Bryonovi (Jamie Bell) zomrela mama, keď bol dieťa a otec alkoholik ho opustil. Potulujúceho sa po uliciach ho našiel muž prezývaný Pa, ktorý sa ho ujal, obliekol, nasýtil, dal strechu nad hlavou a úlohu. Touto úlohou bolo stať sa bojovým psom v jeho neonacistickej organizácii, v ktorej je každodenným chlebom násilie a vraždy. Organizácii v hľadáčiku FBI, ktorá neodpúšťa zradu a z ktorej odísť nemôžete. Bryon sa po zamilovaní do ženy s troma deťmi rozhodne odísť za pomoci afroamerického bojovníka za ľudské práva. (Furmi)

Arsenal83 odpad!

Keď sa banda špinavých náckov vyberie na ďalšie ťaženie proti v tme neviditeľným demonštrantom, sú vo veľkej nevýhode a nemusel by im pomôcť ani roduverný Čech Okamura. Musí to byť úžasný pocit patriť do skupiny hnusne potetovaných plešatých magorov. A tie ich naci ženy - hm to je jedna báseň. Krásne obludárium celý tento film. ()

tron

Hoci sú si Daniel Radcliffe a Jamie Bell relatívne fyzicky podobní, Danielovo spriaznené (o dva roky staršie) Impérium ma bavilo viac. Rád by som dal Skinu aspoň 3*, ale nebolo by to fér. Téma je závažná a treba o nej natáčať filmy, aby v spoločnosti ubudlo náckov, ktorí, chúďatka popletené, sami nevedia, koľká bije a nevedia, čo sa dialo v roku 1999, nieto ešte v roku 1944. Film je to bohužiaľ sám osebe nudný, divne natočený a nezáživný. Jamie Bell do toho asi chcel ísť naplno, ale nemôžem povedať, že by sa jednalo z jeho strany (o ostatných nehovoriac) o ktovieaký herecký koncert. ()

Slasher

Bohatě znáckovaný Bell, pokus vymanit se z života v nesmyslu a nenávisti, slušný vhled do světa KKK Walmart demografik a la Charlottesville. Za odstrašující příklad poslouží, nicméně ničím přímo nevyniká, mohlo ještě i přitlačit na pilu a emocionální dopad AMERICAN HISTORY X (nejde nesrovnat) je vzdálen o moře. ()

Joker Punx

Jamie Bell v roli zkérovanýho nácka Bryona je fakt nesympatickej a jde fakt z něho strach, zahrál to dobře. Ovšem co si tady mohli filmaři odpustit je jeho frajerka, vyžraná nechutná prasnice co mě kazila celou dobu dobrej dojem z filmu, scéna kdy jí Bryon šuká je fakt hnus :D Pro roli jeho holky měli vybrat pěknou a hubenou herečku, na tuhle hnusnou vepřovou tlamu se fakt nedalo dívat, srala mě tam od začátku do konce v každý scéně, nejvíc nesympatická než náš hlavní hrdina filmu. Film docela nuda a ta prasnice mě tam fakt srala pořád :D K Jamiemu se fakt vůbec nehodila. Jinak film je natočený podle skutečnýho neonacisty Bryona Widnera a ta jeho skutečná žena Julie vypadala teda mnohem líp. ()

POMO

Motivace k přerodu z přesvědčeného skinheada v dobráka, který začne chápat i sebou páchané zlo, ve filmu není dostatečná. Stejně tak příliš rychle vzniklá potřeba ochraňovat svobodnou mámu s dětma, se kterou si začne románek. Chtělo by to ve scénáři silnější události, které ho k tomu vedli. Anebo hned od začátku zdůrazňovat jeho pochyby, a ne ho naopak hned v úvodní scéně nechat konat nenávistné fašistické zlo. První půlhodinu si až říkáte, proč na film s takovými postavami koukat. Jinak ale herci dobří, husina z tlupy nácků a jejich chování důvěryhodné, a filmu přidává i fakt, že jde o skutečné události. ()

• Celosvětová premiéra proběhla 8. září 2018 na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu. (BMW12)
  • Natáčelo se v Kingstonu (New York, USA). (BMW12)