poster

Asfalt

 • německý

  Asphalt

Drama

Německá říše, 1929, 90 min

 • dwi
  ****

  Kam až může zajít stravující vášeň mezi policistou a okouzlující zlodějkou? Brilantní ukázka postexpresionistické němé éry s kolísající dávkou patosu a hlavně s nezapomenutelnou Betty Amann.(28.1.2007)

 • anicin
  ***

  Melodrama jak podle návodu, kterak zaujmout rozličnými dilematy v lidském životě, takže koukáme na spor legality, ilegality, legitimity, střetu zájmů osobních a zájmu "polis," zřejmě se nakonec objeví i otázky, co je tedy vlastně správné a co je špatné, no a samozřejmě že je správné to, jak nakonec film dojemně dopadne. Vizuálně s sebou film stále tahá některé expresionistické postupy, takže zaujme například kontrastním svícením a někdy i poměrně stylizovanými interiéry (např. v závěru šikmé schodiště po kterym běhá táta se synem a pak máma s Betty Amann). Gustav Frohlich svým vzezřením a svojí postavou v rámci příběhu děsně připomíná zoufalého hrdinského vojáčka Fredericka Zollera v Hanebnejch Panchartech, který se zmítá mezi tím, co mu káže zákon/stát/nadřízení, a pěknou ženskou.(31.3.2013)

 • Wiliem
  ****

  Příběh ač jednoduchý a přímočarý, přesto dokáže zaujmout a v závěru dokonce i dojmout, kloubouk dolů. 80%.(3.4.2010)

 • - Film byl jeden z posledních němých filmů povolený v Německu, na světě byl vstup do éry zvukového filmu. (Zdroj: ČSFD.cz)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace