Ewa Farna a Janáčkova filharmonie Ostrava

(koncert)

Atraktivní spojení zpěvačky Ewy Farne, její doprovodné kapely a Janáčkovy filharmonie Ostrava v multifunkční hale Gong v Dolní oblasti Vítkovic, to je nevšední hudební zážitek, v němž se díky výborným aranžím organicky propojuje zvuk klasického tělesa, poprockové kapely a nezaměnitelného ženského hlasu. Zpěvačka Ewa Farna, která oslavila neuvěřitelných deset let na hudební scéně, je neodmyslitelně spjata s Moravskoslezským krajem. Narodila se v Třinci, žila ve Vendryni, úspěšně odmaturovala na gymnáziu v Českém Těšíně a studovala práva na Varšavské univerzitě. Hudbě se věnuje od dětství, vydala osm řadových alb, natočila již přes 30 klipů, spolupracovala s významnými polskými i českými hudebníky a účastnila se i originálních projektů, jako např. nazpívání hymny na World Men’s Handball Championship in Qatar. Ke svému debutu s Janáčkovou filharmonií v Ostravě si přizvala jako hosta vycházející pěveckou hvězdu Davida Stypku. (Česká televize)

Rockerman

Ewa Farna samozřejmě není má parketa, ikdyž jsem sem tam jsem nějakou pop - rockovou píseň od ní slyšel. Přesto ji fandím už proto, že je krajanka a bydlí relativně nedaleko. Hlasově naprosto bezchybná a ikdyž se mi některé skladby moc nelíbily nebo mi byly jedno, musím říci, že hlavně duet s Davidem Stypkou stál za to a celé jsem to přežil bez újmy na zdraví. ()