Film je inspirovaný skutečnými událostmi kolem filmové hvězdy období francouzské nové vlny Jean Sebergové (Kristen Stewart), která byla koncem 60. let minulého ilegálně sledována FBI v rámci programu COINTELPRO. Politické angažmá Sebergové a její románek s občanským aktivistou Hakimem Jamalem (Anthony Mackie) z ní udělalo cíl pokusů FBI narušit, zastrašit a zdiskreditovat hnutí Black Power. Ambiciózní mladý agent FBI Jack Solomon (Jack O'Connell) je přidělen ke sledování Sebergové, aby nakonec zjistil, že jejich osudy se nebezpečně proplétají… (mac000)

Martin741

Sebergova v podani Kristen Stewartovej /Utek do divociny 2007/ mal dost pohnuty zivot pozeram, ba dokonca sa o nu zaujimala aj trojpismenkova organizacia, konkretne Federalny Vysetrovaci Urad. Politicke angazman dotycnej totiz tuto trojpismenkovu organizaciu dost zaujimalo , pozeram. Sebergovu este sleduje akysi agent tej trojpismenkovej organizacie, tuna konkretne Jack O´Connell /Tower Blok, Eden Lake/. Jak to tak byva, osudy hrdinov sa vzajomne poprepletaju a veci sa komplikuju. Reziser Benedict Andrews vsak odviedol len zrucnu rutinu, ani neviem, ci to na seba zarobilo alebo nie . 55 % ()

Enšpígl

Osobně si myslím, že je jen otázkou času, kdy Kristen Stewart dostane Oscara, protože dlouhodobě hraje naprosto fantasticky + se na ní opravdu velmi hezky kouká. Příběh je to rovněž zajímavý, není to nějaké napjetí, spíš psychologie do hlavní postavy. Bohužel to nejde víc na dřeň, takže ta síla, která se v příběhu jistě skrývá se ukáže jen občas. ()

silentname

"Seberg" ako film teda moc nefunguje. Medzi životopisnými filmami moc vody nenamútil a je veľmi jasne vidieť, ktoré časti boli z perá scenáristu, a kde sme sa reálne inšpirovali skutočnými udalosťami. Aké sú plusy filmu? Kristen Stewart je podľa mňa vo svojom obore dobrá a dáva do toho maximum. Scénky s ňou sú uveriteľné, je vidno v jej tvári paniku, no ako skúsená herečka vie niekedy aj svoje trápenie zakrývať. Veľmi sa mi páči scénka, kedy ide s manželom na večeru a je vidno v jej tvári, že je vystrašená, no keď prejde okolo fotograf, rýchlo vyčarí úsmev. A nie len perami, ale celou svojou mimikou. To je dobre spracovaná scénka. Prirodzene na mňa pôsobili aj Anthony Mackie a Zazie Beetz. Ich role som im veril a utiahli to so cťou. Film celkovo vyzerá celkom dobre, hudba je fajn a teší ma, že film si vie aj vychutnať pár tichších momentov. No jeho najväčšie problémy sú dva. V prvom rade je to vykreslenie FBI. Takto nepôsobia skutoční ľudia. Toto sú scénky a postavy vystrihnuté z klišé katalógu. Nikto tam nepôsobí prirodzene a snaha vykresliť ich ako tých zlých je pre mňa úbohá. To sú filmové momentky jak remeň. A je mi úplne jasné, že neboli spracované na základe skutočných poznatkov, ale boli napísné ako fikcia. Ak sa mýlim, tak nech mi to skutočné postavy odpustia. Ale boli tu napísané ako miliónkrát prežuté klišé. Druhý vážny problém filmu je fakt, že veľmi dlho trvá, kým sa začne niečo reálne diať. Film trvá zhruba 100 minút, pričom reálne sa niečo zaujímavé začne diať až v druhej polke filmu. Ale tie najsilnejšie momentky prídu až na posledných 20 minút. Všetko ostatné predtým je hluché, pomalé a dokopy sa nikam moc nehýbe. A dosť to film spomaľuje. Nemôžem povedať, že by som si to neužil, no film proste výsledne pôsobí ako čistý priemer. A tak by príbeh Jean Sebergovej vyzerať nemal. Hodnotenie: C+ ()

