poster

Hilda (TV seriál)

 • Kanada

  Hilda

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný

Velká Británie / Kanada, 2018, 5 h 12 min (Minutáž: 24 min)

Režie:

Andy Coyle

Předloha:

Luke Pearson (komiks)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • vyfuk
  ***

  Hilda byla pro mne v celku silný oříšek. Už kvůli tomu, že šlo o zcela nevinný kousek, na který se člověk tak nějak nemůže zlobit. Alespoň se to tak zdá. Nemůžete bouřit zlostí, ale zklamanost může být na místě. Seriál vás totiž vhodí do něčeho zcela neznámého. A vy nějak ani u pátého dílu vlastně nevíte o čem to je. Pak se trochu zklidníte, to ano. Ale pořád ve vás zůstane zakořeněné to, že ani nevíte na co koukáte. To vše je doplněno klasickou naivitou dětí s tím, že hold jde o seriál (zřejmě) pro děti. Takže pokud nemáte v sobě dětské srdce a hlavně i dětský mozek, tak vám tohle nebude sedět ani za boha. Naopak spíš budete nasraní v mnoha případech. Protože hlavní postavy asi o sobě působí jako antagonisté. Jeden posera, další šprt s dokonalým životem a samotná Hilda to nějak balancuje, ale že byste v ní ve všem souhlasili je silně vzdálená myšlenka. Ale stále tu zůstává neprobádaný nový svět, který tvůrci nabízejí. A ten je více než barevný. Trochu připomínající "pohádky" od Mijazakiho. I humor někdy jde na ruku. Je to stále humor pro děti, ale potěší i adolescenta, a možná i přímo dospělého. A poté musíte překousnout i moralizování postav, což je pro člověka s věkem nad 20 silně iritující, ale pro děti pod 12 asi více než vhodné. Jestli je něco, co mě dokázalo uchvátit snad v každém případě, byla to hudba. Ta dokázala skvěle vystihnout atmosféru a být svým moderním, elektrickým až synthpopovým zvukem přímo k odbouchnutí. O druhé sérii bych moc nesnil. První totiž byl vůbec zázrak, že jsem dojel do konce.(20.2.2019)

 • VaHo
  *****

  Kouzelné. Slovy nedokážu vyjádřit jak pohodový, milý a příjemný seriál to je. Hilda a její svět je tak uklidňující a pozitivní náladu nalaďující, že hned po prvním díle jsem měl na tváři úsměv od ucha k uchu a věděl jsem, že tohle je opravdu NĚCO. Skoro až lituju, že nejsem dítě, protože tohle musí, dle mého názoru, každou holku a kluka příslušného věku chytit a nepustit. P.S. Zkuste komiksovou předlohu, fakt to stojí za to.(6.10.2018)

 • Pítrs85
  ****

  Už dlouho jsem neviděl seriál (hraný nebo animovaný), který by byl až takhle feel good. Komiksovou předlohu samozřejmě znám (bez ní bych nepřišel na to, že existuje i seriál), je, taky samozřejmě, ještě tak o dva levely lepší, ale to nic nemění na tom, že se přidávám do Hildina fandomu a budu se těšit na všechno nové, co tuhle dobrodružnou holku čeká, ať už v komiksové, knižní nebo seriálové podobě. Btw ta animace je neskutečně cool, stejně tak hudba nebo i dabing Hildy.(3.3.2019)

 • DaViD´82
  ****

  Hilda se z fleku řadí vedle Mikuláše, Pipi, Calvina a jim podobným raubířům s nepřekonatelnou fantazií, kteří oslovují každého s byť jen ždibíčkem dětské duše v těle bez rozdílu věku. To platí o komiksové předloze stejně jako tomto doslovném převedení/překreslení do podoby animovaného seriálu, který adaptuje úvodní čtyři příběhy (u nás vyšly ve dvou albech), obohacené o několik málo nových linií. Specifičnost světa na pomezí dětské fantazie a severských pohádek je zachována, skautská dobrodružství též. Oproti předlohám absentuje větší důraz na vysvětlení a plné vykreslení pravidel Hildina světa, není to však nahrazeno větším množstvím eskapád a zlobišáckých vychytralých nápadů. Stejně jako v předlohách platí, že o co je Pearson lepší ilustrátor, o co lépe mu jde vykreslení situací a dialogy, o to více mu to mnohdy dře v celkovém orámování příběhu a jeho uzavření. Umí skvostně pracovat s pravidly a specifiky svého světa, staví na nich, umně drobí zdánlivě nesouvisející informace a tvoří z nich uzavřený jednotný příběh a… A být hnidopich, tak si povzdechnu, že navzdory vší dospělácké sofistikovanosti skryté v dětské hravosti a šibalství, se opakovaně dopouští do očí bijících deus ex machin v závěrech. Největší problém adaptace však paradoxně je (samo o sobě skvostné) rozanimování, kvůli kterému se smazává asi vůbec největší Pearsonova přednost; nenapodobitelné umění vést a pointovat situace čistě obrazem z okénka na okénko. | S1: 4/5 |(23.9.2018)

 • Filip.Kazi
  ****

  Tohle je tak kouzelně pohodové a nevinné.Být mladší,být cílovou skupinou,tak jsem z toho vyloženě nadšený a chci vyrazit taky do takového světa.Mít za mazlíčka roztomilou jelení lišku,kamaráda elfa s hromadou miniaturních smluv k podpisu,lehce nezvané "Dřevo" na návštěvě a spoustu dalších fantasy postav.A ve dne,v noci vyrážet na různá dobrodružství a objevovat svět,řešit záhady a pomáhat ostatním.Škoda,že nejsem mladší...ocenil bych to více.Ale i tak...rozhodně nadprůměrná podívaná.Jediná připomínka...titulky byly za trest.Něco tak odporného jsem ještě u žádného seriálu nemusel číst....pár chyb pochopím,ale to byly desítky a desítky.*S01-80%(2.6.2019)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace