poster

The Clovehitch Killer

Drama / Horor / Thriller / Mysteriózní

USA, 2018, 110 min

Režie:

Duncan Skiles

Scénář:

Christopher D. Ford

Kamera:

Luke McCoubrey

Hudba:

Matt Veligdan
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Raziel_cz
  ****

  Summer of 84 optikou Davida Finchera. A tedy pomalu gradující hra na to, jestli je předměstský taťka sériový vrah, plná oscarově zahraných nejednoznačných postav, nečekaných (ale logických) zvratů, stupňujícího se napětí a zodiacovsky chladného násilí. Všechno zabrané pevně uchycenou kamerou, za bílého dne a v naprostém tichu ve stěžejních momentech. Ta režijní jistota je na debut skoro neuvěřitelná. Naprosto strhující. Tohle si zasloužilo jít do kin.(9.12.2018)

 • Mimomisu
  ***

  Horor to neni (coz nevadi) a pri konci to docela tape, i kdyz si nejsem jisty, jak moc by to slo udelat jinak. Takhle si to aspon relativne udrrzuje tempo. Docela povedeny napad, ale ve vysledku nic prevratneho scenaristicky alespon. Obcas povedene zaberry a kamera obecne, za zkousku to stoji, jen od toho clovek nesmi cekat prilis.(17.11.2018)

 • kaylin
  ***

  Americký snímek „The Clovehitch Killer“ je docela dobře natočen v tom smyslu, že se zde střídají časové roviny, přeskakuje se zde, scény na sebe zajímavě, ale rozhodně ne špatně, navazují. Film je navíc i docela napínavý v odhalování toho, kdo je skutečně vrah, ale i v tom, jak to celé skončí. A že je konec zajímavý... to už si asi každý posoudí sám, mně to ale docela stačilo. Před sebou nemáte originální skvost, ale je to dobré.(26.4.2019)

 • oveckaoa
  *

  V podstatě kopírka Summer of 84 jen místo děcek hledajících vraha zde máme 2 puberťáky. Bohužel o horor to ani nezavadilo drama a thriller to též moc není a mysteriózní to není vůbec (kdejaký díl Beze Stop případně Sběratelů Kostí je zajímavější než 110 minut tohohle). Celý film je jen o kecání ve stylu můj otec je asi vrah ne nemůže to být on byl to někdo jiný ne on to byl něco jsem našel atd. a zhruba 10 minut se zde něco stane (navíc se ani nedozvíme co to znamenalo teda to Lucky). Máme zde pouze 1 vraždu, která je sice povedená, ale oběť při ní piští jak prase při porážce což mě moc reálné nepřijde. 20 procent za konec jinak těch 63 procent co to má je těžký úlet nezaslouží si to ani 40, ale u csfd mě to nepřekvapuje tam je kdejaká sračka vyzdvihovaná do nebes. Nejlepší hodnocení CARNIFEX a Grizly007(9.12.2018)

 • Marceloo
  ***

  Rodina Burnsideovcov žije pokojným životom a je ukážkou idylickej rodiny s kresťanskými hodnotami. Snažia sa angažovať vo svojej komunite všetkými možnými spôsobmi, ale všetko sa zmení vo chvíli, keď Tyler (Charlie Plummer) nájde stopy, ktoré vedú k vrahovi prezývanému Clovehitch Killer, ktorý v meste pred desiatimi rokmi zavraždil viacero nevinných obetí. Keby pomohol nájsť vraha, stal by sa miestnym hrdinom. Jediný problém je v tom, že všetky stopy ukazujú, že vrahom by mohol byť jeho otec Don (Dylan McDermott). Tyler sa spojí s miestnou čudáčkou Kassi (Madisen Beaty) a spolu sa vydávajú na cestu za vypátraním vrahovej identity. - Vo všetkých aspektoch ide skôr o thriller a hororových scén je tu úplne minimálne množstvo, ale bavilo ma to. Záhada okolo vraha je podmanivá, prostredie malého mestečka je pre tento typ filmu perfektné a herci v hlavných úlohách hrajú velmi presvedčivo. Scenár je natiahnutý, ale oproti autorovmu predchádzajúcemu nezáživnému hororu Clown ide o výrazný posun dopredu, pričom zobrazenie zapálenej veriacej rodiny stojacej proti zlu, ktoré prináša pornografia (scenárista určite videl posledné interview Teda Bundyho pred smrťou), je dôveryhodné a ukotvené v realite. Aj celkovo som mal pocit toho, že toto sa fakt môže niekde stať, takže za realistické a svojské spracovanie, naviac v dá sa povedať celovečernom debute, si to slušné tri hviezdičky určite zaslúži. + herec z Mercy a American Horror Story + herečka z Boarding School + herec z The Horror Network Vol. 1(16.11.2018)

 • - Dej vykazuje významné podobnosti so skutočnou zločinnou dráhou známeho sériového vraha Dennisa Radera, ktorý po takmer dve dekády (1974-1991) terorizoval USA pod prezývkou BTK (bind, torture, kill), pričom k jeho zatknutiu prišlo až v roku 2005. Rader bol váženým členom miestnej kresťanskej komunity, vedúcim skautského oddielu a žil zdanlivo normálnym rodinným životom. (IceQueen)