Little Fear of Lightning (E05) (epizoda)

Akční / Drama / Mysteriózní / Sci-Fi

USA, 2019, 1 h

Sláva! Konečně do sebe příběh začíná zapadat, alespoň po malých částech. Střípek po střípku ukazuje veškeré nejasnosti a šílenosti, co se dějí. Každopádně pořád pořádně nechápu "stvořitele", co si pěstuje vlastní služebnictvo a loví je ve vodě, ale alespoň už víme, kdo to je a kde přibližně je. Doufám, že v postupném odhalováním střípků to bude pokračovat a konečně se dozvíme vše, co nevíme. Hrozný problém mi však dělají ty časové linie, kolikrát je těžké si uvědomit, že vůbec nějaká změna v čase nastala. Emočně a napěťově je to pořád slabší, ale příběh je důležitější. Uvidíme, co z toho bude dál. 70%(9.5.2020)

Myslím, že zatím jeden z nejlepších dílů, ne-li vůbec nejlepší. Soustředí se na jednu postavu a hodně toho (i díky ní) vysvětluje, nicméně další otázky zůstávají a odpovědi na ně nebudou daleko. Je pěkné sledovat, jak je to promyšlené, a seriálové Strážce si opravdu užívám. Jsem jenom zvědavý, jestli se v některém z následujících dílů objeví i prezident USA.(19.11.2019)

// Zatím jednoznačně nejlepší epizoda, od kamery (úvod!) až po hudbu (závěr!). Lindelof navíc vytahuje jeden ze svých klasických triků - odkazování na Alenku v říši divů. Oproti Lostům je tu tentokrát ta díra o něco špinavější, nemám ale nejmenších pochyb, že povede k ještě daleko šílenějším věcem. Bavím se fakt královsky. "I'm gonna set you free."(20.11.2019)

Pro mě epizoda, kdy se seriál zlomil! A to zcela zásadně. Nevím, co je jinak, ale opravdu je všechno tak nějak... lepší! Proč to tak nemohlo být od začátku? Je přece tolik sérií, které uchvátí prvním dílem a drží pozornost diváka i vysokou kvalitu po celou dobu? Dokonalá epizoda to není (4*), ale mílový skok vpřed!(3.1.2020)

Mistrovsky vystavěný svět, jehož komplexnost, tajemnost a jedinečnost nabývá každou další epizodou na rozměrech. Konečně dochází také k propojení s původním komiksem, na jehož hlavní témata se navazuje čím dál viditelněji, ovšem v aktualizované podobě a s přidanými vlastními problémy Redfordovské Ameriky. Lindelof opravdu umí, po Leftovers se tady rodí další obrovská pecka, která ale kvůli své originalitě a jinakosti zřejmě znovu nebude doceněna tak, jak by měla být. Jedna věc je ale jistá, lepší a věrnější pokračování Strážci opravdu nemohli dostat. Jo a Looking Glass je borec.(27.11.2019)