Hanna

USA, (2019–2021), 18 h 4 min (Minutáž: 44–55 min)

Tvůrci:

David Farr

Esme Creed-Miles, Mireille Enos, Joel Kinnaman, Rhianne Barreto, Darien Asian, Wayne Brett, Narges Rashidi, Russ Bain, Martin Bergmann, Andrea Deck (více)

Série(3) / Epizody(22)

Hanna je americký akční dramatický televizní seriál, založený na stejnojmenném filmu z roku 2011. Hanna (Esme Creed-Miles) je 15letá dívka, která žije s Erikem (Joel Kinnaman), jediným mužem, kterého kdy poznala jako svého otce, v odlehlé části lesa v Polsku. Erik jednou naverboval těhotné ženy do programu CIA s krycím názvem UTRAX, kde byla dětská DNA vylepšena, aby se vytvořili supervojáci. (sator)

Recenze uživatele warrenur k tomuto seriálu (17)

Hanna (2019)

Zaujimavy serial, drziaci sa z velkej casti svojej filmovej predlohy. Ustredna trojka je vsak vynikajuca. Hanna i znama dvojka z The Killing. Zaver ma pribehom trochu sklamal, ale vcelku mierny nadpriemer. Odporucam. ()

Season 2 (2020) (S02)

Druha seria mi "sadla" viacej. Viacero zaujimavych charakterov a par dielov je ozaj velmi dobre akcne natocenych. Venuju sa dostatocne aj vyvoju postav a tak divakovi nie su len postavami na obrazovke. A tiez neodflakli zaverecnu epizodu a slusne zamiesili na tretiu seriu. Slabsie stvorhviezdie, obcas to totiz sklzlo do skratkovistosti, opominania logiky a zbytocneho natahovania niektorych scen. Prekvapuje ma tak malo vzhliadnuti, co to este Netflix nekupil? ;) Odporucam. 70% A suhlasim s prispevkom nizsie, ze z vyrazu tvare spominanej herecky by obcas skyslo "mlieko". ;) ()

V bezpečí (2020) (S02E01)

Plynulo sa nadviazalo na udalosti z predoslej serie. Dievcata na uteku maju docasnu idylu v rumunskych lesoch. "Agentura" zatial uspesne presuva tridsat mladych dievcat - "trainees" do noveho sidla a uspesne pokracuje v "obrusovani" charakterov. Mireille z vyborneho the Killing v roli Marissy mi sice stale pripada rovnako, ale tato rola jej celkom sadne. I spolu s tym sarkastickym uskrnom, co ma stale v tvari. Celkom obstojny otvarak. "Shledanicko" v zavere bola celkom haluz. Akurat sa mi nechce verit tenty rychly prichod Hanny do Bukuresti po prestrelke v lese. Tomu sa hovori teleport. I ked, moznoze rumusnka mamka z dcerkou domov prisli az po parhodinovych nakupoch. ;) Zrejme to bude stale naivne a skratkovite, ale kym to bude mat pribeh a zabavnost sledovat urcite budem. Ti, co zhltli predoslu seriu, urcite siahnu i po tejto. 60% ()

Zkouška (2020) (S02E02)

Karen O s jej nadhernym songom Anti-Lullaby ma svoje miesto v emotivnych scenach. V The Meadows si viem predstavit paradny teambuilding. :) Hm, podstupit medical treatment v spolocnosti, o ktorej viete svoje...silna kava. Akurat ma trosku prekvapilo, ze v takom zariadeni nemaju take nieco ako lockdown. Ale tak,bolo co civiline "medicinske zariadenie", takze...zaujimava cast. Aj dramaticka, "romanticka" i akcna linka. Moze byt. 65% ()

Do Meadows (2020) (S02E03)

Napinave. Mellissa bola na parkovisku chladana, takmer ako Bourne. Vlastne i v tom privese ;) Vyustenie s Hannou sa dalo pri tom naivnom konani predpokladat. Napriek tomu som sa bavil. 65% ()

Vítej, Mio (2020) (S02E04)

Vyborna cast. Napinave, inteligentne a i naivne a zradne. Avsak stale zabavne. .. Marissa je celkom slusne odhodlany nezmar. Ako opisal Erikson vo svojich Malazskych knihach: "....v suboji chladneho a horuceho zeleza, ma vzdy navrch to prve" a Marissa je ako lad. ;) 85% Zatial najlepsia cast. ()

Zármutek (2020) (S02E05)

Bola by to velmi dobra akcna cast s celkom citlivou dramatickou liniou, keby ovsem tvorcovia boli brali veci menej naivne. Zvlast pri "uteku". (strazi vas jeden clovek, nikto si ho nevsimne, nebol tam pult?, vonku vam nereaguju dalsi strazci, opat na nic nepridete, hlavna vec, ze mate pokryty cely perimeter kamerami) Rozpacite trojhviezdie...haluz no. Ak vypnete uvazovanie, zabavna cast. ()

Teď jsi s námi (2020) (S02E06)

Hm...dievcata si na svojej prvej misii uzivaju. V zavere sice prekombinovane, ale stale zabavne. Marissa je nezmar, tolko ran do hlavy. ()

Tacitus (2020) (S02E07)

