Rekonstrukce

Rekonštrukcia

(festivalový název)

Krátkometrážní

Česko, 2018, 16 min

Přišlo mi to v té jednoduchosti velmi funkční. České krátkometrážní filmy bývají poměrně "try hard" - ostatně jde většinou o studentské exhibice, takže to dává smysl, protože takový je jejich účel. Tohle působí mnohem "opravdověji" - střídmě v dobrém slova smyslu. 3 a 1/2(14.12.2018)

Trochu děsivé #kviff2019(8.7.2019)

Film na podklade trestnoprocesného inštitútu tvoriaceho názov filmu rekonštruuje udalosti inkriminovanej noci. Odhliadnuc od nedokonalostí z hľadiska práva je film zaujímavým počinom a mementom pre pubertiakov i rodičov, ako môžu dopadnúť prázdniny nudiacich sa detí. Nazdávam sa, že vcelku dobrý film aj na hodiny občianskej náuky, resp. náuky o spoločnosti v rámci prevencie násilia (spolu s Prasiatkom, 2018).(22.6.2019)

Nesouhlasim s rejžou, kterej několikrát zdůraznil, že na rozdíl od jiných pro-něho-pseudotémat, tohle jen tak prošumělo našim zpravodajstvim, v podstatě bez povšimnutí. Nevim, jak dlouho si on představuje, že by měli na ČTčku popisovat, jak mu tam strkali tu francouzskou hůl. Řekl bych, že toho bylo tak akorát. Plný internety. Téma dobrý, zpracování průměrný, stojí za vidění. Nemám ale rád, když se z ojedinělýho patologickýho jednání dělá celospolečenskej problém. Tvářit se, že skutečnym viníkem je špatná práce s mládeží, ničemu ve skutečnosti nepomůže. #kviff #54 (60%)(21.7.2019)