Epizody(8)

M.i.k.e

už původní filmová Hanna byl docela zvláštní film a jeho seriálová verze jde ve stejných stopách. Stále to dost připomíná Bournovské univerzum, stále to má celkem slušnou akci a dokáže několikrát vytasit slušně atmosférické momenty, ale taky tomu i nadále chybí výraznější ksicht, který by donutil diváka aby se nedočkavě třásl na další díly či celé série. Esme Creed-Miles navíc není Saoirse Ronan a ani standardně dobrý Kinnaman to nedokáže úplně vyvážit...60% ()

iXtr3m3

Tam, kde u mňa zlyhal celovečerný film, tam veru u mňa naplno zabodoval seriál. Čakal som sterilný triler, ku ktorému ma lákalo meno Joela Kinnamana, ale že sa z toho vykľuje dospelý v určitých pasážach takmer psychologický ale minimálne vážne dramatický triler, tak to som nečakal. Takmer každá z hlavných postáv si prejde zaujímavý psychologickým vývojom, v podstate takmer nikto tu nie je vyslovene len dobrý alebo len zlý, pojem "čiernobiele" tu absolútne neexistuje. Akcia je na vysokej úrovni, napriek tomu, že jej nie je až tak veľa, ako by som si bol prial po zhliadnutí Treadstone, ale ten mieril na iné publikum. Prvá séria pripomína odboj z obdobia studenej vojny, druhá séria nás zavedie za oponu a tretia séria je vyslovene čerešnička na torte, ktorú už servíruje tonu akcie, prestreliek, killov, bodycountov a zároveň nesmierne premyslenú hru na mačku a myš. kde si postavy jednotlivé úlohy prehadzujú ako na bežiacom páse. Seriál môžem len a len odporučiť a je škoda, že mu nedali ešte aspoň jednu sériu, zaujímal ma osud Clary a po novom aj Jules a samozrejme Hanny a jej SPOILER lásky SPOILER END. Za čo môžeme ďakovať, tak je seriózne a plánované ukončenie, takže nezostávame s otvorenými ústami pri brutálnom cliffhangeri, ako je to dnes zvykom. V prvej sérii je jasným ťahúňom Joel Kinnaman, ale to sa dalo očakávať. Vyzerá to ako partizánska vojna z obdobia studenej vojny, podobná jednak postupom a jednak reáliami. ()

bearmeedek

Celovečerní film si vybavuji už jen matně, ale co vím, je to, že seriál je natočený poctivě ze všech úhlů. Jen občasné teen pozice odlehčovaly předepsanou atmosféru. Ale to, vzhledem k věku hlavní postavy, bylo také nutné. Jinak by ta holka byla jen tupý stroj a film rovněž tupý. ()

555borac555

O tomhle seriálu jsem toho moc nezjišťoval než jsem si ho pustil a tak nějak jsem nevěděl, co od toho mám čekat. Nejlépe by se to dalo přirovnat k filmům o Jasonu Bornovi, akorát s patnáctiletou hrdinkou. Z hlediska nějakých emocí, co to má vyvolávat by to mohlo zpracováno lépe. Celkové příběh není špatný, ale mohlo by tam být více nepředvídatelných momentů. Akce tu sice úplně šíleně moc není, ale když na ní dojde je velice zdařila. Ze všech herců za mě nejvýrazněji hraje Joel Kinnaman. Hlavní herečka Esme Creed-Miles je za mě zatím herecky taková no, slabší. Celkově první sezona docela ujde. Dávám 7/10. ()