ricci.s

Podivnosti neodmietam a Oberstov škaredý ksicht sa do toho perfektne hodil. Možno ho raz začnem mať rád. Začína to pekne zvrátene - stará barabizňa niekde uprostred lesov, maskovaný maniak s kosákom, nahá žena na reťazi. Torture porno ako vyšité. Potom nastúpi Oberst ako poľovník a nekonečne dlho sa potuluje po lese, až kým konečne nepríde na dotyčné miesto. A čaká ho prekvapenie. Nemý, takmer artový horor, ktorý skončí tak ako začal. Takže telesnými tekutinami. A dokonca to celé stojí na mytologickom podklade. Musím uznať, že režisér má neskutočnú fantáziu. ()

Morholt

Začátek byl řádně zvrácený a docela mě bavila i následná procházka po lese. Ne že by se během ní dělo něco zajímavého, ale mě se to prostředí prostě líbilo. Pak přišla hluchá vysvětlující pasáž a vzápětí celkem dlouhé úchylné finále, které bylo v jednom případě až moc detailní. Upřímně řečeno pořádně nevím, co si o tom myslet, takže volím zlatou střední cestu. 50% ()

dalver

´´Tichý´´ horor s občasnými výkrikmi a minimom dialógov. Film potom vyznie trochu prázdno, možno je príčinou aj umeleckejšie podanie. Autor však schoval do svojho filmu množstvo odkazov, metafor a subjektívne glorifikuje vybrané symboly a velebí/analyzuje Božskú komédiu svojím ojedinelým spôsobom. Rovnako tak zohráva dôležitú úlohu aj mystika a legendy o tajomnej rastline. Tí čo obľubujú hororové blockbustery si na svoje rozhodne neprídu. ()

darkrobyk

Tři části snímku, z nichž nejdelší má vše vysvětlující název mandragora, jsou spojeny volně a většinu nechávají na divákovi. Cesta, hledání, utrpení, smrt. Symboly, z nichž mnohé lze vykládat různě, každopádně sežrání prasaty je více než výmluvné. Místy i přes krátkou stopáž mučivě dlouhé, zejména cesta bývalého vojáka k budově ukryté v lesích a následné bloudění jejími prostorami. Obrazy krásné krajiny - les, jezero, voda - jsou v protikladu k dekadentním výjevům hnusu a zkázy. Popravdě ale pro trošku znalého diváka o nic šokujícího nejde, čekal jsem větší odvaz. Experimentální snímek určený výhradně okrajovému publiku. Běžný divák se tak vyhne nepochopení a zbytečným odpadům, které si film nezaslouží. Protože očekávaný nářez se přeci jen nekonal, dávám slabé 3*. ()

George Stobbart

Sranda, že som si túto vec pozrel akurát po Srbskom filme, ktorý som si dnes po rokoch zopakoval, takže mi to prišlo skôr ako taký čajíček, hoci je to v podstate psycho. Umelecky ladená hororová hodinka, priamočiaro i podprahovo útočiaca na zmysly diváka, podporená solídnym výkonom Obersta juniora. Ten je síce od pohľadu klasicky nesympatický, ale pre horory ako stvorený, možno aj preto v nich maká ako blázon. Ináč z tej hodiny je dokopy zaujímavých možno tak 20 minút. ()

• Ve filmu zazní první slovo až ve 21. minutě. (pornogrind)