Noční lovec

Nomis

Akční / Thriller

USA / Kanada, 2018, 98 min

• Charlie84

Hmmm, vidím že hodnocení tohohle filmu den ode dne klesá! Zaslouženě! Nomis (co to sakra znamená?) je ten typ produkce, kde není divné, že vysloužilí soudci ve svém volném čase kastrují obviněné na počkání, úchylové jsou zároveň proškolení chemici a pyrotechnici a důmyslnými vychytávkami pravidelně redukují policejní sbor po tuctech a především, ať je teplo nebo mráz, detektivové zásadně nosí uplá slušivá trička, která skutečně dobře vypadají! Inu, kvalitní policejní práce. Protože už dneska i na béčkovou hovadinu není těžké sehnat balík peněz, za které si technickou stránku pohlídáte, má Nomis parametry skoro kinofilmu. Což celou patálii jen prohlubuje a navozuje dojem, že se díváte na něco seriózního, co by, nedej bože, mělo dávat nějaký smysl. Nápaditá likvidace hlavního úchyla to nezachrání. Hereckou stránku tu již zdařile rozebrali jiní. Takové náměty má točit Fincher, ne David Raymond. Na to by měl být snad zákon. Za dvě.(26.8.2019)

• verbal

Tak tu zase máme napínač se solidním nápadem, kulantně slizkým úchylem a plný profláklých držek, kompletně spláchnutý do hajzlu. Ne každá profláklá držka je totiž zároveň i hercem, někteří režiséři a scénáristé v jedné osobě by se měli držet svého kopyta a raději nadále házet lopatou za technické služby Losích Andělic, maximálně tak režírovat hromadné přechody mongoloidních dětí přes přechody a sepisovat akorát motivační slogany na šprcky, aby jich bylo co nejméně, a ne všichni střihači by měli opouštět krejčovské salóny ve vietnamských slumech. A tak prkenný modelín Jindra Clavin opět prokázal, že je schopen přesvědčivě zahrát výhradně dětskou obrnu (chudák Zaklínač), Dadariovic Saša tentokrát ani jednou neukázala své „přednosti“, tudíž „herecky“ zcela selhala, navíc už dávno není to lačně pohupující občerstvení pro pedofily, s přibývajícím věkem se mění ve škaredého chlapa s xichtem propadajícím se do lebky a její plný krajáč mléka už nechci, no a i ten Ghándí má nejlepší hladovky dávno za sebou, co si budem … K tomu zcela neschopný loutkovodič a skriptér s talentem striptéra, šik střihy jako od Adddidasu, u něhož nevadí, že máte zip od šustky na zádech, a celý rozpočet sežral odulý Jindra, aby si mohl dovolit zbytek života chodit se strnulým xichtem do gejfitka a zatínat tam hýždě. Čili jediným pozitivem je jeden z nejslizštějších hnusáků, jací kdy znetvořili celuloid, naprosto ohyzdně přesvědčivý syn Džesiky Flečrové a jejího bulteriéra. Avšak ten, ač kolem sebe v roztomilých záchvatech retardace chcal sebelépe a sebesnaživěji, neměl proti té okolní partičce břídilů žádnou šanci. Škoda.(23.8.2019)

Komorný a temný detektívny thriller. Presne takto by sa dal opísať tento film, akcia rozhodne nie alebo teda skôr veľmi málo.Výborné herecké obsadenie, Henryho a Alexandru mám rád potešil aj Nathan aj keď v menšej úlohe. Skvelá zápletka a prekvapivé vyvrcholenie ktoré sa mi ohromne páčilo. Koniec tak isto nebol najhorší. Medzi 3 a 4* avšak Alexandra je naozaj kočka tak tú jednu prihodím. Kto chce akciu so Supermanom nech si to nepúšťa ale inak doporučujem.(21.1.2020)

Bylo jednou jedno prase. A to mělo rádo malé holčičky. Proto se hodný strýček rozhodl praseti pomstít. Což chvíli fungovalo, dokud mu jiné prase nesebralo volavku. Jenže potom je tady i mrtvola na začátku. Mladá holka, která utekla svému vězniteli. Volavka se najde, najdou se ostatní holky, najde se i pachatel. Tedy, vážně? Vždyť to uběhlo teprve dvacet minut filmu! A vy si říkáte: "Nou, nou, tohle bude trochu komplikovanější." (A i celkově to má trochu přesah. Nepište si s úchylama po síti, holky a vy tatínkové, neberte svoje dcerky jako samozřejmost.) Vzledem k počtu postav je scénář jasně daný (i když ty vedlejší věci ohledně Simona jsem dlouho nepobírala, než mi je vysvětlili, protože děj a zjišťování věcí podle důkazu a informací je tak rychlé, že jsem se jako divák nad tím ani nestihla zamyslet a už mi to řekl scénář.). Buď je to vážně ten ve vazbě. Ale jak? Nebo je to někdo jiný. Ale kdo? Nebo na posledních pěti minutách vyskočí dosud neukázaná postava, což je ubohá berlička a já jí nemám ráda nikdy a nikde. Film měl fakt dobrou atmosféru a je jedno, že obsazení hlavních vyšetřovatelů je to na co film sází, pokud vás nebude bavit děj. Bude se vám na to dobře koukat. Přesto toho na mě bylo moc, informací, moc všeho na tak málo minut. Číst to v knize o délce 800 stran, kam lze narvat odbočky a rozebrat postavy, jsem spokojená. Prostě málo času na tolik věcí. Samozřejmě jsem to neprohlídla, protože jsem stará detektivková bába a vždy spoléhám na to, že autor dodrží pravidla pátera Knoxe. 4* a půlka malé hvězdy za půlky Cavilla, takže sem dám pět, ale není to čistých pět. Protože to není čistá detektivka, jak mám ráda. Po dokoukání jsem dostala chuť na opětovné shlédnutí Wind River. (I tak dodám, že je škoda, že se podobných filmů točí míň než jiných. Asi by to nemělo tržby, jak si hlavouni přejí...)(4.1.2020)

Kde začít pane domácí?Nejspíš hlavně tím,že jsem si konečně po delší době aspoň šmáknul v téhle "bohužel" né úplně ponuré atmosférické kriminálce.Teďka už se absolutně tyhle filmy netočí,jen mraky seriálů,tak díky aspoň za tenhle.Vůbec bych neřekl,že je to vyloženě špatný film,on je dokonce i lechce nadprůměrný,protože kromě patosu policejního sboru,který kadencí rozkrývá indicie jak káže scénář,tak to má i chvilku slušnou atmošku.Jen by to chtělo chtít a né občas absolutně bourat mechanismus a narvat jen postavy na oko,vyloženě jedno,protože příběh moc odboček nedává a divák víceméně ví,kde je tomu konec.Rozuzlení je sice fajn,ale to je tak vše.Herci hrajou druhé housle,když přijde na řadu vyšinutý Simon v podání Brendana Fletchera,který byl skvělý.Ostatní je jen vzpomínka na tyhle filmečky z dob minulých.Určitě bych neřekl,že tohle je výrazný béčko,jen tomu chyběl větší vodvaz a kromě jednoho charakteru,který Vás filmem protáhne,tak možná ještě námětěm a šlus ende.Henry Cavill tu je víceméně na přesdržku:)65%(2.9.2019)

• - Natáčelo se ve Winnipegu (Manitoba, Kanada). (BMW12)

• - Celosvětová premiéra proběhla 28. září 2018 na filmovém festivalu v Los Angeles. (BMW12)