Aljak

Ach, to bolo... Dlho, dlho to vyzeralo ako typická zápletka väčšiny indických filmov. Neznáma dvojica, platonická iskra, pomocná ruka, vzájomná sympatia, rozchod kvôli neústupnosti rodiny, pauza, každý ide vlastnou cestou, stretnutie po rokoch, ... a všetci vieme ako to pokračuje. Áno, až do tých troch bodiek to bola skutočne takáto šablóna, ktorá nevyznieva zrovna atraktívne a asi nebudem sám, komu išiel Shivjit tak akosi na nervy. Záverečná fáza filmu však bola iná ako to zväčša býva. A vďaka tomu sa z (pod)priemerného romantického filmu stáva niečo abnormálne, hoci na môj vkus tam bolo predsa len príliš toho pátosu. Napokon aj Shivjit vzbudil u mňa sympatie, hoci aj tak mi po celý čas bolo ľúto Bani. Škoda tej prvotnej a nevýraznej šablóny, kvôli tomu len 3* (hoci záver bol určite nad pomery). P.S. Tie odpady v hodnoteniach sú fakt trápne (ak niekto proste nemá rád indickú kinematrografiu, tak načo jej vôbec venuje pozornosť?) ()

Andrea1717

Tento romanticko dramatický film sa skutočne vydaril. Od Punjábskej produkcie som očakávala skôr rozjuchaný utancovaný film, ale táto dráma o dvojici mladých ľudí, ktorí pred naplnením vlastnej lásky uprednostia tradície rodiny, úctu, poslušnosť a lásku k rodičom, sa podarilo natočiť bez zbytočného pátosu, veľmi prirodzene a napriek tragickosti miestami aj vtipne. Slzám som sa neubránila a hudba ma doslova očarovala rovnako ako aj texty punjábskych piesní. Skutočne veľmi vydarený kúsok. ()

mmirri

Já mám prostě pro Indii slabost. Nezodpovědný sikh, to mě hned zaujalo :-) Poslušnost vůči vlastní rodině bývala kdysi i v naší krajině, dnes si jí neumíme představit. Nečekaně originální, vtipné, milé, smutné... Zase jeden krásný indický film. PS: Andreo, díky za titulky. ()