The Head Hunter

USA, 2018, 72 min

Jordan Downey

Kevin Stewart

Nick Soole

Unikátny, temný fantasy horor, ktorý som docenil až po druhom pozretí, kedy som už nečakal to, čo tam nebude a naplno si užil to, čo tam bolo. A fungovalo to kurevsky. Krásne natočená, atmosférická vec so zmyslom pre detaily, ktorá toho kvôli mikrorozpočtu síce veľa nechala off-screen, no to, čo ostalo on-screen je bezchybné a film má vďaka tomu svoju neopakovateľnú tvár. Čo je vždy lepšie než keby sa režisér napr. uchýlil k nejakému smiešnemu CGI. Teším sa na ďalšiu projekciu, je to zážitok.(6.5.2019)

Poslat film téměř do odpadu jen kvůli tomu že většina bitek s monstrama ve filmu neni mi přijde jako ignoranství, obzvlášt u filmu jako tenhle kde s nízkým rozpočtem a štábem o ani ne 10 lidech natočili velice kompetentní dílko. Kamera je velmi solidní a umí pracovat s pěkným prostředím kde se film odehrává, nikdy jsem neměl pocit že by záběr vypadal lacině, nebo že se kamera moc třese aby něco nebylo vidět atd. Exceluje to hlavně v rekvizitách neboť naprosto vše vypadá hezky a uvěřitelně. Frajer má vše co by středověkej lovec příšer měl doma mít - truhlici na zlaťáky, lavici na úpravu (drsnýho) brnění, stojan na zbraně, bestiář, alchymistickej stolek na výrobu léčiv a v neposlední řadě taky stěnu plnou trofejí. Většinu filmu sledujeme jeho každodenní život kde chvíli pracuje kolem baráku dokud neni čas jít nějakýmu hnusákovi uříznout palici nebo dokud mu na dveře neklepou otravný goblini. Pak si ale vyzvedne zaklínačskou zakázku (hihi) na monstrum co mu, jak film naznačuje, zabilo dceru, a film se tak na menší úsek přesune mimo jeho pozemek kdy to o to víc hezky vypadá a je to i o fous zajímavější. V závěru se dočkáme i menší naháněčky s obživlou hlavou která si myslim že fungovala, částečně i v rámci napětí, a je fajn že se filmaři vydali 100% praktickou cestou a nepomáhali si CGI berličkama, o to víc syrově to vypadalo. A ten konec? Ten je za mě 10/10, líp to dopadnout nemohlo. Osobně jsem se bavil každou minutu filmu, má to jen hodinu takže žádná vata se nekoná. Svým způsobem se mi i líbilo to že monstra drželi ze záběru a jejich existence byla vždy jen naznačená, samozřejmě by to jako monster biják fungovalo, ale i takhle to má co nabídnout co se týče tajemna. Nadhodnocuju, ale tenhle film si rozhodně nezaslouží jít takhle ke dnu.(11.4.2019)

• goauld

No to byla zase píčárna :-))) Tak nejdřív v lese, v lese... žije v lese a honí (si ho?? No když je tam pořád sám..tak co taky jiného, že) co chvíli nějakou obludu, dle požadavků z hradu. V podstatě z bojů nic nevidíme, akorát slyšíme, že se tam "něco" odehrává a výsledkem je vždy nějaká hlava v pytli. Jednoho dne, ale dojde "ke změně" a najednou tu máme z celkem syrového horroru celkem nefalšovanou komedii. Už v polovině filmu jsem správně odhadl jaká bude pointa :-) No, ale jinak nutno říct, že náklady na tento skvost musely být opravdu nicotné, oproti třeba takovýmu Avataru. Jeden bodík za hezky nasnímanou krajinu a druhý za hudbu. PS: mě by teda to vrzající okno docela sralo :-D(8.4.2019)

Keď som uvidela trailer na Head Hunter-a povedala som si, že to bude niečo úchvatné. Po zhliadnutí som bola o niečo menej očarená, pretože film má obrovský potenciál, ale nebol úplne využitý (žeby aj kvôli zámeru režiséra?). Každopádne je to atmosferický kúsok, originálny, čo sa týka prostredia i námetu. Nenudila som sa. Na hlavného hrdinu sa dobre pozeralo a koniec ma potešil. Jediné, čo mi chýbalo, bolo väčšie zameranie sa na príšery, s ktorými Head Hunter bojoval.(8.4.2019)

Samotný válečník sbírající hlavy všemožných potvor má charisma i slušivý kostým. Chýše, kde svojí výstavku skladuje, je vymazlená do detailu a exteriéry, byť se nejedná o nějaké vizuální orgie, jsou jednoduše hezké. Jenže film je primárně o chlapovi, co zabíjí příšery a právě toho zabíjení se tu člověk prakticky nedočká. Já sice chápu, že nebyly peníze a rozumím i tvůrcům, že nechtěli jít do rizika a zesměšnit se, ale na druhou stranu tady nějaká rubanice bolestně chybí. Každopádně Downey je mlaďoch, v ruce to evidentně má a tak doufám, že za pár let se už jako etablovaný režisér k tomuto námětu vrátí. 60%(12.4.2019)