Velmi neúspěšný písničkář Jack (Himesh Patel) chce pověsit kytaru na hřebík, protože ať dělá, co dělá, poslouchá ho jenom nejlepší kamarádka Ellie (Lily James). Pak ho ale v důsledku chvilkového záhadného globálního zatmění porazí autobus. A to zcela změní nejen jeho život a způsobí i jednu hudební katastrofu. Když se Jack vylíže ze zranění a na párty konané na počest jeho uzdravení zabrnká na kytaru „Yesterday“ od Beatles, nestačí se divit reakcím svých přátel, kteří se chovají, jako by jednu z nejznámějších písniček všech dob slyšeli poprvé v životě. Mohl by to být nepovedený fór, kdyby se stejně nechovalo vyhledávání na internetu. Beatles jako by nikdy neexistovali a Jack vycítí příležitost. Stačí, když si vybaví všechny pecky legendárních Brouků z Liverpoolu, a svět mu rázem bude ležet u nohou. A ono to funguje! Dokonce tak dobře, že i slavný Ed Sheeran (hrající ve filmu sebe sama), který vezme Jacka jako předskokana na své turné, uzná, že ten klučina odnikud je mnohem talentovanější než on. Radost Jackovi kalí jen dvě „drobnosti“ – vědomí, že se dopouští celosvětového podvodu, a ztráta Ellie. Ta má pocit, že by ho konečně měla přestat milovat, když je to celou dobu jednostranné, a se zlomeným srdcem ho pošle do L. A. natočit nejlepší desku všech dob. Jenže když zpíváte o tom, že k životu stačí láska („All you need is love“), může vám to najednou dost změnit priority. (CinemArt)

Marze

Body navíc dávám za nezničitelné melodie, jimž atmosféra stadionu ve Wembley ještě přidá na síle, už byla řeč. Svou roli sehraje také nevtíravě pohodová nálada a konečně i britský humor, jejž zastupují John Lennon, Harry Potter či zamítnutý název slavného Bílého alba Beatles, protože to by dneska narazilo – je totiž moc bílé. Na zajímavý výchozí nápad se přilepí zbytečná romance. Ed Sheeran jako hvězda do party dobře zapadá. Ze začátku příšerné nudné písně, mnoho vysvětlivek a vtipné probíjení se umělce k vrcholu jako odlehlý stan na fesťáku a koncert pro čtyři nudící se děti. Stylizace je odlehčená. ()

silentname

"Yesterday" je podľa mňa skvelou letnou komédiou, ktorú by ste si mali ísť pozrieť na veľké plátno, kým ju dávajú v kinách. A myslím to úplne vážne. Jedna z najlepších komédií, čo som v posledných mesiacoch videl. Himesh Patel je podľa mňa vynikajúci v hlavne role Jacka Malika. Uveril som mu to všektými desiatimi a veľmi dobre odspieval jednotlivé skladby. Uznávam. Lily James je tu tak zlatá, že miestami by s ňou človek asi najradšej skákal a spieval "I Want To Hold Your Hand" (čo je scénka vo filme) a tlieskal gumovými rukavicami a bavil sa s ňou. Je neskutočne zlatá. Alebo teda jej postava Ellie. Tá si ma získala. Kate McKinnon mi asi ostane za tento film v pamäti vetou - "In the name of money, STOP!" To som sa rehotal na plné kolo. Ale aj tak si myslím, že podáva dobrý výkon ako manažérka, ktorá vycíti príležitosť. Ale ak by som mal povedať čo ma na filme bavilo najviac tak to budú všetky scénky s Edom Sheeranom. Asi ho budem chcieť vidieť hrať seba samého vo filmoch častejšie. Najmä ak to má priniesť toľko skvelej komédie. Všetky scénky s Edom ma bavili a to teda poriadne. Pridal tomu skutočne skvelý humor. Okrem toho mám pocit, že film je ideálne vyvážený. Nie je to len komédia. Má to prvky romantiky, drámy a samozrejme je to plné skvelej muziky. Nič sa v tom ale nijakým spôsobom nebije. Je to dokonalo vyvážené po všetkých stránkach. Dobrá story, dobrá romanca, dobré postavy, dobrá hudba. A okrem toho aj celkom prekvapivý záver. Väčšina týchto fantasy filmov s nejakou schopnosťou alebo alternatívnym vesmírom má vždy rovnaké rozuzlenie. Niečo sa stane, dostaneme sa naspäť do skutočnosti a všetko čo bolo dovtedy super je zrazu preč, alebo to bol obrovský sen, ktorý niekoho niečo naučil. Tento film to však neurobí. Miesto toho v tomto svete zostaneme až do konca. Ale je dobré, keď aj v tomto svete tie skladby môžu existovať, aby mohli ľuďom priniesť radosť. A okrem toho tu bude aj jedno úžasné a nečakané stretnutie pri konci filmu, ktoré nebudem spoilovať. Ale bolo to úžasné. Takže po tom všetkom pozitívnom to vyzerá, že ide o jeden z najlepších filmov roku, že? Nuž, je tu aj pár problémov. Malých problémov, ale predsa. V prvom rade ma trošku mrzí, že film sa volá "Yesterday" pričom túto skladbu tu budeme počuť dokopy iba raz. A čakal som, že si ju užijeme trošku viac. Najmä, keď ste podľa nej pomenovali váš film. Romanca napriek tomu, že je milá a príjemná, tak je v nej určitá dávka klišé a vieme ako to asi nakoniec dopadne. A okrem toho nie sú len Beatles mimo tohto sveta. Ale aj pár ďalších vecí. A aj keď niektoré mi prišli vtipné, tak niekedy to už bolo nasilu. Napríklad posledný fórik na koniec filmu nebol podľa mňa nutný. Pobaví, ale nemusel byť. A okrem toho v žiadnej (ani najväčšej) fantasy tohto typu neuverím, že by neexistovali cigarety. Kde by sme museli byť, aby neexistovali cigarety? Ostatné je v pohode. Film podľa mňa funguje a odporúčam ísť si pozrieť na veľké plátno. Čeknite si ho a zabavte sa. Budete radi, že ste ho videli. Hodnotenie: A () (méně) (více)

