Chladné přijetí

Icebox

USA, 2018, 86 min

pohodicka rychlo to ubehlo veru tam to neni med lizat(12.7.2019)

Přesně ten typ filmů, který vždycky vysílal na rodinně dramatické televizní stanici Hallmark. Není to žádná filmařská pecka, ale má to hodně zajímavý námět, kvůli kterému jsem měl důvod film sledovat až do konce.(13.8.2019)

• ARI50

Možná zajímavé ale ne pro mě příběh chlapce na útěku, nic co by mě mělo ohromit, zaujmout či překvapit.(8.6.2019)

Skoro až dokumentárne pojatý film o netradičnej téme imigračných stredísk pre deti, kde v jednom z nich skončí hlavný hrdina pri neúspešnom pokuse o prekročenie hraníc do USA. Téma je sama o sebe zaujímavá. Film ale zaujme najviac tým jak vôbec také stredisko funguje. Hlavný hrdina a jeho príbeh už tak pútavý nie je a aj napriek krátkej stopáži je film miestami dosť nezáživný. Viac ako chlapcov príbeh ma zaujala epizódka s jeho strýkom. Záver je taký neutrálny, takže tiež nijak emocionálne diváka nezasiahne. Za jedno pozretie to asi stojí hlavne kvôli samotnej téme imigračných stredísk, ale informačne prínosnejší by bol nejaký dokument, ktorý by šiel oveľa viac do hĺbky tejto problematiky. 6/10.(7.5.2019)

• Marze

Švédský režisér multikulturalista Daniel Sawka vytvořil autentický a přímý film podobný novinovému článku a určitě zasáhne nervy každého diváka. Film je politické prohlášení než osobní příběh. Tak si po shlédnutí říkám ještě že nesousedíme s Hondurasem...(15.8.2019)

• Shitonit

Divnej nesympatickej film, s divným nesympatickým dějem, točícím se kolem divnýho, nesympatickýho spratka.(10.11.2019)