silentname

"Her Smell" je skutočne komplikovaným filmom na hodnotenie. Rozhodne môžem povedať, že film má veľké kvality. No potom sú tu aj určité aspekty, o ktorých poviem, že mi úplne nerezali. Elisabeth Moss je veľmi talentovaná a v prvej polke si to maximálne užívala a bavila sa. V druhej polke filmu potom prešla do trošku viac serióznejších častí, kedy potrebovala dostať svoj život opäť pod kontrolu. Tie mali zase lepší spád a viac srdca. Pravda je totiž taká, že sledovať Beccine excesy boli miestami už vysoko otravné. A človeka štve, že si dôsledky svojich činov neuvedomuje. Aj keď na druhú stranu je asi pravda, že možno ani reálne nevie, že tie rozhodnutia robí. Lebo je ťažké definovať, v akom je počas prvej polky filmu stave. A je dosť možné, že si nič z toho ani reálne nebude nikdy pamätať. Film je spracovaný štýlom, kde vidíme krátke video z historických momentov kapely a potom sa sústredíme na jednu udalosť, ktorá sa odohráva. Koniec turné, nahrávanie albumu, spoločné vystúpenie, 1 rok triezva a nakoniec veľký záverečný comeback. A sledovať tie pasáže je zaujímavé a Elisabeth Moss si ich skutočne kráľovsky kradne, no nie vždy môžem oceniť ju ako postavu. To je úplne iná story. A spôsob ako likviduje všetko a všetkých okolo seba je skutočne hrozné. Najväčší problém s filmom ale mám, že je to kategorizované aj ako hudobný film. A viete koľko skladieb (pokiaľ nepočítam Beccine pokusy v štúdiu) budeme dokopy počuť? 3. Len tri skladby, pričom jedna z nich je cover "We´re In Heaven". Je to skvelé, no od hudobného filmu by som čakal viac muziky. Najmä, keď je to príbeh kapely. Zaslúži si to viac muziky. Aj vo "Vox Lux" záverečný koncert aspoň 20 minút muziky. Takže v tomto smere som sklamaný. Okrem toho režijný štýl je dosť artový, takže nečakjte od filmu nejakú veľkú dynamiku. Je to funkčné a zaujímavé, no pokiaľ by ste čakali svižnejšie tempo, tak to tu nebude. Myslím si, že nechávam rozhodnutie, či je toto film pre vás na vás. Pre mňa je to film na jedno pozretie. Hodnotenie: B- ()

Tomas_PO

Elisabeth Moss to v prvej polovici filmu hrá brutáálne. Autentický hudobný líder, so všetkou svojou kreativitou, ale aj excesmi. Ostatné postavy zaostávajú, no až priveľmi. Stopáž je zbytočné dlhá, 134 minút uberá filmu na dynamike, scény sú rozťahané a nie až tak konteplatívne, aby si zaslúžili túto stopáž. ()

• Celosvětová premiéra proběhla 9. září 2018 na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu. (BMW12)