V zavere to ponatahovali ako sa len dalo. Vysledok vsak nebol presvedcivy. Inak, ked mali dookola tolko ludi a odpojene kamery, to vazne museli postupovat takto amatersky?! Bieda. ()

Seznam (2020) (S02E08)

Naladu v zavere vynikajuco dotvoril song od Agnes Obel - Dorian a i ten titulkovy od britky Hannah Reid. Akcia sice trochu preexponovana, avsak vizualne "catchy" a vsetci sme dievcatam priali uspech. Na tretiu seriu je teda zamiesene a "targetov" bude zrejme dost. ;) Tesim sa na "duo" Marissa - Hanna ()

Season 3 (2021) (S03)

Po kratkom youtube-recape, ktory som si dopriel, dej tretej serie plynulo nadvazuje a nase "killer-barbies" idu do sveta "na misie". Akcie su priehrstia a moc sa nespomaluje, co ma za nasledok obcasne logicke premety. Neda sa tomu vsak upriet divacka zabavnost a celkom tej sabotujucej mensine dvojitych agentov, ci ustrednej dvojke Marissy i Hanny fandite. Uchadzajuci slizak s prostriedkami a mocou slusne sekunduje. Zaver aspon uzatvori viacere linie a je presne v duchu serie. Z toho, co som sa docital, je toto zatial zaverecna seria. Farr vsak nevylucil vznik dalsej v buducnosti, ak by bol pribeh uplne novy a Amazon Prime Video by ho zrejme produkoval. Uvidime. Nadpriemer. 65% Esme bola cele tri serie vynikajucou predstavitelkou hlavnej hrdinky. ()

Odboj (2021) (S03E01)

Musel som si dat kratky youtube recap z predoslej serie, aby som sa dostal do obrazu. :) Trojka plynulo nadvazuje a nase mladucke zienky-fatalisticke :) sa vydavaju do sveta likvidovat "hrozby". Miu sa po jemnom "zatlaceni" podari dostat do Pariza...kde sme ju potrebovali. Spokojnost s otvarakom. Prva minuta deja uz spojena s dianim v zavere dava pomerne jasny obraz, co sa bude diat. 70% ()

Vinná réva a pomerančovníky (2021) (S03E02)

Srdiecko je silnejsie ako vycvik a zvlast v jej veku po tom, co dievca prezilo...give her some slack. Nie je 50rocny James Bond s jeho postojom k zenam a ani pregrogramovana zabijacka barbina, s ktorymi zdielala vycvik. Hoci, dovolim si tvrdit, za v ich veku hormony museli blazniet, kedze uz im nepodavaju tie suppressory. :) Ze sa to u Carmichaela "pototo", bola, napriek jeho skusenostiam, cisto len otazka casu. A tiez, ako dlho by operacnemu stredisku dokazali "upratovat" vrazdy ako na pase. Naviac, ked maju tolko mladych operativek po celom svete. Kazdopadne sabotaz ceskeho ciela bola genialna. A ano, stale je to fikcia, nie dokument. Kazdopadne zabavny diel s par klasickymi klise. Ten zaver uz zienky asi "nezahladia" ako svoju pritomnost v parizskom bytiku. :) 75% Fajnova hudba a atmoska v zavere. ()

Nadiya (2021) (S03E03)

Opat diel nabity akciou (trosku zbesilou, uznavam), kde protivnik ma moc a neobmedzene prostriedky. Som zvedavy, co s Marissou. Zaver nevyzera "lubivo", hoci je tam pribuzny. ;) ()

Pohlédni mi do očí (2021) (S03E04)

Hodne divacky frustrujucich klise na poslednu chvilku spolu s hrou na city. Tak ono, keby padli dva targety, co to mali v tomto dieli "na kahanku", zrejme by nebolo nutne tocit 4tu seriu (netusim, ci sa o nej uvazuje). ;) Rozhodnutie tvorcov, ktore divakov obcas vytaca, ale napriek tomu zapnu dalsi diel. Zabavna epizodka, ked uz sa uberate do postele a mozog uz nie je tak fresh, aby si vsimal niektore nuansy hehe. Chyba mi hlbka prvej serie. ()

Oční linky (2021) (S03E05)

Paradicka. Som rad, ze nase "hrdinky odporu" napriek debaklu, ktory sa dal ocakavat, este maju "co povedat" (citam z dlani). A kedze len Jason Bourne je schopny unikat takej masinerii, potesilo, ze to nenatahovali s tym zaverom. Napinavy a zabavny diel. Spokojnost. I s " dostojnym - nechutnym zaporakom." ()

Nespi (2021) (S03E06)

Sice opat par logickych premetov, zvlast ten hlavny WTF stand down, ale inak velmi slusna a napinava epizodka, typicka pre tento serial. Z toho, co som sa docital, je toto zatial zaverecna seria. Farr vsak nevylucil vznik dalsej v buducnosti, ak by bol pribeh uplne novy a Amazon Prime Video by ho zrejme produkoval. Uvidime. Uchadzajuci zaver, hoci nie moc prekvapujuci v ramci toho, co doteraz predostrel. Spokojnost. Nadpriemer. 70% ()

Zemřel herec Ray Liotta

Zemřel herec Ray Liotta