Reklama

Reklama

Hilda

(seriál)
Trailer

VOD (1)

Série(3) / Epizody(34)

Když se nebojácná a svobodomyslná Hilda vydá ze svého domova v čarovném lese do města, narazí na nové přátele, dobrodružství a magické bytosti. (Netflix)

Videa (1)

Trailer

Recenze (15)

honajz2 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Někdy jsem to s tímhle seriálem měl na hraně, ale vždycky jsem si dokázal najít důvod, proč v něm pokračovat a proč s Hildou a jejími přáteli zažívat další dobrodružství. Má to pár vyloženě slabších epizod, ale většina z nich je milá, příjemná na sledování, se zajímavým použitím severské mytologie a občas i (aspoň myslím) vlastních originálních nápadů. Do toho je tu sem tam jemný, nenucený humor a občas se to snaží celistvě budovat svůj svět, i když je to hlavně tak, že co epizoda, to jiné dobrodružství, které v ní začne i skončí. Málokdy tu je něco na pokračování, ale takové epizody mi přišly nejlepší. A přiznávám, že jsem se v tom trochu i našel, jelikož mám pocit, že povahově jsem jako děcko byl něco mezi Hildou a Davidem, tudíž mě na tom oslovilo i něco osobního. Jen jsem pořád čekal na moment, kdy tomu úplně propadnu, jelikož ten seriál na to měl dost předpokladů, ale jaksi se to nestalo. Seriál jsem ale dokoukal, závěrečný film už mám připravený, takže si myslím, že úspěch to tak jako tak byl. Slabé 4* ()

VaHo 

všechny recenze uživatele

Kouzelné. Slovy nedokážu vyjádřit jak pohodový, milý a příjemný seriál to je. Hilda a její svět je tak uklidňující a pozitivní náladu nalaďující, že hned po prvním díle jsem měl na tváři úsměv od ucha k uchu a věděl jsem, že tohle je opravdu NĚCO. Skoro až lituju, že nejsem dítě, protože tohle musí, dle mého názoru, každou holku a kluka příslušného věku chytit a nepustit. P.S. Zkuste komiksovou předlohu, fakt to stojí za to. ()

Reklama

bart_ 

všechny recenze uživatele

Vedle takové legendární komiksové smetánky jako Calvin a Hobbes, jejichž klíčovým motivem je nekonečnost dětské fantazie, konkuruje s neméně podobnou náturou i britská série Hilda, jejíž adaptace se bravurně zhostil Netflix a přetavil ji do vizuálně uchvacující fantazijní rozprávky, která si vkusně pohrává se severoevropskými mýtickými motivy. Skvělá adaptace. ()

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Hilda se z fleku řadí vedle Mikuláše, Pipi, Calvina a jim podobným raubířům s nepřekonatelnou fantazií, kteří oslovují každého s byť jen ždibíčkem dětské duše v těle bez rozdílu věku. To platí o komiksové předloze stejně jako tomto doslovném převedení/překreslení do podoby animovaného seriálu, který adaptuje úvodní čtyři příběhy (u nás vyšly ve dvou albech), obohacené o několik málo nových linií. Specifičnost světa na pomezí dětské fantazie a severských pohádek je zachována, skautská dobrodružství též. Oproti předlohám absentuje větší důraz na vysvětlení a plné vykreslení pravidel Hildina světa, není to však nahrazeno větším množstvím eskapád a zlobišáckých vychytralých nápadů. Stejně jako v předlohách platí, že o co je Pearson lepší ilustrátor, o co lépe mu jde vykreslení situací a dialogy, o to více mu to mnohdy dře v celkovém orámování příběhu a jeho uzavření. Umí skvostně pracovat s pravidly a specifiky svého světa, staví na nich, umně drobí zdánlivě nesouvisející informace a tvoří z nich uzavřený jednotný příběh a… A být hnidopich, tak si povzdechnu, že navzdory vší dospělácké sofistikovanosti skryté v dětské hravosti a šibalství, se opakovaně dopouští do očí bijících deus ex machin v závěrech. Největší problém adaptace však paradoxně je (samo o sobě skvostné) rozanimování, kvůli kterému se smazává asi vůbec největší Pearsonova přednost; nenapodobitelné umění vést a pointovat situace čistě obrazem z okénka na okénko. | S1: 4/5 | ()

MnamBuchta 

všechny recenze uživatele

Jelikož nakoukávám všechny možné animované seriály, tak jsem samozřejmě nemohl zapomenout na Hildu, která je naprosto boží a nechápu, že jsem se k ní dostal až teď. Hilda překypuje skvělým a přiměřeným humorem, který vás pousměje a pohladí po duši. Obrovský tahák jsou skvěle napsané postavy, které se přes všechny epizodní díly posouvají a mění podle toho, čím si v minulosti prošly. Animace je nádherná a ta pastelová stylizace je velice specifická, kterou jsem ještě nikdy neviděl. Také je zajímavé sledovat, že animace postav a okolí se často mění podle toho jak daleko od kamery postavy jsou, protože v jedné chvíli vidíte jak mají vykreslené všechny charakteristické rysy a po chvíli když se vzdálí kamera, tak mají  jednoduchou ale za to krásnou animaci. Miluju jak je každá epizoda unikátní a zcela jiná, takže každý si může oblíbit jinou epizodu. Všechny epizody jsou na sebe  navázané, i když se to tak nemusí na první pohled znát, takže dávejte pozor ať vám nic neunikne. Také bych pochválil celý nápad o městě kde hlavní hrdinové žijí a potkávají originální FANTASY příšerky. Celkově mohu jen a jen doporučit 9,5/10 ()

Galerie (246)

Reklama

Reklama