The Demolisher

Akční / Horor / Thriller
Kanada, 2015, 85 min

Bruce je obyčajný podomový opravár, ktorý sa po útoku vandalov neustále obviňuje zo zlého zdravotného stavu svojej manželky. Nakoľko jeho každodenné trápenie čoraz viac prehlbuje pocit, že spravodlivosti nebolo učinené zadosť, berie opraty pomsty do vlastných rúk, aby tak raz a navždy zastavil vyčíňanie členov menšieho gangu, pýšiaceho sa na svojom odeve znakom gorily. (*CARNIFEX*)

*CARNIFEX*

Bruce je obyčajným podomovým opravárom, ktorý sa po útoku vandalov, neustále obviňuje zo zlého zdravotného stavu svojej manželky. Nakoľko jeho každodenné trápenie čoraz viac prehlbuje pocit, že nebolo spravodlivosti zadosťučinené, berie opraty pomsty do vlastných rúk, aby tak raz a navždy zastavil vyčíňanie členov menšieho gangu, pýšiaceho sa na svojom odeve znakom gorily. Celkom pohodové béčko slabšieho priemeru s pomerne solídnym soundtrackom, ktorý v určitých fázach dodáva samotným pasážam ten správny šmrnc. Bohužiaľ, keď sa naň budem pozerať okom hororovým, ako novodobý moderný slasher s nádychom pomsty, ma nijak mimoriadne nezaujal. Bez gore či originálnejšieho násilia, si podobné snímky skrátka ani len neškrtnú - 40% ()

Corpsegrinder

Dobrej nápad, ale špatně provedenej. Hlavní problém tohohle filmu je to že se snaží o šíleně vážnou atmosféru, přitom udělat to trochu víc osmdesátkově béčkový tak je to nářez jak kráva. První hodinu se zde naprosto nic neděje kromě pár prostřihů pouličních bitek, v posledních 20 minutách už to začne bejt snesitelnější a trochu to i baví. Hlavní zápletka je však naprosto debilní. Pokud jste se podle námětu na film těšili jako já tak budete zaručeně zklamaný. ()

Marceloo

Bývalá policajtka zostala na vozíčku po tom, čo ju napadol nelútostný mestský gang. Fakt, že už nikdy nebude môcť chodiť, prerastie cez hlavu jej manželovi, ktorý sa ozbrojí a hodlá zabiť členov gangu jedného po druhom. - Horory z Kanady mi väčšinou sedia, ale The Demolisher je výnimkou. Ale ani sa nedivím, keďže predchádzajúci hororový projekt tohto režiséra má na ČSFD 12%. Nevidel som ho, ale to, že sa za niekolko rokov praxe u filmu nedokázal velmi zlepšiť, je smutné. The Demolisher ma už na začiatku zaujal peknou prácou s kamerou a slušnou hudbou, ktorá vynikala hlavne počas napínavých naháňačiek, ktorých je tu neúrekom. Tento horor má však katastrofálny scenár a strih, a tak si strašne ťažko udržiaval moju pozornosť. O ústredných postavách sa toho vela nedozvieme, ale príbeh sa mi celkovo viacmenej páčil, lenže chybou je už spomenutý scenár a akési zvláštne prelínanie času. V závere sa ukázalo aj nejaké to množstvo krvi, takže sa to v rámci hororu dostalo aspoň na prijatelnú úroveň.+ herec z Antisocial, The Drownsman, Kingdom Come a Zombieworld + herečka z Bite ()

kaylin

Ten nápad není až tak špatný. Vzít v podstatě superhrdinu, který je motivován k tomu, aby zabíjel zlouny proto, že ublížili jeho manželce. A pak z toho udělat silné, psychologické drama. Jak říkám, nápad docela dobrý, ale to zpracování tak dobře nefunguje. Ty postavy nejsou dost silné, a co mě ještě na začátku zaujalo, to mě postupně opouštělo a nebavilo. ()