Hell House LLC II: The Abaddon Hotel

USA, 2018, 89 min

Stephen Cognetti

Joe Schufreider

Joe Bandelli

Pokračujeme tam kde jsme skončily, a ono to je i dobře. Opět jsem viděl to co je nepříjemné na pohled, a dokáže to být i děsivé. Tohle FF je prostě založeno na jednoduchosti a skvěle to jede, bavil jsem se protože jsem dostal nové věci, ale i staré no ve finále bych řekl že povedene jako u jedničky, určitě bych bral level víš ale jsem spokojený protože časem dám repete.(8.1.2019)

O jedničce jsem napsal, že je to: "Originální found-footage bez lekaček." A o dvojce to platí jakbysmet – ano, překvapivě i když je to dvojka. A překvapivě, i když to na jedničku přímo navazuje, vrací to do hry některé její postavy a používá to její fiktivní videomateriál. Všechno to ale využívá v rámci skvěle poskládaného celku – příběhově zajímavého, atmosférického, napínavého a legitimně kurva děsivého. Rozvíjí to mytologii hotelu Abaddon, převrací to věci, co jste se dozvěděli minule, a propracovává se to k úplně jinému stylu (fakt to skoro změní žánr) finále, než čekáte. A to finále je tak boží, že hned budete chtít trojku. Aspoň já teda chci.(5.1.2019)

Hah, nebojím sa povedať že je to lepšie než jednička. Pár efektov bolo použitých z prvej časti ale to vôbec nevadí. Taktiež koniec je totálny prevrat všetkého čo sme si doteraz mysleli.(21.12.2018)

• - Ve filmu pod názvem The Abaddon Hotel je ve skutečnosti Shanley Hotel, který ve skutečnosti je strašidelný a má temnou minulost různých úmrtí a několik paranormálních jevů (smích dětí, pískání, klavírní hudba, houpací křeslo, různé stíny). Hotel byl postaven v roce 1895. V současné době je možné zůstat v Shanley Hotel, ale musíte přesahovat věk 16 let. (ARI50)

• - V roce 1906 James Louis Shanley se svojí manželkou Beatric koupili hotel Shanley Hotel. Začátkem pobytu Beatrice porodila 3 děti, které se bohužel nedožily ani 1 roku a zemřeli v hotelu. V roce 1911 zemřela dcera zaměstnankyně hotelu Rosie, když spadla do studny. V roce 1918 sestra Beatrice Shanley zemřela v hotelu na chřipku. V roce 1979. zemřel William Blackmur v rezidenci v hotelu. (ARI50)