Little Fear of Lightning (E05) (epizoda)

Akční / Drama / Mysteriózní / Sci-Fi

USA, 2019, 1 h

Pro mě epizoda, kdy se seriál zlomil! A to zcela zásadně. Nevím, co je jinak, ale opravdu je všechno tak nějak... lepší! Proč to tak nemohlo být od začátku? Je přece tolik sérií, které uchvátí prvním dílem a drží pozornost diváka i vysokou kvalitu po celou dobu? Dokonalá epizoda to není (4*), ale mílový skok vpřed!(3.1.2020)

Mistrovsky vystavěný svět, jehož komplexnost, tajemnost a jedinečnost nabývá každou další epizodou na rozměrech. Konečně dochází také k propojení s původním komiksem, na jehož hlavní témata se navazuje čím dál viditelněji, ovšem v aktualizované podobě a s přidanými vlastními problémy Redfordovské Ameriky. Lindelof opravdu umí, po Leftovers se tady rodí další obrovská pecka, která ale kvůli své originalitě a jinakosti zřejmě znovu nebude doceněna tak, jak by měla být. Jedna věc je ale jistá, lepší a věrnější pokračování Strážci opravdu nemohli dostat. Jo a Looking Glass je borec.(27.11.2019)

Vďaka spomienkam Wade sa dozvieme, čo sa stalo 2.novembra 1985 a prečo svet vyzerá tak, ako vyzerá teraz. Wade sa neskôr v bare zoznámi s príťažlivou slečnou, avšak zistí že pravdepodobne patrí medzi rasistov, ktorí útočia na policajtov. Netuší, že je to iba starostlivo naplánovaná pasca a práve senátor Keene je lídrom Kavalérie a vskutočnosti sú jeho plány úplne iné a ďaleko presahujú predstavy policajtov. Veidtovi sa podarí dostať z Európy na Juno a zanechať tam odkaz "Zachráňte ma" ale potom sa ocitá naspäť vo svojom väzení...homosexuálnu scénu dvoch superhrdinov si tvorcovia mohli odpustiť, ale treba uznať že prvýkrát upútali moju pozornosť hneď v úvode pri wadeových spominkach aj vďaka skvelej hudbe ale najmä záberom, ktoré im v tejto epizóde išli jedna ruka a rovnako tak impozantný bol prelet Veidta z Európy na Juno.(25.11.2019)

Myslím, že zatím jeden z nejlepších dílů, ne-li vůbec nejlepší. Soustředí se na jednu postavu a hodně toho (i díky ní) vysvětluje, nicméně další otázky zůstávají a odpovědi na ně nebudou daleko. Je pěkné sledovat, jak je to promyšlené, a seriálové Strážce si opravdu užívám. Jsem jenom zvědavý, jestli se v některém z následujících dílů objeví i prezident USA.(19.11.2019)

Dámy a parkové, přestože začátek této původně bizarní alternativní variace na vrcholnou renesanci komiksového média od britského literárního inovátora Alana Moora byla poměrně krkolomně prapodivná, tak čím více se samotné seriálové jádro transformuje a více se blíží ke své komiksové nátuře, nejenže tím více moje pozoruhodnost vůči Watchmenům nezadržitelně razí kupředu, ale celková kvalita a opodstatnění daných aspektů konečně dostávají své náležité odůvodnění a já mohu konstatovat, že jsem z tohoto seriálového zjevení konečně maximálně nadšen... Mimochodem: alternativní verzi Schindlerova seznamu bych si dopřál s nesmírnou radostí.(20.11.2019)