The Head Hunter

• USA The Head

Osamelý lovec monštier (Christopher Rygh) žije uprostred lesa a čaká na to, kedy sa v blízkosti objaví ďalší netvor, ktorého by mohol zlikvidovať a vystaviť jeho hlavu vo svojom príbytku. Ženie ho túžba po strete so svojou vytúženou korisťou, monštrom, ktoré ho pripravilo o to najcennejšie, čo vo svojom živote mal. (Marceloo)

POMO

Chlap občas vyběhne z chatrče do lesa - střih - vrátí se s useknutou hlavou příšery a dá si ji do sbírky. Film bez scén, které měli být jeho podstatou, kořením, diváckou atrakcí. A taky dobrá ukázka, jak důležitou složkou filmu je atmosféra. Protože ta je tím jediným, na co se tvůrci s daným (ne)rozpozčtem zmohli a co se jim taky povedlo. Jakmile se pokusí alespoň náznakově přiblížit ke konfrontaci hlavního hrdiny s příšerama - že tu jednu jedinou částečně i ukážou - je to spíše k smíchu. [Sitges FF] ()

verbal

Ano, opravdu je to, jako by někdo natočil porno a neměl prachy na pichnu. A tak sledujete frajera, jak si lačně pulíruje čepel a s vervou popisuje, co za kulantní roštěnka mu leží na posteli, kterou nevidíte, jak má perfektní kozy a dokonalou prdel a co s ní za chvíli bude dělat. Pak si jakože dychtivě skákne mimo záběr kamery zapíchat a vy slyšíte jen jeho usilovné funění a orgastický barytonový chropot té údajné bezostyšné superkundy, načež se náš milovník houpavým krokem zkušeného ukáječe a se světáckým výrazem „tojsemjitokurvanandal“ vrací do obrazu a na kopí si unaveně nese napíchnutý umělý poštěvák z latexové kapesní vagíny … Ovšem co tahle partička amatéru dokázala téměř bez vindry uplácet s jedním Krakonošem, oháklým v best of nejbližší sběrna barevných kovů, s jednou unimochartčí, šesti gumovými hlavami Edýho, pravděpodobně čornutými v Dickinsnově budoáru, a scénářem, sestávajícím se doslova z 3x kurva, 8x tělo a 5x otče, to je absolutní atmosférický, dramaturgický a kameramanský skvost, který může odstřelit jen naprostý suchopárný kokot, postrádající jakoukoliv fantazii, co si bez ulepených stránek Hustleru ani nedokáže vyhonit. ()

EvilPhoEniX

Dohnal jsem si 2 roky odkládaného Head Huntera a ikdyž potenciál byl teda mnohem větší, tak úplně vyhozený čas to nebyl. Film má celkem slušný vizuál a pouze jednu postavu - věrohodného Vikinga s parádním brněním, který loví různé gobliny a trolly a jejich hlavu si poté pověsí doma na kůl jako trofej. Líbil se mi důraz na detaily a ikdyž se zde moc nemluví, tak film nestíhá nudit a to především díky štědré stopáži 70 minut. Nejvíc na celém filmu mrzí to, že souboje s monstrama tvůrci vůbec neukazují a to vzhledem k námětu je trestuhodné, ikdyž nebyl moc velký rozpočet mohli zde tvůrci hodit alespoň souboj s bandity, či jiným vikingem. Potěšil alespoň hodně nečekaný a nekompromisní konec. Kdo rád Vikingskou tématiku, či hru Skyrim, tak by mohl být spokojen. Příběh**, Akce* Humor>Ne, Násilí**, Zábavnost***, Hudba***, Vizuál****, Atmosféra****, Napětí***. 6/10. ()

Asia_Power

Aneb jak to dopadá když je člověk, i přes nesporný talent v mnoha ohledech, línej kokot, co si za rok není schopnej opravit posranou okenici. ()

Marceloo

Osamelý lovec monštier žije uprostred lesa a čaká na to, kedy sa v blízkosti objaví ďalší netvor, ktorého by mohol zlikvidovať a vystaviť jeho hlavu vo svojom príbytku. Ženie ho túžba po strete so svojou vytúženou korisťou, ktorou je monštrum, ktoré ho pripravilo o to najdôležitejšie, čo vo svojom živote kedy mal. - Na The Head Hunter som bol zvedavý, pretože sa objavil na viacerých hororových festivaloch a nedalo sa o ňom napriek tomu takmer nič dohladať. Tiež ma lákalo spojenie hororu s Fantasy, pretože s touto kombináciou majú velké problémy aj tí najskúsenejší tvorcovia. Výsledok je sklamaním a len ma utvrdil v tom, čo som napísal v predchádzajúcej vete. Film má len dve postavy, čo by nevadilo, ale divák sa nedozvie vôbec nič o tom, čo sa to tam vlastne deje, kde sa film odohráva a tá túžba po pomste je dobrým nápadom ale akosi mi neprišla autentická. Pochváliť sa dá epická hudba sprevádzajúca dej, nádherné kulisy s exteriérmi a hlavne prakticky spracované masky. Film mi celý čas evokoval Housewife od Cana Evrenola, ktorý bol taktiež technicky precízne spracovaný, ale mal nulovú výpovednú hodnotu a nikto nepochopil, čo bolo zmyslom celého deja, čo je aj prípad tohto osamelého lovca. Preto z mojej strany aj totožné hodnotenie. ()

