Kázeň při přípravě musí být, zvlášť když hasičům nezbývá nic jiného, než hasičská čest. Jak dopadne první opravdový výjezd? (Stream.cz)

Landauer

Tohle je prostě promarněnej potenciál. Herci super, hudba super, námět super, výprava... ok... Ale ten scénář? Chápu, že je fajn, když hlavní hrdinové jsou looseři. Ale tohle nejsou looseři, to jsou kokoti a já odmítám fandit kokotům. Začínám čím dál víc sympatizovat s hasiči z Jelení, protože nesourodá týmovka z Telecí pro mě nemá hrdinu. Kdyby aspoň jejich lídr byl někdo a svou zarputilostí, odhodláním a nadšením strhával ostatní... ale on tíhne k oběšení, zastřelení nebo utopení. A to šustění papírem! Ježiš, když do prdelčic má Vojta strach z vody, to je fakt takovej problém ho u kádě vyměnit? Kdyby to scenárista aspoň zahrál elegantně tak, že ho k tomu donutí ten drsňáckej týpek (Žádný měnění, vole! Tohle je válka! Buď oheň, nebo my! A oheň si nevybírá! Hezky se do tý kádě potopíš, nebo tě do ní potopím já a to si piš, že já tě šetřit nebudu.) a máme to. Ale tady je to ve stylu - proč vyměnit? A on jim neřekne, že má strach z vody nebo tak něco. Je to moc nucený. A i deus ex machina ve formě kontrolora byla děsná. To s tou pečenou kachničkou bylo super, ale soukromý bazén představený evropským dotacím jako protipožární nádrž byl jaksi moc. Na to se mohli vyprdnout. A pochybuju, že to bude v dalším ději hrát nějakou roli. Uznal bych, že kontrolora ožerou a vše je ok, fajn. Laciné z hlediska scénáře, ale uvěřitelné z hlediska reality. Ale bazén je zbytečný overkill. Když přijedou ke stromu v týhle epizodě ukáže se navíc, jak moc je ten tým totálně nefunkční. A ještě jak se na strom vždycky vymlouvali a... prostě... do prčic! Je to banda hovad. Nesympatizuju s nima. Možná v dalších dílech jim bude přát stěstí a zachrání životy, ale mám pocit, že jim to do klína shodí sama Štěstěna než aby se za to zasloužili vlastním nasazením a pílí a to k nápravě jejich trtistní reputace určitě stačit nebude. Teda aspoň v očích mých, divákových. ()