Brian Banks

USA, 2018, 100 min

Super snímek o americkém soudním systému a rasismu.(14.12.2019)

Příběh možná důležitý, ovšem postrádá dramatičnost a překvapivé momenty. Ani herec kalibru Aldise Hodge to pak nemůže utáhnout.(15.12.2019)

Ach, tak toto bolo naozaj smutné. A viete čo je najsmutnejšie? Že takých Brianov Banksov, ktorí sa za mreže dostali bez toho aby spáchali trestný čin, sú tisíce a tisíce! Samozrejme, niektorí ľudia nie sú žiadne neviniatka a na súde im akosi spočítali aj ich celkový morálny kredit... No bohužiaľ sú tu aj takí ako Brian. Jediné svedectvo, žiadne dôkazy, a napriek tomu sa človek ocitne v base. Film bol výborný - najmä vďaka scenáru, ktorý zobrazoval skutočný príbeh sympatického chlapa, ktorý sníval o športovej kariére, a namiesto toho sa s ním "osud" kruto zahral. Ale zároveň tento príbeh v sebe niesol pekné posolstvo - nikdy sa nevzdať a bojovať za svoju česť, napriek všetkej nepriazni osudu a okolností. Aldis Hodge zahral hlavnú úlohu v tejto biografickej dráme na úrovni, a aj vďaka nemu mám celkovo dobrý dojem z celého filmu. Čo dodať? #KeepFighting(5.12.2019)

Povedený film o nespravedlnosti v americkém soudním systému. Tady jde hlavně o očištění svého jména potom, co se dostanete z vězení, i když se samozřejmě dočkáme i nahlédnutí za mříže a toho, jak to ve vězení funguje.Jediné, co bych vytknul je, že Aldis Hodge vypadá na 35 (i víc) a mám problém věřit že mu je 27 let a už vůbec mu nevěřím scény, kdy mu má být 16.(22.6.2020)

• - Celosvětová premiéra proběhla 22. září 2018 na filmovém festivalu v Los Angeles. (BMW12)