Kvôli svojim fóbiám z detstva sa mladá žena rozhodne podstúpiť atrakciu, ktorej prostredníctvom bude prinútená postaviť sa svojmu najväčšiemu strachu. Čakajú ju zistenia o tom, aké extrémne situácie dokáže prežiť, koľko bolesti vydrží a v neposlednom rade zistí, že je na čase, aby nechala vyjsť na povrch všetok hnev, ktorý v sebe držala kvôli tomu, že ju otec v detstve zneužíval. (Marceloo)

*CARNIFEX*

"DiBlasi" stál za zrodom veľmi slušnej, atmosferickej jednohubky "Last Shift" či priemernom "Dread". V prípade "Extremity" by fanúšik hororu nemusel byť vyslovene sklamaný. Pekná kamera, soundtrack sadol ako riť na šerbeľ, no akosi som očakával viac. Jeden vydarený "gore" záber, totiž ešte "kŕdeľ lastovičiek" nerobí .. ()

Hernycztek

Je otázka jestli je to opravdu tak zlé, nebo jen já jsem zklamaný z toho, že jsem absolutně nedostal to, co jsem čekal, ale nejspíš obojí. Celkově se to vůbec nepovedlo. Trailerem jsem byl navnazen na filmové zpracování obdoby kalifornského hotelu hrůzy, McKamey Manoru, a dostal jsem další lacinou, až občas undergroudově vypadající podprůměrnou kravinu. Hlavní postava je otřesně nesympatická, stejně jako zbytek obsazení, k tomu má většinu času halucinace a flashbacky kvůli traumatu z dětství a všechno se tak točí ohledně jejího psychického zdraví a toho, jak jí pomoct. Právě kvůli tomu jaksi nezbyl prostor pro námi chtěné hororové prvky. Jediné co za něco stálo byla sem tam nějaká maska, ale na strašení, nedejbože mučení prakticky nedojde, takže se nedá hodnotit ani kvalita gore efektů. Děj a celý jeho průběh je jasný od úvodních minut, takže i když tam bylo několik pokusů o překvapení, nebyly funkční. Alespoň jsem rád za japonskou dvojici reportérů, protože když už to ve mně nevyvolalo žádné ,,znepokojivé'' pocity, díky nim jsem se aspoň zasmál. ()

JASON_X

Od prvních minut jsem si nadával, že jsem si pustil tak příšernou debilitu. Debilitu s debilním námětem, debilním dějem, debilní režií, debilní ruční kamerou, debilním střihem a s debilními postavami, které hrajou debilní herci. Každou chvíli se u mě dostavoval pocit svíravé trapnosti a štítivosti za debilní výjevy na obrazovce a kdybych mohl stiskem tlačítka vymazat tuhle amatérskou, plytkou, rádoby šokézní debilitu ze světa i spolu se všemi jejími tvůrci, neváhal bych ani vteřinu. Iritují mě duchoprázdné pitomosti pro týnejdžry, které se odvažují tvářit jako cosi myšlenkově hlubokého a existenciálně závažného. Posledních ca dvacet minut můj odpor ale poněkud zmírnilo, i když si pořád nemyslím, že moje předchozí divácké utrpení za těch několik krvavých momentů stálo. ()

kingik

Pořádná psychárna s extrémně vnadnou hlavní představitelkou, která ráda randí se svým traumatem v Domě hrůzy. Pokud jde o avizované "extrémnosti", není to až tak přehnané, převyšuje undergroundový porn style, nějaká ta snaha po obscénnosti, krapet tortury, i tak je senzitivním divákům doporučeno si to povinně dát, aby už konečně vyprášili svoje fóbie z podobných filmů, a nečuměli jen na Ordinaci, která je pravděpodobně vrcholem jejich konfrontace s hrůzou. Natočeno je to s grácií. DiBlasi umí být i originální režisér, který vzorně míchá poměr nepříjemných scén, kterým vévodí Dana Christina, která zvládá vše, co po ní rozjetý režisér chce. Nepolevuje se v tempu, figurky v Domě hrůzy jsou příslušně rafinované i kostýmově vyladěné, má to ponuré až špinavé zabarvení, takže u mě vrchol DiBlasiho tvorby. Ještě mohl dát hrst dolarů, aby se hlavní představitelka nezahalovala při povelu k svlékání. Dohromady je to kompaktní dílo, co má dostatečně výrazný režijní rukopis, zajímavě rozhozené a rozdané role. Průběh je možná až mírně čitelný, proto není úplně ideální u filmu přemýšlet s předstihem, dokud nejsou odehrány všechny podstatné scény, které jsou dostatečně hororově zabarveny a mají svou pointu. DiBlasi a jeho štáb si posvítil na podstatu strachu, která člověka nutí vydat se jí naproti, jak to udělala hlavní hrdinka. Určitě tak učinila patřičně působivým způsobem. 10/10 ()

darkrobyk

Tak já jsem čekal torture porno, ale dostal jsem vyždímaný hadr od krve z nosu. Allison je magor, a tak se rozhodne zbavit se svých nočních můr v hororovém programu s přiléhavým názvem - Zóna zkázy. Ani by nevadilo, že jde o herecké představení jako to, že chyběla fantazie tvůrců. A přitom s tou záchodovou mísou byl nadějný začátek. A pak čekáte, kdy už se něco stane, ale pořád nic, až...! a stalo se. Jenže ta poslední čtvrtina už předchozí naředěný guláš nezachránila. A to dojde i na krev, kdy asi nejlepší je stažení kůže. Pro mě byl ale navíc velký problém s Allison, protože to byla blbka a svině v jednom. Možný spoiler - OK, na pomstu právo měla, ale ti ostatní? Příště raději německý nebo italský underground. ()

• Film je venovaný maskérovi menom Simon Sayce, pre ktorého to bol posledný filmový projekt pred jeho smrťou. Simon zomrel v roku 2017 po dlhom boji s rakovinou. (Marceloo)