Reklama

Reklama

Stan (Charlie Hunnam) a Lion (Jack O’Connell) jsou bratři, kteří se snaží prosadit na nelegální scéně boxu bez rukavic. Když však Stan nesplatí dluh nebezpečnému zločineckému bossovi (Jonathan Majors), jsou nuceni dopravit nečekanou spolucestující (Jessica Bardenová) přes celou zemi na bojový turnaj, na který se uzavírají vysoké sázky. Zatímco Stan připravuje Liona na jeho životní zápas, oba bratři jsou nuceni čelit událostem, které by je mohly navždy rozdělit. Jejich vzájemná láska a víra v lepší život je však drží na nohou v tomto poutavém rodinném dramatu. (HBO Europe)

(více)

Videa (1)

Recenze (17)

veru_needy 

všechny recenze uživatele

Dva bratři si žijí tak nějak na volné noze, přespávají kde se dá a mají jen jeden druhého. Na živobytí si vydělávají netradičními boxerskými zápasy. Stanley se však zadluží u nespráných lidí a po prohrání jednoho z nejdůležitějších zápasů, který měl být právě jízdenkou ven, jim nezbývá nic jiného, než se vydat na dlouhou cestu, na jejímž konci oba bratry čeká souboj na život a na smrt. Ten kdo od tohoto snímku neočekává hodně jako od například od Rockyho, tak rozhodně nebude zklamaný. Podle mého má film něco do sebe. Jednak dobré herecké výkony, druhak skvělý soundtrack a dále hlavně zápletku s táhnoucím se dějem, což mám u těchto menších nezávislých filmů hodně ráda. Plus krásný a dojemný závěr. - "You're special and you're the greatest fucking thing I ever saw." ()

sedm.1 

všechny recenze uživatele

Jungleland nemohu považovat za nic jiného, než za naprosto neskrývanou vykrádačku všech možných jiných filmů, což by sice nemusela být zas až tak zásadní výtka, kdyby ovšem ony jednotlivé vykradené pasáže fungovaly v jednom komplexním celku, což se zde tvůrcům ale nezdařilo, a tak se tu ve výsledku jedná jen o takový opravdu nezajímavý, kostrbatý story, kde se vlastně nepovedlo téměř nic, tedy až na takovou nějakou přesvědčivější atmosféru, která tomu filmu dodala alespoň nějaký šmrnc a styl, zbytek je ale prostě bohužel fakt bída. Především obsazení je děs, snad ještě tedy ten Hunnam nějak ujde, ovšem O´Connell a ta hydra Barden, to je tak odpudivá a nesympatická dvojka, že už jen oni dva těmi svými ksichty a vlastně i výkony ten film potápí ke dnu. Co se pak týče akce, respektive zde soubojů, tak jednak je jich minimum a jednak nestojí vůbec za nic, tvůrci tu jinak také opravdu hodně vsadili na emoce a spousta dramaticky vypjatých situací, ovšem i v tomto směru je to velmi špatné a zcela nefunkční, a to hlavně i kvůli veškerým postavám, které se zde chovají vesměs jako idioti, i když vlastně oni idioti jsou, takže nevím, jestli zrovna to lze brát jako výtku, nicméně i idiot může získat diváckou přízeň, k čemuž zde ovšem nemůže dojít, jelikož ta ústřední trojka je prostě k hovnu. Celkově zkrátka Jungleland nestojí z jediného důvodu za pozornost, jelikož je to taková nevýrazná a nezábavná jednohubka, která nemá co nabídnout, jelikož všechno se už odehrálo někde jinde a její nezáživné zpracování tomu pak už také rozhodně nepomohlo. ()

Reklama

leo430 

všechny recenze uživatele

(5/10). Kámenem úrazu je fakt, že film se tváří, že tam bude hodně bitek a ve výsledku jsme viděli dvě. Ostatní část filmu je rodinné drama, které je spíš jakousi vatou a nedokáže zabavit na celou stopáž filmu. Všichni herci, kteří se zde objevují podávají výborné výkony a někteří patří mezi mé favority, ale to někdy bohužel nestačí. Yates jako plesnivý děda mě teda dost zklamal, ale režisér chtěl možná šokovat, že padouch, kterého se všichni bojí je ve skutečnosti děda, který si nechal vycucnout ptáka, aby jeho dreamgirl mohla otěhotnět. Na tom není nic špatného, ale tady mi to prostě až tak nesedlo. Celkově to bylo takové divné a nemám z toho filmu moc dobrý pocit. Co musím ale vyzdvihnout do nebeských výšin, byl konec filmu, kdy to na mě parádně zafungovalo. Hudba začala krásně uzavírat alespoň důstojně tento snímek, na který asi všichni brzo zapomenou. Ale já když píšu tyto řádky, tak mám ještě pořád husinu. ()

Morholt 

všechny recenze uživatele

Zahrané i natočené je to výborně, ale příběh kulhá na obě nohy. Asi nejvíc to připomíná road movie, během které si dominantní a submisivní bratr ujasňují své pozice ve vzájemném vztahu, přičemž katalyzátorem je tu jako v mnoha podobných případech holka. Jenže celkově to působí strašně prázdně a hloupě. Pár vypjatějších momentů tady je a to minimum bite, působí příjemně brutálně, ale je toho zoufale málo a sami herci ten zbytek utáhnout nestačí. 35% ()

M.i.k.e 

všechny recenze uživatele

možná se pletu,ale Jungleland by evidentně velmi rád byl něčím jako svého času třeba Fighter - tedy špinavou,drsnou, lehce depresivní a (rádoby) emocionální podívanou.Bohužel není.Možná mohl být,kdyby měl zkušenějšího režiséra,ale nemá,takže výsledek je sice trochu drsný,trochu špinavý,ale jinak nudný a nezachrání ho ani snažící se dvojka Hunnam & O´Connell...40% ()

Galerie (10)

Zajímavosti (2)

  • Film měl premiéru na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu v roce 2019. (SONY_)
  • Natáčení začalo 27. srpna 2018 a natáčelo se ve městech Fall River (Matthew J Kuss Middle School), Massachusetts (New Bedford, Pawtucket a Taunton), Buffalo (New York), Gary (Indiana), Reno (Nevada) a San Francisco (Kalifornie). (SONY_)

Reklama

Reklama