jsem nevydejchal v podstatě až do dneška. 75% (S osobní poznámkou, že Ondra Vetchý je tu roztomile frenetickej)(30.12.2011)

Znovu jsem zahlédl kousek této pohádky v televizi, zpracování je na té nejvyšší úrovni a je to jedna z těch, které mají tak temnou atmosféru, že si leckteré děcko bude zakrývat oči. Co mi do toho ale nikdy nesedělo byl Ferka (Ondřej Vetchý), který je tak líný a zbabělý, že si člověk říká, proč ho s sebou vůbec ten Nebojsa tahá. Jeho jméno, charakter a jeden dialog mi nasadil brouka do hlavy, jestli Ferka není náhodou představitel jisté menšiny. Hlavní padouch mi zase přišel, že je závislej na metanfetaminu. Tyhle postavy ovšem vynahrazuje drsnej Nebojsa, kterej sekerou dokáže přetnout nejenom špalek. :-))(26.12.2016)

• - Ve scéně, kdy Ondra (Ján Kroner) nakopne banditu, který společně s kumpány chtěl okrást muže s povozem, je vidět kousek lana, na kterém byl bandita zavěšen. (TheDave)

• - Pokud by se měl Ondra (Ján Króner ml.) řídit radou, aby měl slunce pořád za zády, chodil by pořád dokola. Vždy by se vrátil na stejné místo, odkud přišel. (Timak)

• - Scéna, kde jsou po Ondrovi vrhány nože nebyla dělána trikově ale ve skutečnosti nože na Jána Kronera házel pán, který se tehdy vrháním nožů na svoji manželku živil v cirkuse. (Stocki)