Než vystydne káva

• Japonsko Kóhí ga samenai uči ni (více)

Kazu pracuje v rodinné kavárně. Mezi místními návštěvníky panuje přesvědčení, že když si sednou ke konkrétnímu místu u stolu, mohou cestovat zpět v čase. Cestovatel si může vybrat svůj cíl, ale musí se řídit jistými pravidly. Navíc doba, po kterou lze cestovat časem, je omezena tím, jak rychle návštěvníkovi vystydne káva. (AXN)

C0r0ner

Jeden zajímavý časový paradox (ty já mám moc rád) v úplném závěru, pro mě potvrzení, že měnit minulost nejde, ale jinak utahaná rákosnická nuda s haldou nezajímavých charakterů a s osudy, které mi byly od začátku do konce u prdele. Nic moc teda. 30% ()

sochoking

Film pre babky ku keksíkom a kávičke v nedeľu napoludnie. Avšak nesmú u toho medzi sebou kecať, lebo sa veľmi ľahko stratia v deji. ()

silentname

"Before The Coffee Gets Cold" reprezentuje asi úplne všetko čo mám rád na ázijskej kinematografii. Skvelý príbeh s príjemnou romancou a možno aj taký jemný nádych sci-fi, ktorý ma dokáže skutočne pohltiť. Malo to skvelý spád, ideálne tempo, dobré postavy a okrem toho aj zaujímavé previazanie jednotlivých príbehov cez jeden veľký príbeh. Opäť excelentne napísané a držalo ma to. Pravda je, že to je trošku predvídateľné a vieme pochopiť niektoré udalosti oveľa skôr než sa udejú. Napríklad aj kto je žena sediaca na stoličke, alebo aká bude rezolúcia. Ale kazí to výsledný dojem z filmu? Nie. Som rád, že veci dávajú zmysel, teším sa z každej jednej cesty späť a tak pekne to dokazuje jednu vec. Niekedy keby sme mohli navštíviť minulosť a dať si na poriadok nejaký životný moment, možno by sme sa skrz neho dokázali posunúť ďalej. Lebo ako sa tu povie, všetci, ktorí cestovali v čase sa vrátili späť oveľa šťastnejší a spokojnejší so svojim vlastným životom. Nemôžeme zmeniť čo sa stalo, ale môžeme zmeniť našu budúcnosť. A tak by sme to mali vziať. Sledovanie som si veľmi užil a som veľmi rád, že som film videl. Uvidíme, čo v máji uvidíme ďalšie. Hodnotenie: A ()

ScarPoul

Knižnú sériu mám aj napriek určitej reciprocite rád. Film považujem ale za pomerne zbytočnú záležitosť. Niektoré veci by sa nemuseli adaptovať. Hlavne ak vychádzajú najprv z divadla a následne z literatúry. Aj napriek zaujímavému nápadu je totiž potenciál diela značne obmedzený a hoci aj tu vykreslené ľudské osudy majú nejaký zmysel a sú tým pádom v rámci konania postáv dostatočne zmotivované, výsledná podoba je trošku kostrbatá. Niektoré nápady a prevedenia boli spravené skvelo. Iné pôsobili svojou emotívnosťou trošku smiešne. Je to u mňa niekde medzi. V zásade to žiadne zlé atribúty nemá a nemať prečítané knihy možno by sa mi to páčilo o trošku viac. Takto sa vrátim skôr ku knižnej podobe. Sedela mi viac. Z hercov si vďaka rutinným výkonom nebudem pamätať o týždeň už nikoho. ()

Aljak

Vynikajúci a originálny koncept, ktorý mal už od začiatku obrovský potenciál. Prvá polka bola v podstate len takou "inštruktážou", že ako to cestovanie časom celé funguje - a už to začalo byť trochu monotónne. Samozrejme, potom prišlo to očakávané, keď sa do pozornosti dostáva aj samotná hlavná postava Kazu. U nej to bolo o kus komplikovanejšie, ale napokon sa podarilo. Asi mnohí zostali zarazení, že ako sa to v tom časopriestore podarilo zorganizovať, ale v záverečných titulkách je to celé vysvetlené :)) Každopádne, film bol napokon príjemný, hoci miestami zbytočne teatrálny, ale najväčšiu zásluhu na celkovom dojme z filmu má prirodzene ten originálny koncept kaviarne Cafe Funiculi Funicula. Mám rád takéto filmy, ktoré nie sú priamočiare a prvoplánové. Nie je to síce čistých 5*, ale napokon sa k ním prikláňam. ()