Sequel k Neviditelnému muži mě bavil víc než jednička. Po celý film si užíváme skvělý hlas Vincenta Price (mimochodem jeho první velká role). Děj je zajímavý, napínavý, má docela spád a tak nějak pořád nevíme, jak to vlastně dopadne (u prvního Neviditelného muže to bylo celkem jasné). Triky opět skvěle zvládnuté (například u filmu Invisible Woman se to už tak dobře nepovedlo).(2.11.2008)

7 let po slavném Neviditelném muži připravilo studio Universal Návrat neviditelného muže. Ten sice nedosahuje kvalit staršího předchůdce, přesto jsem se při jeho sledování dobře bavil. Příběh je vcelku zajímavý, děj má rychlý spád a herecké výkony i triky jsou velmi dobré. Navíc Vincent Price se díky svému nezaměnitelnému hlasu pro roli neviditelného muže opravdu hodí:)(29.11.2006)

Horor v mnohém vybočující z tehdejších standardů v Universalu (vesměs pozitivně). Předně monstrum není monstrem v pravém slova smyslu (ještě méně než původní Neviditelný muž) a je spíše obětí nepříznivých okolností, rovněž podobný konec nebyl zvykem. Jinak ale docela smysluplně navazuje na Neviditelného muže, na původní scénář velmi dobré. Triky jsou veskrze standard vzhledem k roku výroby, filmaři šli většinou cestou menšího odporu a volili jednodušší provedení - bezesporu efektivní, nicméně ne tolik kreativní.(11.7.2014)

Americký snímek „The Invisible Man Returns“ je ukázkou toho, že pokračování nemusí být tak dobré jako originální film, ale přesto v sobě má něco, co dovede diváky zaujmout. A to i hodně dlouho po premiéře filmu. Ty triky jsou parádní a Vincent Price roli nepodcenil. Tady si tvůrci skutečně vyhráli, a to je dobře. Ten film není vyloženě temný, i když má pár dobrých scény, ale hravost z něj dělá snímek zábavný. Jeho sledování si užijete.(31.1.2019)

Výborný sequel, který sice kvalit originálu úplně nedosahuje, ale i tak se to silně nadprůměrný kousek... Myslím, že těch pár komediálních scének mu příliš neuškodilo, děj má spád, herci v čele s Vincentem Priceem (jeho hlasem) jsou výborní, jen mi prostě v tomto kusu chyběla tragičnost prvního dílu a nepokryté šílenství hlavního hrdiny... Ale jak už jsem psal, i tak se jedná o výborný kousek, který rozhodně stojí za pozornost...(10.3.2013)