Arsenal83

Hnutie Black Power, zdvihnuté čierne päste a medzi nimi sa vyníma výrazne pobledlá ruka Kristen Stewart alias Jean Seberg. Tá si vyslúžila svoje miesto v tomto rasistickom hnutí (ak White Power sú hnusní fašisti, nemôžeme o čiernej sile hovoriť nič iné, to by sme predsa segregovali) jednoducho tým, že ponúkla svoj popolníček príjemnému Jamalovi, ktorý si voľný čas kráti pokornými slovami ako napríklad Alah akbar. Ale inak je napriek propagande film natočený citlivo. Príbeh o tom, ako vám môže FBI zrušiť kariéru, reputáciu, život. Stewart podala kvaliný herecký výkon a keď sa namiesto LGBT začne venovať serióznemu herectvu, ešte sa môže dočkať silných úloh. Z tých politicky orientovaných drám ide o pozerateľnejšiu záležitosť, dočkáme sa aj zaujímavých a napätých scén. ()

NinonL

Životopisný snímek se skvěle zahranou hlavní rolí - Kristen Stewart. O tom, co se s člověkem děje, když se dostane do hledáčku tajných služeb. Pomalé, zprvu nenápadné ovládnutí, podivné telefonáty, odposlechy, likvidace přátel a známých a tak dále. ()

VanTom

O tom, jak může nelegální sledování a lži FBI poničit život, kariéru, psychiku. Tedy ne že by tomu naivní herečka a v podpoře radikálního černošského hnutí angažovaná nevěrnice Sebergová nešla střemhlavě naproti. Takže těžko si o jejím charakteru, kromě lítostivé účasti, něco kladného pomyslet a z nemastného neslaného filmu si cokoliv odnést (snad kromě slušného výkonu Stewartové). ()

sedm.1

Seberg není ve výsledku vůbec špatnou, či snad nudnou podívanou, nicméně si myslím, že je nutné hned na úvod upozornit na jednu zásadní věc, a to že tvrdit, že se jedná o životopisný snímek, inspirovaný skutečnými událostmi, je od tvůrců poměrně drzost, respektive pokud bych měl volit mírnější formu, tak výraz ,,inspirovaný,, by měl v tomto případě brát potenciální divák s hodně velkou rezervou, jelikož zde si skutečně s danými událostmi dělali tvůrci naprosto co chtěli, potřebovali a do skutečnosti to má tak vážně daleko. To ale jen tak na okraj. Pokud bych měl ovšem tento fakt ignorovat a brát film jako takový, tak jak jsem již zmiňoval, nejedná se o žádný průšvih, spíš naopak, celé mě to velmi zaujalo, bavilo a v podstatě ve většině ohledech Seberg funguje vážně dobře. V první řadě se každopádně musím pozastavit nad výkonem Kristen Stewart, která film co film dokazuje, že není jen neuvěřitelně sexy koťátkem, ale i opravdu výraznou herečkou, která má nakročeno k opravdu hvězdné budoucnosti, a zde to jen potvrzuje ve vážně silném a přesvědčivém stylu. Jinak samotná zápletka má spád, je záživná a emočně působivá, vizuálně a atmosféricky je celý film pak vážně výrazný a mnoho dramatických scén tu má fakt grády, až z toho mrazilo. Seberg je tak zkrátka opravdu zajímavý snímek, který mě osobně upřímně zaujal a oslovil, jen opakuji, škoda že se tvůrci tolik vzdálili od skutečnosti, i když na druhou stranu, pak by se ale zase už možná nejednalo o až tak dobrý film. ()

