Komentáře uživatelů k filmu (15)

 • dobytek
  ***

  Moderní pětiboj neni zrovna sport, o kterej bych se nějak zajímal. Ale sledovat poněkud neortodoxní tréningový metody, který svym svěřencům naordinoval Jiří Štěpnička, bylo docela zabavný. Jinak Štěpnička v roli trenéra-svině byl naprosto super, pochvalu zaslouží i Vašut nebo Vetchý. Bohužel je tam ale taky dost velký množství naprostejch hereckejch tragédů. Mam takovej pocit, že některý ty gumy filmaři vytáhli rovnou z tělocvičny a bez jakýhokoliv zkoušení je postavili před kameru. 60%(19.11.2011)

 • Paldini
  ****

  Zajímavý pohled do prostředí moderních pětibojařů.(28.12.2004)

 • Snorlax
  ***

  Celkem slušně natočené sportovní drama, výjimečně ze zákulisí, na kterém nenechá nitku suchou. Strašně depresivně působí výkony neherců, kterým není absolutně rozumět.(4.12.2012)

 • Big Bear
  ***

  Je vidět, že vůdčí role strany se koncem osmdesátek už začala projevovat snad ve všech odvětvích a tedy i našem sportu. Ani jsem netušil, o jaký kompost tam vlastně šlo, jak to tam vše tlelo a hnilo a to film asi jen lehce naťukl vršek ledovce... Naštěstí společnost se po dlouhé době začala probírat a tak v tomto období vznikají kritické filmy, které se dokonce mohly vysílat. Tady si asi soudruzi řekli nu což, dyk jsou to jen sportovci to není nic proti nám. Ono to vedení ale bylo asi všude podobné ať už šlo o fabriku či ČSTV. Vůdčí funkcionáři měli plnou hubu keců, rejžovali co to šlo a když přišla kritika, dělali přestavbu, uznali sebekritikou svá vlastní drobná pochybení způsobená však nedostatkem podpory z vedení či nářádí (na což dlouhodobě opakovaně poukazovali) a hledali nové perspektivní kádry... Pro tyhle schůzovací kecy vznikla hromada nových slov a vlastně samostatná podniková mluva, kterou se dalo hodinu na schůzi kvákat a přito neříci nic konkrétního. To film zachytil skvěle a té odporné role jednoho ze sportovních aparátčíků se skvěle zhostil pan Větrovec, až mi Vám z něj šel strach. Měl jsem radost z celkem velké a zasloužené role pro matadora českého filmového kaskadérství pana Tomsu. Občas ho v našich filmech vídám, ale jen v pidirolích, kdy někoho ,,skřípne'' nebo třeba vyhodí z hospody. Tady dostal slušný prostor a myslím, že jej využil. Tehdá šlo o to kdo bude moci vyjet v rámci sportování do kapitalistické ciziny, dnes jde o prachy a často velké prachy a tak snad ani raději nechci vědět jak je to u našich sportovcůl dnes. Film se dobře otřel i o nespravedlivé tresty rodinných příslušníků za emigraci příbuzných. Škoda jen těch neherců, ti hoši sice uměli běhat, hrát ale vůbec... Takže sečteno podtrženo je to za 3 výstřely. * * *(3.8.2018)

 • slunicko2
  ***

  Příjemný film z období perestrojky. 1) Mistr republiky v pětiboji, 45letý scénárista a režisér Július Matula docela pěkně ukázal na příkladu pětibojařského reprezentačního družstva poměry, jaké tehdy panovaly ve sportu. 2) Kritika je ovšem dobově podmíněná, nejde na podstatu věci, pojmenovává (některé) projevy, ale o příčinách se mlčí. I tak je zejména konec filmu dost výmluvný. 3) Pěkní sportovní kluci jsou pak milým bonusem, byť s herectvím na tom byli někteří opravdu na štíru.(6.3.2015)

 • zette
  ****

  Uspokojive drama z prostredi vrcholoveho sportu u nas ve druhe polovine 80.-tych let. Ruzne typy hlavnich postav, zajimave herecke obsazeni a vyborny Stepnicka v roli trenera. Filmy Juliuse Matuly me bavi.(25.3.2018)

 • Master19
  ***

  Inu, zákulisní machinace už holt k profi sportu patří... Nebylo by to špatně natočené, nebýt podivných úkroků a slepých uliček. Výborní Vašut a Štěpnička.(16.4.2009)

