• zette
  ***

  Myslim si, ze Matula byl celkem vyrazny reziser 80.-tych let, avsak dnes temer zapomenut. Posledni vlak sice neni tak zabavny jako jina tvorba tohoto rezisera, opira se ale o vyborneho Dlouheho v hlavni roli. Namet je zajimavy, atmosfera taky neni spatna, ale dialogy jsou nevyrazne a dej filmu je mnohdy nudny a nicotny zaver taky filmu nepomohl. Slabsi prumer...(14.9.2012)

 • slunicko2
  *

  Rádoby psychologický, rádoby sociálně kritický film. 1) Film mi připomněl jakýsi produkt NDR ze 70. let, kdy "DDR Burger" podědí po západních příbuzných značný majetek pod podmínkou, že se vystěhují na Západ. Bezradní hrdinové postoupí dědictví zdarma státu a dále šťastně budují socialismus. 2) Mé zvrhlé oko s neobyčejným potěšením spočinulo na Vladislavu Benešovi, v němž se vzácně snoubila vysoká přitažlivost s kvalitním hereckým výkonem.(21.11.2010)

 • Siegmund
  *****

  Moc zajímavý film. Přesto, že jsem se s hlavním hrdinou nedokázal snad ani v nejmenším ztotožnit, se mi film opravdu líbil. Postoj Vladimíra Dlouhého působí z dnešního hlediska jako hodně hloupý. Ale i tenkrát, v roce 1958, jistě bylo zajištění dobré budoucnosti nejen sobě, ale především své rodině, na prvním místě. Ovšem ne tak v tomto filmu. Uvažování Vladimíra Dlouhého je podáváno jako hrdinské a zásadové. Pohrdá nabízenými a dokonce zaslouženými výhodami. Já jsem ve svém osobním i profesním životě nikdy nevyužil protekce, ale takhle zabedněně jsem tedy neuvažoval.(15.9.2014)

 • petrsv
  ***

  Já bych to neviděl jako tak špatný film. Když se podívám na stránku vztahovou, lidi se v tomhle moc nemění. To nemělo s dobou nic společnýho. Stránka propagandistická tu logicky je - film byl natočený v 80. letech, zasazen do konce 50. let. A že zde nežili samí disidenti a bojovníci proti vládnoucímu režimu, to je snad jasný. Pak je celkem pochopitelný i ten závěr. No, závěr...pár minut bych ještě natočil, aby to mělo nějaký konec.(28.11.2010)

 • dobytek
  ***

  Vladimír Dlouhý si tentokrát ulíznul svoje umaštěný háro dozadu a vystřihnul si tu roli takovýho komunistickýho Mirka Dušína. Divák sleduje jeho osudy, studium na VŠ, první zaměstnání, jeho vztahy s rodinou, vztahy s čubkama, atd... Jinak nějaká propaganda samozřejmě nesmí chybět. Kdo tohle nezkousne, tak tomu doporučuju se na film vůbec nedívat. Na druhou stranu je tady i taková lehká kritika toho, že je důležitější mít kádrovej profil, než něco opravdu umět. Ale hlavní hrdina nevyužije toho, že jeho dědeček byl kámoš se Zápotockym a jeho rodiče jsou dělnickýho původu. Ten si to prostě všechno poctivě musí zasloužit. Jinak nejvíc mě dostalo, když ty rodiče nechali svůj velkej barák státu a šli bydlet někam do chruščovky, protože mít takovej majetek je podle nich za trest :-)(30.12.2012)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace