Reklama

Reklama

Hilda

(seriál)
Trailer

VOD (1)

Série(2) / Epizody(26)

Když se nebojácná a svobodomyslná Hilda vydá ze svého domova v čarovném lese do města, narazí na nové přátele, dobrodružství a magické bytosti. (Netflix)

Videa (1)

Trailer

Recenze (13)

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Hilda se z fleku řadí vedle Mikuláše, Pipi, Calvina a jim podobným raubířům s nepřekonatelnou fantazií, kteří oslovují každého s byť jen ždibíčkem dětské duše v těle bez rozdílu věku. To platí o komiksové předloze stejně jako tomto doslovném převedení/překreslení do podoby animovaného seriálu, který adaptuje úvodní čtyři příběhy (u nás vyšly ve dvou albech), obohacené o několik málo nových linií. Specifičnost světa na pomezí dětské fantazie a severských pohádek je zachována, skautská dobrodružství též. Oproti předlohám absentuje větší důraz na vysvětlení a plné vykreslení pravidel Hildina světa, není to však nahrazeno větším množstvím eskapád a zlobišáckých vychytralých nápadů. Stejně jako v předlohách platí, že o co je Pearson lepší ilustrátor, o co lépe mu jde vykreslení situací a dialogy, o to více mu to mnohdy dře v celkovém orámování příběhu a jeho uzavření. Umí skvostně pracovat s pravidly a specifiky svého světa, staví na nich, umně drobí zdánlivě nesouvisející informace a tvoří z nich uzavřený jednotný příběh a… A být hnidopich, tak si povzdechnu, že navzdory vší dospělácké sofistikovanosti skryté v dětské hravosti a šibalství, se opakovaně dopouští do očí bijících deus ex machin v závěrech. Největší problém adaptace však paradoxně je (samo o sobě skvostné) rozanimování, kvůli kterému se smazává asi vůbec největší Pearsonova přednost; nenapodobitelné umění vést a pointovat situace čistě obrazem z okénka na okénko. | S1: 4/5 | ()

Davered 

všechny recenze uživatele

Roztomile a srsici napady, ale mnohdy az neopodstatnene divne. Vyssimu hodnoceni brani predevsim pochybne jednani postav, ktere casto lzou nebo se chovaji egoisticky (uklizeni parku a sprateleni s novou clenkou skautskeho klubu jsou podminena ziskanim skautskeho odznaku). Takto negativni chovani dost narusuje prave tu zasnenou detskou fantazii, na ktere serial jinak stavi.___ A kam se podel Helmut? ()

Reklama

berg.12 

všechny recenze uživatele

Kdysi dávno, za časů kdy se po Zemi procházeli obři, kraj obývali kamenní trollové a lidé se přátelili s elfy a kouzelnými bytostmi, žila byla jedna malá dívka. A pokud 'kdysi dávno' pro vás mohou znamenat nějaká osmdesátá-devadesátá léta, máte šanci se s Hildou poměrně rychle skamarádit. Nejlepší epizoda? Samozřejmě ta s Morriconem. ()

bart_ 

všechny recenze uživatele

Vedle takové legendární komiksové smetánky jako Calvin a Hobbes, jejichž klíčovým motivem je nekonečnost dětské fantazie, konkuruje s neméně podobnou náturou i britská série Hilda, jejíž adaptace se bravurně zhostil Netflix a přetavil ji do vizuálně uchvacující fantazijní rozprávky, která si vkusně pohrává se severoevropskými mýtickými motivy. Skvělá adaptace. ()

Pítrs85 

všechny recenze uživatele

Už dlouho jsem neviděl seriál (hraný nebo animovaný), který by byl až takhle feel good. Komiksovou předlohu samozřejmě znám (bez ní bych nepřišel na to, že existuje i seriál), je, taky samozřejmě, ještě tak o dva levely lepší, ale to nic nemění na tom, že se přidávám do Hildina fandomu a budu se těšit na všechno nové, co tuhle dobrodružnou holku čeká, ať už v komiksové, knižní nebo seriálové podobě. Btw ta animace je neskutečně cool, stejně tak hudba nebo i dabing Hildy. ()

Galerie (245)

Reklama

Reklama