 • Specs
  ***

  Hláška: trenér Tomšovský: - "Dobře běhat může jenom ten, kdo umí trpět."(23.11.2011)

 • sator
  *

  Bohumil Starnovský...au......Dramaturgicky naprostá hrůza chrrrrrrrrr....(12.6.2017)

 • GIK
  ****

  Soudruzi se již nebáli a mohli být i kritičtí! Pozoruhodná směsice herců, neherců i vyložených antiherců v zajímavém pohledu do zákulisí jednoho malého sportu.(19.11.2011)

 • majky19
  ***

  Snímek Júliuse Matuly nás zavádí do prostředí vrcholového sportu, konkrétně do moderního pětiboje. Se sportovci prožíváme nejen jejich každodenní tréninkový dril a nekonečnou touhu a vůli po úspěchu, ale i jejich všední radosti i strasti, které prožívají se svými nejbližšími. Ve filmu se představuje celá řada dnes již známých herců, počínaje Markem Vašutem, Ondřejem Vetchým, Karlem Greifem a Jiřím Štěpničkou konče. Ačkoliv z oblasti vrcholového sportu vznikly bezesporu lepší a i umělecky atraktivnější projekty než je tento (kupříkladu seriál Dlouhá míle z dílny Jiřího Adamce z roku 1989) tak v žádném případě se dle mého soudu o špatný snímek nejednalo a poukázal i na celou řadu věcí, kterým třeba mnohdy není věnována až příliš velká pozornost.(16.5.2018)

 • Ozzy2
  *****

  Vrcholový sport byl a je žumpa.herecké výkony nejsou sice až na výjímky profesionální, ale to není u tohoto filmu na škodu, protože je to v podstatě hraný dokument a působí to alespoň autenticky.Jsem rád, že trenéry nehraje Dušek s Polívkou a pětibojaře Liška s Macháčkem.(3.1.2016)

 • mira007
  **

  Zapomenutý osmdesátkový český sportovní ( moderní pětiboj ) film o partě reprezentantů, kteří bojují o kvalifikaci na MS do USA pod trenérem Štěpničkou má pár zajímavých a zapamatovatelných věcí. 1) Kaskadér Tomsa ve své největší herecké roli 2) nahatí Vašut s Vetchým ve sprše ( poměr nahoty muži:ženy 15:3 ) 3) celkem otevřené politické výroky na dobu socialismu ( viz. že je nefér že nesmí jet do USA někdo komu emigroval bratr ) 4) poměr sport:vztahy:funkcionaření 2:4:1 5) hláška dne: " Moc souložíš Jardo!" A celé to sráží nejen některé vyloženě špatné herecké výkony, ale způsob vyprávění nevtáhne do děje. Mně se líbilo jenom posledních dvacet minut aspoň trochu.(23.9.2018)

 • carl.oesch
  ****

  Tenhle film by měla asi zejména Česká televize pustit zrovna v době, kdy vrcholí tzv. Růžičkova aféra. Kromě chování funkcionářů je zde taky perfektně ukázáno, co dokážou hysteričtí rodiče, přesvědčení o naprosté genialitě (sportovní) svých ratolestí. A to se jedná o sport, kde se "měří" a "počítá". Ona nakonec Dlouhá míle taky ukazuje, o čem ten vrcholový sport je. A o čem byl už za bolševiků. Škoda, že to Matula v té době neumístil do hokejového prostředí, to by byla teprve bomba. Pravda je, že už hodně "tálo", ale když by dnešní Palaščáky tehdy představovali tatínci generální ředitelé a různí ti tajemníčci s rudou knížkou, to by bylo i na tehdejší sobu dost. On si Matula zaslouží úctu i za onu ukázku "federalizácie" sportu v tehdéjším socialistickém Československu. Nakonec i ukázka chování funkcionářů je velice aktuální a nemysleme si, že tihle hoši ze sportu zázrakem vymizeli. Nakonec tito funkcionáři jsou ti samí, co "svěřili" Sazku Huščákovi.(14.6.2015)

 • pajkir
  ***

  Štěpnička nepatří zrovna mezi mý favority, ale tady dal toho trenéra s stbáckejma metodama na jedničku(14.4.2019)