Markety Fiserove je mi vzdycky lito, kdyz ji vidim jako mladou a krasnou holku...ach jo. Jinak Havelka hraje takovyho ublizenyho kluka, ktery se necha naverbovat jako traktorista do jzd na sklizen. Zakouka se do Markety, ale nakonec to (opet) vzdava... k videni jsou lepsi i horsi filmy z obdobi socialismu.(18.9.2011)

Příjemné překvapení. Nadprůmné hodnocení hlavně za Markétu Fišerovou a celkově milou atmosféru snímku. Povedla se i akční stránka filmu. Honičky traktorů jsou velice originální spestření a třešničkou na dortu je spektakulární bouračka. Zajímavé jsou rovněž lovecké metody pytláka Petra, i když je jinak samozřejmě odsuzuji.(28.8.2010)

• dobytek

Právě jsem tento film úplně náhodou viděl na TV Prima a bylo tak strašně nudný a nezajímavý, že už skoro ani nevim, o co tam vlastně šlo. Mam pocit, že prostě pár vidláků v tom filmu nemělo rádo postavu, kterou hrál Ondřej Havelka, tak mu to dávali pěkně sežrat. Ale on z toho nakonec vlastně vyšel, jako vítěz (teda aspoň morální vítěz). No jedna hvězdička za "akční" scénu, kdy se Ondřej Havelka řítí s nebrzdícim traktorem z kopce za doprovodu docela zajímavý hudby a druhá hvězdička za to, že jsem to dokoukal do konce.(24.2.2007)

• Mulosz

Film, ktery mi svym stylem tak trochu pripominal "kultovni" Matulovy Haury, nicmene na to, aby to bylo tak blbe, az vlastne ve finale dobre a abych se nad to vse dokazal povznest plny sarkasmu, to prece jen nemelo. Rehtal jsem se zase jako kun, zejmena u akcnich scen jezdicich traktoru snimanych frontalne s durazem na bojovy vyraz traktoristu, podbarvenych opravdu hodne akcni a dramatickou hudbou, kdy v jednom pripade byla tato scena "ozvlastnena" prostrihem na Zednicka v brutalnim kovbojskem klobouku. Bavil jsem se tezovitosti a prvoplanovitosti postav, nicmene zadna si me "neziskala" tak, jako Vasut v Haurech. Neucarovala mi ani jezedacka sexbomba Fisarova, snad mi spolecnost odpusti, ze tohle pisu i s plnym vedomim toho, jak nakonec skoncila a jak se s tim dokazala vyporadat. Za kultovni blbost na entou jsem schopen dat v dobre nalade z hecu 5 hvezdicek. Zde nalada urcite byla, ale vyhecovan jsem nakonec nebyl, cili davam jen jednu. Hodnoceni 2-4 hvezdicek u techto normalizacnich perel samozrejme nepripada v uvahu a na odpad to take nebylo, nebot mi u toho filmu nebylo zle od zaludku, jako treba u jineho Matulova skvostu Posledni vlak, kde se tento agilni propagator soudruzskych myslenek zejmena v zaveru predvedl ve sve "nejlepsi" forme. Vse vyse uvedene nemeni nic na tom, ze jeste dnes by mel Matula chodit kanaly.(2.12.2009)

Prazvláštní komedie z JZD. Hudba a Ursinyho zpěv navozuje snovou melanchlolii, kterou pak masakrují pod svými obřími koly kombajny E512 Fortschritt. Všudypřítomní záletní mužové jen doplňují pytláky, zloděje, hlupáky, podvodníky a alkoholiky. Pravdou je, že ženy na tom v této koláži nejsou o moc lépe. Kromě Markéty Fišerové, která je kouzelná a vpravdě neodolatelná. Každopádně není špatné se podívat a nasát onu atmosféru klidu a "pohody", kdy nikdo nic nemusel a přestože jsme k sobě měli tak nějak blíž, držel si každý toho druhého pěkně od těla...(25.4.2017)

• - Natáčení probíhalo na Táborsku. (M.B)