Reklama

Reklama

Hell House LLC II: The Abaddon Hotel

Obsahy(1)

Jeto už osm let od tragédie Hell House LLC a stále zůstává spoustu nezodpovězených otázek. Díky anonymnímu tipu je vyšetřující novinářka Jessica Foxová (Jillian Geurts) přesvědčena, že klíčové důkazy jsou pořád skryty uvnitř hotelu Abaddon. Po sestavení týmu, který je stejně jako ona přesvědčený o důkazu, se vydá zpět do hotelu pro jedinou odpověď - získat pravdu. (ARI50)

(více)

Recenze (4)

ARI50 

všechny recenze uživatele

Pokračujeme tam kde jsme skončily, a ono to je i dobře. Opět jsem viděl to co je nepříjemné na pohled, a dokáže to být i děsivé. Tohle FF je prostě založeno na jednoduchosti a skvěle to jede, bavil jsem se protože jsem dostal nové věci, ale i staré no ve finále bych řekl že povedene jako u jedničky, určitě bych bral level víš ale jsem spokojený protože časem dám repete. ()

borec999 

všechny recenze uživatele

Príjemný návrat do hotelu Abaddon. Úvod výborný, gro filmu dobré a zaver opäť ako v jednotke veľmi mierny. Dej plynulo naväzuje na udalosti 1. dielu. Dočkáme sa rozšírenia a obohatenia pôvodného príbehu a aj odpovedí na niektoré dôležité nezodpovedané otázky. Práve toto rozširovanie príbehu a mytológie ohľadom hotela Abaddon a viacerých postáv je bez debaty najväčším kladom snímku. Strašenie štýlom podobné jednotke a spočiatku funkčné, no s pribúdajúcimi minútami som si na tento štýl postupne začal zvykať a film strácal na intenzite. Záver nie je zlý, ale poteší skôr z hľadiska príbehového než hororového. Objavujú sa aj nejaké tie logické diery(na to že je hotel strážený policajtami sa do neho bez problémov dostane počas filmu pomerne dosť ľudí) a to CGI v jednej scéne si tvorcovia fakt mohli odpustiť, pretože vyzerá otrasne. Suma sumárum je to o niečo slabšie ako jednotka, ale stále pozerateľné a miestami desivé. Som zvedavý na trojku. 60% ()

Reklama

SkupaCorba 

všechny recenze uživatele

Hah, nebojím sa povedať že je to lepšie než jednička. Pár efektov bolo použitých z prvej časti ale to vôbec nevadí. Taktiež koniec je totálny prevrat všetkého čo sme si doteraz mysleli. ()

Raziel_cz 

všechny recenze uživatele

O jedničce jsem napsal, že je to: "Originální found-footage bez lekaček." A o dvojce to platí jakbysmet – ano, překvapivě i když je to dvojka. A překvapivě, i když to na jedničku přímo navazuje, vrací to do hry některé její postavy a používá to její fiktivní videomateriál. Všechno to ale využívá v rámci skvěle poskládaného celku – příběhově zajímavého, atmosférického, napínavého a legitimně kurva děsivého. Rozvíjí to mytologii hotelu Abaddon, převrací to věci, co jste se dozvěděli minule, a propracovává se to k úplně jinému stylu (fakt to skoro změní žánr) finále, než čekáte. A to finále je tak boží, že hned budete chtít trojku. Aspoň já teda chci. ()

Zajímavosti (2)

  • Ve filmu pod názvem The Abaddon Hotel je ve skutečnosti Shanley Hotel, který ve skutečnosti je strašidelný a má temnou minulost různých úmrtí a několik paranormálních jevů (smích dětí, pískání, klavírní hudba, houpací křeslo, různé stíny). Hotel byl postaven v roce 1895. V současné době je možné zůstat v Shanley Hotel, ale musíte přesahovat věk 16 let. (ARI50)
  • V roce 1906 James Louis Shanley se svojí manželkou Beatric koupili hotel Shanley Hotel. Začátkem pobytu Beatrice porodila 3 děti, které se bohužel nedožily ani 1 roku a zemřeli v hotelu. V roce 1911 zemřela dcera zaměstnankyně hotelu Rosie, když spadla do studny. V roce 1918 sestra Beatrice Shanley zemřela v hotelu na chřipku. V roce 1979. zemřel William Blackmur v rezidenci v hotelu. (ARI50)

Reklama

Reklama