George Stobbart

Unikátny, temný fantasy horor, ktorý som docenil až po druhom pozretí, kedy som už nečakal to, čo tam nebude a naplno si užil to, čo tam bolo. A fungovalo to kurevsky. Krásne natočená, atmosférická vec so zmyslom pre detaily, ktorá toho kvôli mikrorozpočtu síce veľa nechala off-screen, no to, čo ostalo on-screen je bezchybné a film má vďaka tomu svoju neopakovateľnú tvár. Čo je vždy lepšie než keby sa režisér napr. uchýlil k nejakému smiešnemu CGI. Teším sa na ďalšiu projekciu, je to zážitok. ()

Wacoslav1

Jordan Downey tvůrce legendárního trashe ThanksKilling se evidentně překonal tím již zmíněným prvním filmem a už nemá moc co nabídnout. Tohle je evidentně slepené na koleně za pár šupů a občas i se slušnou atmosférou, ale jinak žádný zázrak. Další třeskutě vtipná laciná zábava se tak holt nekoná.35% ()

darkrobyk

Ponurý mystický příběh osamělého lovce, jehož drží při životě především pomsta. A pak samozřejmě sledujeme jeho pravidelné rituály, když připravuje léčivé lektvary, kontroluje pasti a vydává se na lov netvorů, za jejichž likvidaci dostává zaplaceno. Minimalistický snímek s vynikajícím vizuálem, úchvatnými přírodními scenériemi a atmosferickou hudbou směřuje nevyhnutelně k dramatickému konci. Osobně mi vůbec nevadilo, že souboje s monstry nejsou v přímém přenosu, o to více zůstávalo, s každou hlavou naraženou na kůl, na fantazii diváka. Ovšem ta okenice! Postupně bylo jasné, že se lovci stane osudnou. Konec byl logický. Pro okrajové publikum, které upřednostňuje filmový obraz, jen tušená tajemství, artový přesah a myšlenkovou spolupráci s filmem. ()

Beckett51

Ale no tak... padesát procent? Za technicky i námětově naprosto precizně a originálně zpracovanej film, kterej svojí komorní atmosférou a minimalistickým provedením strká do kapsy jiný žánrový filmy posledních let s dvacetinásobným rozpočtem? Byly tam pasáže, který mohly bejt v mých očích trochu víc dotažený a do jistý míry z toho prostě je cejtit ten "začátečnickej feel", nicméně to ve svý esenci ani nemá bejt Pán Prstenů nebo Conan. Tvůrcům taky očividně šlo o něco jinýho a toho se zhostili v rámci okolností a možností naprosto skvěle. Bombastická fantasy filmová povídka, kterou milerád o hvězdičku nadhodnotím už jen kvůli parádní kameře, příjemný hudbě a neskutečný atmosféře. ()

666teen

A pak že z hovna nejde uplést bič. Téhle partě do mariáše se to povedlo a ještě s ním stihli pěkně nahlas zapráskat. Výtečná atmosférická jednohubka. Bravo. ()

misterz

V podstate ide iba o akúsi hru na efekt. Dejová linka tu v podstate ani neexistuje - všetko tu spočíva iba na jednej postave, jej pobehovaní pred chatrčou, mrmlaní popod nos, dušovaní sa že "však ja tomu ukážem", varenia čudesných lektvarov, záhadného oživovania, prechádzok po lese, napichovaní škaredých hláv na kôl.... Na druhú stranu ale treba uznať, že atmosféra sa vážne vydarila. Niektoré scénky príjemne zamrazili a v tomto zmysle príjemne prekvapil aj záver (také typické hororové rozuzlenie, žiaden cukríček). Ani technická stránka nebola najhoršia. Lepší priemer. 65/100 ()

pornogrind

Vidím 72 minut a říkám si. Paráda to bude svižná podívaná ve které lovec kosí jedno monstrum za druhým. A ono hovno. Většinu filmu koukám na zarostlý individuum, který domů nosí akorát svoje trofeje(odřízlý hlavy monster) ale pořádná akce nikde. Trofeje jsou možná fajn ale já bych radši viděl to jak k ním přišel. Tudíž souboje. Když už jsem se jednoho souboje dočkal tak za moc nestál a působil spíš vtipně. Ok beru v potaz nízkej rozpočet a uznávám, že po technický stránce je to celkem dobře odvedená práce. Obsahově je to ale strohý, nicneříkající a hlavně nudný.  Prostě jsem v tom nenašel nic za co bych mohl dát víc jak 2 slabší hvězdy. ()

