El Chicano

USA, 2018, 108 min

"ONLY ONE THING CAN QUIET SUCH TEARS... VENGEANCE." ---------------- Tak som sa predsa len dočkal, no neviem, či sa radujem. V hlave mi behajú len dve slová, ktorými sa dá ideálne opísať tento film – Mexický Batman... A keď už som sa aj snažil nahovoriť si, že nie, že toto je stále len krimi detektívka z východného Los Angeles s prímesou kartelov, gangov a jedného moc silného, zručného chlapíka zahaleného komplet v čiernom v maske a dlhom kabáte pripomínajúcom plášť, tak proste hudobný podmaz len pritvrdil a potvrdil, že sa fakt bude jednať o latino Batmana. Tak, to by bolo na margo obsahu filmu všetko. Pochváliť musím vizuál, kameramana Miguela Azpiroza, ktorý ma potešil už v nejednom filme, akčné sekvencie, fakt, že sa jedná o rež. debut a taktiež borca, ktorý dal dokopy obsadenie v podobe "mexickej" trojky CantilloRiveraGugliemi. Už chýbal len Danny Trejo a ten keby tu bol, pfúúú, z trojky máme svätú štvorku.(2.8.2019)

• Lacike

Film o babe jage, ktorá straší členov mexického kartelu. Väčšinu filmu sa ale nudne vyšetruje a len občas sa dočkáme nejakej akčnej scény. Problém nie je nedostatok akcie, ale to, že film nemé poriadnu atmosféru a celá tá legenda je podaná strašne nezáživne. Na ranné filmy Davida Ayera sa to vôbec nechytá. Dokonca aj tuctová epizóda seriálu Shield je oveľa lepšia. Ese sem, ese tam mi proste na poriadne vykreslenie mexického ghetta nestačia. Herecké obsadenie sa tiež dvakrát nevydarilo. Najcharizmatickejšieho herca odkráglujú hneď na začiatku. Takže ja som sa celý film nudil. Najviac ma pobavilo to, že sa na začiatku mihne ten bradatý tučko z videoklipu Bad Boy od Billie Eilish. Aj tu má drsný výraz jak Bad Boy. :) 4/10.(28.8.2019)

Má to všechno, co to má mít. Až na trochu vláčný začátek, skvělé souboje. A hlavně aktuální myšlenku. Dobrá kamera, dobré herecké výkony. Ano, těším se na další díl jako malej kluk.(29.8.2019)

• Mamlas

Policista Óral postřílí úplně všechny. Hurá. Na téhle blbé chaotické slátanině nulové kvality jsem nenašel nic, co by si zasloužilo hvězdu. Největší radost jsem měl, ldyž to po úporném přetáčení konečně skončilo.(12.9.2019)