Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Geoffrey Radcliffe je obviněn z vraždy svého bratra a odsouzen k oběšení. Po návštěvě svého přítele, dr. Franka Griffina, však z vězení záhadně zmizí. Policejní inspektor Sampson si uvědomuje, že Griffin je mladším bratrem slavného původního "neviditelného muže" a že mu nejspíš z vězení tímto způsobem pomohl. Podaří se ale Geoffreymu vyhnout se polcejním léčkám a chytit skutečného vraha? A podaří se dr. Griffinovi objevit protilátku na neviditelnost dřív, než u Geoffreyho způsobí nevyhnutelné šílenství? (Oktavianus)

(více)

Recenze (20)

Oktavianus 

všechny recenze uživatele

Jsou to hodně slabé čtyři hvězdy, vlastně bych to viděl někde mezi třemi a čtyřmi, ale těmhle starým hororům vždycky nadržuju, tak zaokrouhlím nahoru. Filmu nejvíc ubližuje srovnání s prvním dílem - ten byl totiž ve všech směrech lepší: dramatičtější, napínavější, postavy nejednoznačnější, hororovější a jakkoli je hlas Vincenta Price melodicky lahodný, chraplák Claudia Rainse byl ještě charismatičtější. Vůči Návratu neviditelného muže je to škoda, protože to je dobrý film, dramatický, ani chvilku jsem se u něj nenudil, jen se víc přehoupl do "dobrodružné sci-fi" (a to nemluvím o závěru, za který jsem tu čtvrtou hvězdu málem ubral). Je to bohužel "pouze" sequel - velmi dobrý, ale kvalitám prvního dílu se nepřibližuje ani náhodou. ()

liquido26 

všechny recenze uživatele

Sequel k Neviditelnému muži mě bavil víc než jednička. Po celý film si užíváme skvělý hlas Vincenta Price (mimochodem jeho první velká role). Děj je zajímavý, napínavý, má docela spád a tak nějak pořád nevíme, jak to vlastně dopadne (u prvního Neviditelného muže to bylo celkem jasné). Triky opět skvěle zvládnuté (například u filmu Invisible Woman se to už tak dobře nepovedlo). ()

Reklama

D.Moore 

všechny recenze uživatele

I když je první film lepší, potěšilo mě, že tohle pokračování není (nebo tak nepůsobí) šité horkou jehlou, ale tvůrci si na něm dali opravdu záležet. Jen žánrově už to myslím není horor, ale spíš temnější dobrodružný film. Velkým plus je Vincent Price, který nemá problém předvést postupující šílenství pouze pomocí hlasu, a opět skvělé jsou triky. ()

hladass 

všechny recenze uživatele

Výborný sequel, který sice kvalit originálu úplně nedosahuje, ale i tak se to silně nadprůměrný kousek... Myslím, že těch pár komediálních scének mu příliš neuškodilo, děj má spád, herci v čele s Vincentem Priceem (jeho hlasem) jsou výborní, jen mi prostě v tomto kusu chyběla tragičnost prvního dílu a nepokryté šílenství hlavního hrdiny... Ale jak už jsem psal, i tak se jedná o výborný kousek, který rozhodně stojí za pozornost... ()

pepo 

všechny recenze uživatele

Ani zdaleka nie tak posobive ako jednicka. Ku cti tvorcov vsak sluzi zanrovy posun. Toto je v podstate klasicka nahanacka na nevinneho (nieco ako utecenec), s tym rozdielom, ze ide o neviditelneho muza. Svizne, celkom nepredvidatelne a trikovo opat uzasne. Celkovo vzate ide o vyborny sequel. Ale original je original. 8/10 ()

Galerie (24)

Zajímavosti (4)

  • : V prvním díle Neviditelný muž (1933) musela být zneviditelňovací droga užívána opakovaně, aby se dostavil účinek. Zde dochází k neviditelnosti hned po prvním užití. (liquido26)
  • Natáčení započalo 13. října 1939 a skončilo 11. listopadu téhož roku, rozpočet činil 243 750 amerických dolarů a snímek nakonec vydělal 815 000 dolarů. (fiLLthe3DD)

Reklama

Reklama