dO_od

// Písničkovej potenciál nevyužitej, scénář recykluje jedno klišé za druhým a hlavní postava je navíc docela nesympatickej idiot, kdo by sakra odmítal Lily James? Největším zklamáním je ale pro mě Danny Boyle. Nemám nic proti tomu, když svůj rukopis upozadí ve jménu fantastických herců a scénáře jako ve Stevu Jobsovi, ale tady nebylo nic, a Boyle přesto zůstal totálně nevýraznej. Kdyby to točil nějakej no-name režisér, vlastně bych nepoznal rozdíl. A to je aspoň za mě teda velký zklamání. Komediální průměr jsem od takových tvůrců jednoduše nečekal. Ed byl ale cool, Kate McKinnon si to taky vychutnala a na konci se to aspoň chytí těch správných hodnot a hned je líp. Ještě kdyby nevystřihli Anu de Armas a zvážil bych tu sedmičku, takhle pouze za 6/10. ()

Tsuki

Nápad o tom, že svět zapomene na existenci Beatles a využije (zneužije?) toho jeden hudebník, je sice v základu dobrý, ale ve výsledku mě trochu mrzelo, že se ten námět nerozvíjel dál a zůstal pouze u toho, že se z něj vytěžilo několik povedených vtípků. Místo toho se celý děj nakonec věnoval romantické lince, což by sice nebylo špatné, ale když jsem se nad tím zamyslela, tak to nakonec byl v jádru jen prachobyčejný příběh o tom, že člověk dá přednost úspěchu/kariéře před láskou a nakonec si uvědomí svou chybu (podobný příběh už dnes není ničím výjimečným). Myslím, že chyba je ve způsobu propagace filmu - opravdu jsem čekala, že se tam víc budou řešit okolnosti zmizení "Beatles" ze světa, a že se hlavní hrdina bude více potýkat s tím, že písničky "ukradl". Ale ne, je nutné to brát pouze jako obyčejný romantický příběh okořeněný zajímavými humornými okolnostmi a písničkami Beatles. Jako takový film funguje (a nemůžu mu upřít ani pozitivní náboj, přestože zásluhu na tom mají právě ony písničky Beatles). Kéž bych to ale čekala od začátku a nebyla pak zklamaná. ~(3,3)~ ()

KarelR

Danny Boyle a Richard Curtis vyhodili logiku z okna a stvořili parádní hudební poctu Beatles, která je zároveň výbornou romantickou komedií. Už teď je samozřejmě jasné, že Yesterday nesedne všem. Já jsem se ale bavil u každé písničky a napjatě jsem čekal, jak (respektive jak moc hezky…) to celé dopadne. Kéž by se takhle nápadité feel-good bijáky točily častěji! (9/10) ()

• Kromě The Beatles v tomto světě neexistuje ani kapela Oasis, Coca-Cola, cigarety a Harry Potter. (Raimok)
  • V jedné scéně si Jack (Himesh Patel) po pádu z kola vyrazí přední zuby. Podobný incident se skutečně stal Paulu McCartneymu v roce 1966, kdy spadl z mopedu a uštípl si přední zub. (buzzwoody)
  • Paul McCartney si se svou ženou Nancy na tento snímek zašel do obyčejného kina. Nenápadně se tam vplížili v přestrojení, aby je lidé nepoznali. Tvůrci filmu jim nabízeli speciální promítání, Paul ale odmítl. Prohlásil, že se ženou dali přednost zhlédnutí ve společnosti obyčejných lidí. S trochou nadsázky pak o filmu prohlásil, že to na něj byla dobrá reklama. (Snilek1379)

Fanoušci Any de Armas žalují studio

Fanoušci Any de Armas žalují studio

23.01.2022

Pakliže se řadíte k fanouškům kubánské herečky Any de Armas (Blade Runner 2049, Není čas zemřít), jistě si dobře vzpomenete na kauzu, kdy se sympatická kráska objevila v trailerech na film Yesterday… (více)

Spider-Man letí k miliardě

Spider-Man letí k miliardě