Chrustyn

Minimalisticky film jak rozpočtem, tak i příběhem, ale přesto překvapivě atmosferický. Bohužel, občasné záblesky poutavé atmosféry, jsou to jediné co film nabízí. Jinak je to nudný a podivný klon Vikingů a Predátora. ()

honajz

Tak ono to úplně blbé není, ale středometrážní plocha by tomu seděla daleko lépe, víc by vynikla příroda, a také ty jednotlivé střípky, které nám tvůrci poskytují, abychom si sestavili sami celkový obraz. Ano, není tady v podstatě vidět ani jeden souboj, včetně toho zcela posledního, ale o ty tady jde až v poslední řadě. Mně se líbilo prostředí, možnost dešifrovat okolnosti (a dost možná přijít i na to, co za tím vším bylo ještě trochu dál, celou tu temnější stránku věci, náznaky tu jsou, ale nechci spoilerovat), vadila mi délka a případné větší zaujetí (nějak mne totiž ten film až tak nevtáhl). Ale blbý rozhodně není, má myšlenku, ale ta řežba démonů to vážně není. - EDIT: Jinak objektivně je to na 3 hvězdy, ale jednu přidám, když vidím to nepochopení tady. :-) ()

Necrotongue

No, myslím, že můžu s jistotou prohlásit, že jsem něco takového ještě neviděl. Aby měl film, ve kterém téměř nikdo nehraje a ve kterém se téměř nic neděje, tak dokonalou atmosféru, to tady ještě nebylo. Nemůžu se zbavit pocitu, že by jakákoli akční scéna celý snímek totálně zabila. Pokud Lovce hlav srovnám s megalomanskými blockbustery, ze kterých patos a CGI přímo tryská, jde tady o totální vítězství minimalismu a poctivé filmařiny. P. S. Vzhledem k tomu, že nedošlo ani k pokusu o preparaci, musel být pobyt v té chajdě opravdovou výzvou pro každého, kdo neztratil v boji čich. ()

JASON_X

Tak nejdřív jenom jeden technickej detail - kdyby si ten lovec doopravdy věšel čerstvě uříznutý hlavy netvorů do bejváku, za pár dnů by už z toho hnilobnýho puchu musel zvracet vnitřnosti. Ale jinak je to dějově zajímavej a vizuálně pohlednej film. Sice veškerou řežebnou akci si divák musí domýšlet, ale chápu že o akci film být primárně neměl, je to spíš taková temná, meditativně horrorová fantasy. Dobrý příběh, dobré rozuzlení, dobrá výprava (chalupa, výstroj, zbroj), syrová atmosféra, krásné přírodní lokace (Norsko, Portugalsko, Kalifornie), až se jeden diví, proč se tedy režie nerozmáchla v trochu epičtějším stylu k něčemu ještě trochu... většímu, vždyť tohle je vlastně "jen" takovej dlouhej kraťas. ()

Morholt

Samotný válečník sbírající hlavy všemožných potvor má charisma i slušivý kostým. Chýše, kde svojí výstavku skladuje, je vymazlená do detailu a exteriéry, byť se nejedná o nějaké vizuální orgie, jsou jednoduše hezké. Jenže film je primárně o chlapovi, co zabíjí příšery a právě toho zabíjení se tu člověk prakticky nedočká. Já sice chápu, že nebyly peníze a rozumím i tvůrcům, že nechtěli jít do rizika a zesměšnit se, ale na druhou stranu tady nějaká rubanice bolestně chybí. Každopádně Downey je mlaďoch, v ruce to evidentně má a tak doufám, že za pár let se už jako etablovaný režisér k tomuto námětu vrátí. 60% ()

Hoyt

Dívat se na to dá je to sexy natočeno ale to je bohužel všechno. Chybí tam nějaká zajímavá scéna nebo více postav, aby se divák dozvěděl víc. Takhle je to pořád stejné a po čase to přestane bavit. Silnější 2*. ()

C0r0ner

K naprosté spokojenosti chybí jenom nějaký ten souboj s příšerou, přičemž samozřejmě chápu, že takhle to byl záměr. Tak jako tak ale Cameron, Scott a Carpenter tleskají, protože zasrané CGI je tak krásně nahrazené pořádnými efekty, které tvoří kurevskou atmosféru, na jakou už dnes bohužel nejsme zvyklí. Paráda jako svině! 95% ()