kukkik

Nezajímavě zpracovaný nezajímavý příběh nezajímavé pipinky z lepších poměrů. Kdyby byla Jean tlustší a méně sněhově bílá, neštěkl by po tomhle námětů ani festival amatérského filmu, jenže dnešní Amerika je těmhle příběhům silně nakloněna a tenhle ebony-ivory románek mezi křehkou dívkou s nordickými kořeny a přestože radikálním, rasistickým a teroristickým ale dnes PŘEDEVŠÍM černošským hnutím jistě nenechá jedno SJW očko suché. Jako ideologická propaganda tedy asi slušné. Pokud by tu pro propagandu byla zvláštní kategorie a spadaly by do ní snímky jako Der Ewige Jude, Kubanskie Kazaki apod. chuťovky, v rámci žánru by to bylo na vyšší střední hodnocení, jelikož je to tu zařazeno zatím zcela běžně a ještě k tomu jako životopis (ačkoliv děj je z dobré poloviny čirá fikce), hodnocení bude vypadat zcela jinak. Škoda Kristen, jejíhož talentu je pro tenhle styl tvorby veliká škoda. 1/5 ()

PlysovyMacko

V šesťdesiatych rokoch sa hollywoodska herečka zapletie s cernosskymi radikálmi finančne aj sexuálne. Nalepí sa na ňu FBI, začne ju odpocuvat a je rozhodnutá ju zdiskreditovat v médiách a úplne jej zničiť zivot. Jedného agenta ale trápi svedomie. Film sa odohráva v luxusných domoch a je pekne nasvieteny. O Jean Seberg som predtým nikdy nepočula, ale Kristen to zvláda. Sklamal ma taky nijaký koniec. ()

solisoli

Skvelý dramatický životopisný príbeh o francúzskej herečke Jean Sebergovej, ktorú výborne stvárnila Kristen Stewart . Dej rozpráva o nevyspytateľnej povahe Jean, ktorá sa zaplietla s občianskym aktivistom Hakimom Jamalem , len preto, aby si trochu užila, bez morálnych predsudkov . Pre svoj rozmar šliapla vedľa, pretože sa dostala do obliga tajných zložiek USA. Z takýchto klieští sa už ťažko cúva von. Takto to fungovalo, funguje a bude fungovať. Nie je Jean, ako niekto prvý, ani posledný, kto takto dopadne. Môže o tom konšpirovať kto chce, nič nedosiahne, len kúsok popularity a keď to presiahne rámec, pôjde aj on voňať fialky, ale odspodu, tak ako ponúka aj táto pútavá dobre zrežírovaná dráma. ()

xxmurphyxx

Bolo to dobré dievča, len pišulu mala nezbednú. Áno, jej angažovanosť za práva čiernych v USA v tej dobe je chvályhodná, to bez debaty. Ale to, že kým sa nakladala so zadaným Jamalom a zničila mu do vtedy fungujúci vzťah, kým na ňu doma v žabožrútove čakal jej muž so synom je na flusanec do tváre a tie jej kecy a obhajoba jej záletníckej povahy o tom, ako je súčasťou niečoho väčšieho a dôležitejšieho bolo na facku. Inak film ako taký čistý, ničím výnimočný priemer, ktorý neurazí. Predpokladám, že postava agenta s teplou vodou, ktorý sa do nej platonicky zamiloval je čistý výplod bujnej fantázie, lebo neverím, že sa taký debil, čo roky špehuje herečku na príkaz nadriadených, potom sa do nej platonicky zamiluje pričom sa začne cítiť previnilo a keď je dávno po funuse sa z ničoho nič objaví v bare s čorknutými dokumentami, aby ju utvrdil v tom, že jej celé tie roky nejebala paranoja na hlavu a zobere si ich naspäť, miesto toho, aby to zverejnil do novín, keď už mal teda potrebu svojej morálnej očisty narodil. Dve hviezdy, každá za jedno ňadro celkom jebavej Kristen. ()