poster

Hilda (TV seriál)

 • Kanada

  Hilda

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný

Velká Británie / Kanada, 2018, 5 h 12 min (Minutáž: 24 min)

Režie:

Andy Coyle

Předloha:

Luke Pearson (komiks)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • berg.12
  *****

  Kdysi dávno, za časů kdy se po Zemi procházeli obři, kraj obývali kamenní trollové a lidé se přátelili s elfy a kouzelnými bytostmi, žila byla jedna malá dívka. A pokud 'kdysi dávno' pro vás mohou znamenat nějaká osmdesátá-devadesátá léta, máte šanci se s Hildou poměrně rychle skamarádit. Nejlepší epizoda? Samozřejmě ta s Morriconem.(11.11.2019)

 • vyfuk
  ***

  Hilda byla pro mne v celku silný oříšek. Už kvůli tomu, že šlo o zcela nevinný kousek, na který se člověk tak nějak nemůže zlobit. Alespoň se to tak zdá. Nemůžete bouřit zlostí, ale zklamanost může být na místě. Seriál vás totiž vhodí do něčeho zcela neznámého. A vy nějak ani u pátého dílu vlastně nevíte o čem to je. Pak se trochu zklidníte, to ano. Ale pořád ve vás zůstane zakořeněné to, že ani nevíte na co koukáte. To vše je doplněno klasickou naivitou dětí s tím, že hold jde o seriál (zřejmě) pro děti. Takže pokud nemáte v sobě dětské srdce a hlavně i dětský mozek, tak vám tohle nebude sedět ani za boha. Naopak spíš budete nasraní v mnoha případech. Protože hlavní postavy asi o sobě působí jako antagonisté. Jeden posera, další šprt s dokonalým životem a samotná Hilda to nějak balancuje, ale že byste v ní ve všem souhlasili je silně vzdálená myšlenka. Ale stále tu zůstává neprobádaný nový svět, který tvůrci nabízejí. A ten je více než barevný. Trochu připomínající "pohádky" od Mijazakiho. I humor někdy jde na ruku. Je to stále humor pro děti, ale potěší i adolescenta, a možná i přímo dospělého. A poté musíte překousnout i moralizování postav, což je pro člověka s věkem nad 20 silně iritující, ale pro děti pod 12 asi více než vhodné. Jestli je něco, co mě dokázalo uchvátit snad v každém případě, byla to hudba. Ta dokázala skvěle vystihnout atmosféru a být svým moderním, elektrickým až synthpopovým zvukem přímo k odbouchnutí. O druhé sérii bych moc nesnil. První totiž byl vůbec zázrak, že jsem dojel do konce.(20.2.2019)

 • VaHo
  *****

  Kouzelné. Slovy nedokážu vyjádřit jak pohodový, milý a příjemný seriál to je. Hilda a její svět je tak uklidňující a pozitivní náladu nalaďující, že hned po prvním díle jsem měl na tváři úsměv od ucha k uchu a věděl jsem, že tohle je opravdu NĚCO. Skoro až lituju, že nejsem dítě, protože tohle musí, dle mého názoru, každou holku a kluka příslušného věku chytit a nepustit. P.S. Zkuste komiksovou předlohu, fakt to stojí za to.(6.10.2018)

 • Davered
  ***

  Roztomile a srsici napady, ale mnohdy az neopodstatnene divne. Vyssimu hodnoceni brani predevsim pochybne jednani postav, ktere casto lzou nebo se chovaji egoisticky (uklizeni parku a sprateleni s novou clenkou skautskeho klubu jsou podminena ziskanim skautskeho odznaku). Takto negativni chovani dost narusuje prave tu zasnenou detskou fantazii, na ktere serial jinak stavi.___ A kam se podel Helmut?(29.9.2018)

 • Pítrs85
  ****

  Už dlouho jsem neviděl seriál (hraný nebo animovaný), který by byl až takhle feel good. Komiksovou předlohu samozřejmě znám (bez ní bych nepřišel na to, že existuje i seriál), je, taky samozřejmě, ještě tak o dva levely lepší, ale to nic nemění na tom, že se přidávám do Hildina fandomu a budu se těšit na všechno nové, co tuhle dobrodružnou holku čeká, ať už v komiksové, knižní nebo seriálové podobě. Btw ta animace je neskutečně cool, stejně tak hudba nebo i dabing Hildy.(3.3.2019)