La vita promessa

• angličtina Escape from Mafia (více)
Itálie, (2018–2020), 12 h 20 min (Minutáž: 99–111 min)

Série(2) / Epizody(7)

Sicília, 1921. Carmela je odvážna žena, matka piatich detí, ktorá sa stane objektom chorobného záujmu farmára Vincenza Spana. Ten sa nezastaví pred ničím, aby ju získal pre seba a odstráni z cesty aj Carmelinho manžela. Carmela ostane s deťmi sama a jej jedinou nádejou, postarať sa o svoju rodinu a dostať sa čo najďalej od Spana, je možnosť presťahovať sa do Spojených štátov amerických. Tie sú začiatkom dvadsiateho storočia cieľom emigrácie veľkého množstva Talianov, najmä z juhu. Usadí sa v New Yorku, v talianskej štvrti „Little Italy“, kde sa bude pokúšať splniť sebe a svojim deťom sen o lepšom živote. (RTVS)

Arsenal83

Slušný seriál v tej dramatickej polohe a v tom zistení, ako sa to celkovo malo s talianským vysťahovalectvom najmä zo Sicílie a ťažkým udomácňovaním sa v novej americkej domovine. Škoda len, že Zasľúbený život chytá miestami telenovelový nádych, čo sa potvrdzuje na začiatku aj na konci prvej série. ()

laik_60

silny dramaticky príbeh jednej talianskej rodiny,, smutné až tragické udalosti postihli takmer všetkých členov, napriek úpornej snahe matky Carmely starajúcej sa o všetko a do všetkého. ()

kolemjdouc

poměrně jednoduchý scénář.Není právě oslnivý ale věřme ,že i tak probíhala cesta z chudoby za lepším životem....Zřejmě bude ještě v ději rušno - soudě podle fotek.Mám pocit ,že místo dabingu (který vůbec není špatný) měly být titulky.Myslím,že slyšet italštinu by jen podtrhlo .Dialogy jsou dosti emotivní.Schody které byly napojeny na obydlí Carmely asi "učinkovaly" i ve filmu Neřízené střely? ()