Vlkodlak (festivalový název)

Werewolf

Drama / Horor / Válečný

Polsko / Nizozemsko / Německo, 2018, 88 min

• EvilPhoEniX

Polský poválečný horor o 8 osvobozených dětech z koncentráčního tábora, které naleznou sídlo v opuštěném sirotčinci a nejen, že nemají, co jíst, ale také budou bojovat proti Německým ovčákům. Slibný námět a hezky natočeno, ale bohužel mě to téměř vůbec nebavilo. Útok psů není natočen špatně a na trošku krve taky došlo, ale přišlo mi to dost vlačné, bez tempa i atmosféry a i na brutalitě se dalo určitě přitvrdit. Čekal jsem více, Poláci dokážou lépe. Kdo však nemá, do čeho kousnout, tak to zkusit může. 4/10.(10.1.2020)

Historka o vzniku Prvního všepolského kynologického svazu koncentrovaných psychodětí je sice vcelku o ničem, nicméně fakani jsou moc hezky narušení, SS-ovčáci zvládají agility na jedničku, režisér všechny kulantně vodí po place, jakož i dramaturg vcelku zdatně dramatizuje, a vše naprosto splňuje atributy zábavné pohádky o bandě Pruhovaných Karkulek, co nese Obersturmbannbabičce k úmrtinám plesnivé brambory a kolomaz. Po předchozí festivalové ugrofinské tortuře rozhodně zasloužil programový homoředitel řádně vyhubovat, ale za tohle mu snad i ten Marczin nakonec požvýkal ucho .(1.5.2019)

Chápem sklamanie podaktorých členov - nejedná sa o horor (zaškatulkoval by som to pod animal survival), a ani tu nepobehuje žiadny vlkolak. Keď si toto odmyslíte, nepríde vám to ako strata času, naopak, budete príjemne prekvapený. Hlad, smäd v baráku jak hovado a nemôžete von, ideálna thrillerová zápletka. Za mňa palec hore.(28.10.2019)

• RelaxMan

Dobrý nápad! No a pak, že se nedá vymyslet originální scénář na II. světovou. Nápad tedy dobrý, ale to je ještě kvalitní film nedělá. Polská herecká mládež hraje dobře a lokace také dobrá, ale film nikam nesměřuje a po chvíli se divák i místy nudí. Největší průser je, ale název filmu. Vlčák není prosím vlkodlak! Film hlavně není horor! Tomuto žánru se vyhnul obloukem, což je docela škoda, protože válečné filmy s prvky hororu fungují velmi dobře. Celkové hodnocení 2-3 hvězdy. Přikláním se spíš k těm dvěma a to z důvodu, že jsem opravdu čekal něco víc.(7.1.2020)

• kaylin

Polsko-německo-nizozemský snímek „Vlkodlak“ je ukázkou toho, že je lépe vhodně zařazovat snímky. Člověk pak přece jen může mít trochu jiná očekávání, než jaká dostane. Ale popravdě, ani tak mi nepřišlo, že je to snímek, který by konkrétním tematickým zařazením nutně potřeboval druhou světovou k tomu, aby dal světu něco hlubšího a smysluplnějšího.(13.1.2020)