L-DK

• Japonsko L♡DK ひとつ屋根の下、「スキ」がふたつ。 (více)

Anet21

⚪O dosť znesiteľnejšie ako pôvodný film z 2014. Hlavne kvôli hlavnej hrdinke, pri ktorej neskrývam, že je jednou z mojich momentálne najobľúbenejších japonských herečiek mladej generácie, resp. tejto dekády. Naozaj, Mone je presne tým prototypom nie práve najviac sexy (ale nie je škaredá, smaozrejme) herečky, s ktorou sa môžu stotožniť aj bežné ženy/dievčatá, a aj fyziognomjcky nie je tak tuctová, čiže sa dobre pamätá. Naozaj som zvedavá na jej ďalšie počiny, keď bude staršia, keďže seriál Love lasts forever z 2021 som si okrem Takeru Satoha a fajn scenáru zamilovala hlavne kvôli nej.⚪ Späť k filmu - ten na začiatku rekapituluje udalosti z pôvodného snímku a rozvíja nový príbeh, ktorý je síce občas klasicky japonsky strelený a západný divák len hlúpo čumí, no väčšinu času v sebe aspoň scenár nesie príjemné posolstvo pre mladých dospelých a dospievajúcich o potrebe udržať si dobrý vzťah, nezabúdať jeden na druhého kvôli niekomu tretiemu atď.⚪K pobaveniu je ale motív, kedy hrdinka rázne odmietne hrdinovi, aby cestoval na vysokú školu do Ameriky a vyslovene mu to zakáže, pričom hrdina sa v závere podvolí a prehodnotí situáciu a zostane doma. V západnom filme by to isto bolo úplne naopak, hrdinka by silou-mocou podporovala chlapa, aby len išiel za svojimi snami do USA, aj keby sa jej to nepáčilo, len aby vyzerala feministicky, že predsa podporí chlapa a zaobíde sa aj sama. :D⚪ Záverom, film je veľmi jednoduchá jednohubka, nič náročné na premýšľanie, viac-menej milá záležitosť, v ktorej ešte existuje práva láska a už stredoškolské páry vedia, že sa vezmú. Proste utópia, v ktorej ale aj tak chcem žiť.⚪ ()

Zíza

Tedy líbilo se mi to více než film z roku 2014, na který to tak nějak navazuje, přestože se proměnilo osazenstvo. Největší podíl na tom budou mít dvě věci: Kamiširaiši Mone je mnohem lepší herečka než Góriki Ajame a především ústřední pár už spolu chodil, takže jsem si s nimi nemuseli prožívat takové to poznávání, z nenávisti láskou apod. Byli párem, hezky se k sobě chovali a celkově jim to šlapalo. Pak se samozřejmě objevil narušitel, ale postavy zůstaly konstantní, takže určitě palec nahoru. Je to pěkná středoškolská romantika, poměrně svižně ubíhající a celkově se u toho člověk nijak zvlášť nenudí. Možná si to ještě rozmyslím a nasolím tomu 4*, zatím „jen“ velmi silné 3*. ()