Markety Fiserove je mi vzdycky lito, kdyz ji vidim jako mladou a krasnou holku...ach jo. Jinak Havelka hraje takovyho ublizenyho kluka, ktery se necha naverbovat jako traktorista do jzd na sklizen. Zakouka se do Markety, ale nakonec to (opet) vzdava... k videni jsou lepsi i horsi filmy z obdobi socialismu.(18.9.2011)

Příjemné překvapení. Nadprůmné hodnocení hlavně za Markétu Fišerovou a celkově milou atmosféru snímku. Povedla se i akční stránka filmu. Honičky traktorů jsou velice originální spestření a třešničkou na dortu je spektakulární bouračka. Zajímavé jsou rovněž lovecké metody pytláka Petra, i když je jinak samozřejmě odsuzuji.(28.8.2010)

Snímek by rád byl odpovědí třeba na takové romantizující chlapské drama Grandes gueules s Lino Venturou, ale za boha mu to nejde málo nápaditou režií a nevhodným výběrem většiny hlavních představitelů (Haničinec a Filipovský jsou pořád teatrální) a jejich vedením (snad až na Kozderkovu, Vochoče a Myslíkovou), naštěstí dlouhá scéna ze zábavy je hodně realistická (a je v ní pěkné Havelkovo a Zedníčkovo hudební číslo, které je navíc velmi vtipné) a o něco zlepšila můj divácký dojem. Ursínyho jazzrock je sice fajn a 70. létům hodně odpovídá, ale k podobnému typu filmů je zcela nevhodný (jinak Matula měl Ursínyho evidentně rád, jeho hudba zněla i v Nevěstě k zulíbaní). Námět a i jeho scénaristické zpracování mi nepřišel tak úplně pitomý, odpovídá vystižení mentality vesničanů (a nejen českých), příjemně mě překvapila i absence dobového vychovávajícího akcentu, ale jak už jsem řekl, režisér si s tématem nevěděl bohužel rady.(27.8.2010)

• dobytek

Právě jsem tento film úplně náhodou viděl na TV Prima a bylo tak strašně nudný a nezajímavý, že už skoro ani nevim, o co tam vlastně šlo. Mam pocit, že prostě pár vidláků v tom filmu nemělo rádo postavu, kterou hrál Ondřej Havelka, tak mu to dávali pěkně sežrat. Ale on z toho nakonec vlastně vyšel, jako vítěz (teda aspoň morální vítěz). No jedna hvězdička za "akční" scénu, kdy se Ondřej Havelka řítí s nebrzdícim traktorem z kopce za doprovodu docela zajímavý hudby a druhá hvězdička za to, že jsem to dokoukal do konce.(24.2.2007)

Mám na to zasuté jisté prebupertální vzpomínky, kterými se nenechám ovlivnit a po letošním (2011) shlédnutí musím kroutit hlavou nad spoustou podivností... Opravdu byl to zvláštní život v českých zemích druhé poloviny 20. století!! Některé věci byly ostřejší a jiné unikaly mezi prsty do surreálna a zde zjevná absence zpěvňujících aspektů volného trhu na mezilidské vztahy!!! :) I když za něco může i použitý filmový jazyk. Divadelní pohledy. Nedokončené věty. Nekompromisní "všeříkající" střihy! :)(9.1.2011)

• - Natáčení probíhalo na Táborsku. (M.B)