První díl jsem neviděl nicméně mám ho stáhlý a mám to v plánu jelikož mě to bavilo. Jinak film je v podstatě kopírka několika předchozích žánrových filmů v jednom (nebudu řešit co bylo dříve nebo nebylo) máme zde někoho kdo, když neudělá zkoušky umře (Divergence a její pokračování) pak zjistíme, že to tak není, ale on žije kdesi v podzemí kde musí pracovat (Labyrint a jeho pokračování). a na závěr boj proti prezidentovi (Hunger Games , i když tady se dá v podstatě napsat taky jakýkoliv z těch zmíněných). To s tím prezidentem a tou ženskou co byla u něho nápadně připomíná třetí díl první část Divergence nedal bych moc za to, že bude někde v popředí a v dalším díle pokud bude ho bude chtít sesadit. P.s. menší spoiler proč ty informace neposlal té ženské na mail nebo na mobil nebo to mohl dat třeba na internet, darknet a podobné bylo by to jednoduší než jezdit někam pořád s disketou jak ocas. P.s. 2 horor to teda opravdu není(2.8.2020)

• *CARNIFEX*

Fííí ha. Tak toto je viac konšpiračné, ako presviedčať verejnosť, že Matovič netrpí žiadanou psychickou poruchou. Dosť ma udivuje, že tento snímok dosahuje úroveň 60%, no to už nepotrvá dlho a šupito presto to padne dole rýchlejšie, ako Dankove preferencie. Za mňa medzi “odpadom a 1 hviezdou”, lebo samotný snímok nemôžem vnímať inak, ako absolútne trápnu, extrémne za vlasy pritiahnutú teen kokotinu, opierajúcu sa o politickú tématiku, ktorá sa všemožnými silami snaží pôsobiť, ako seriózny počin. Lenže ta “vážnosť”, ktorú sa snaží vzbudiť u diváka, pôsobí vďaka osadenstvu tak naivne, až je z toho človeku vlastne do smiechu. Toto rozhodne nie je nič pre mňa, pričom kategória 30+ by sa mala “The Thinning - New World Order” doslova na míle vyhnúť. Mladí sa v tom ale nájdu, a pukance môžu “striekať” potokom ..(5.8.2020)

Děcka v USA se nudí, protože koruna jim dává zabrat a nutí je být doma a nepoflakovat se bezcílně pochybnými ulicemi. No a protože je nežádoucí, aby se teenageři "přeorientovali" na čínskou filmovou kulturu (protože na Čínu je nějaká koruna krátká a tudíž se tam natáčí "o sto devět"), tak si filmaři řekli, budem muset rychle "něco" natočit, abychom jim zamázli hubu. No a tak vznikl tento počin s nádechem sci-fična (no... scifi... kdyby tam nepadla věta "co bys chtěl - je přece rok 2040" tak by to v podstatě ani nikdo nepoznal, protože moc "vyspělých" technologií tam vidět nebylo), který má tak trochu politický podtext. A aby guláš byl dostatečný, taxe tam namíchá extrakt "koncentráku pro mladistvé". Mišmaš je dokonán a dítka se můžou přilepit ke svým monitorům, protože akce střídá akci. Co na tom, že mnoho scén postrádá logiku... to přece amík neřeší ;-) na to nejsou namotány v jejich mozcích patřičné závity :-) Nicméně - kola jsou roztočena a konec věští pokračování...(6.8.2020)

MODERNÍ technologie zničí tento svět Homo Zabijens . To je snad čím dál jasnější . Více než 70% lidí , včetně pubertˇáků a dětí od 7ti let neumí komunikovat mezi vrstevníky a lidmi vůbec . To jsou fakta . Film je toho odstrašující příklad . Psychopaté vládnou , tedy ve filmu , a lidi jsou manipulováni a klamáni . Něco má ten film do sebe . Podle otevřeného konce jsem nabyl dojmu , že bude pokračování . Jaké asi bude ? No uvidíme za nějaký rok . Jsem opravdu zvědav .(14.8.2020)

• DJMaroko

Loganovi "Lulanovi" bych to jeho debilní páčo neraději opálil letlampou. Film určený leda tak pro TV Barrandov. Začátek se vyvíjel nadějně. Herecké výkony a projevy otřesné. Čím déle se koukáte tím je to stupidnější. A to budou asi točit třetí pokračování ?! Začínal jsem na třech bodech, ale konec si vykoledoval naprostý odpad. A kdo tomu tak označení Horor proboha asi nějaký magor ?!(16.5.2020)