Anderton

Už to síce nie je také zjavenie ako predchádzajúca epizóda, stále nás však čaká dostatočné množstvo prekvapení a už spomínaného elegantného zapadania všetkých puzzle kúskov do seba. Predovšetkým ono záverečné prekvapenie vyvoláva otázky typu: to vážne? Seriál navyše v tejto časti obsahuje najviac wtf scénu z celej série a pochybujem, že ju niečo prekoná. No musíme vyčkať, čo ten slon vlastne znamená, ale to platí asi len pre neznalcov komiksu. ()

Trevor

Angele, stále pod vplyvom Nostalgie, sa vybavujú spomienky na jej detstvo v Saigone, na stratu rodičov pri teroristickom útoku a na príchod a stratu jej babičky June. Medzitým prebieha proces s Veidtom v ktorom ho správca odsúdi. Laurie navštívi manželku detektíva Crawforda a počas diskusie o smrti jej muža zistí, že tá je spojená s Dr.Mannhatanom, ktorý teraz, v prestrojení za človeka, bojuje proti diskriminácii bielych ľudí na Zemi, konkrétne v Oklahome. Laurie uväznia a tá sa viac dozvie o plánoch Dr. Mannhatana. Petey objaví mŕtve telá členov Kavalérie, avšak nenájde samotné Zrkadlo duše. Angele sa podarí újsť z komplexu doktorky Trieu ešte predtým, ako spustí hodiny Milénia a doma zabije svojho manžela, o ktorom je presvedčená že nie je jej skutočným manželom a z hlavy mu vyberie čip...Postavené na rasizme, iba biely ľudia sú rasisti a preto sú v reálnom živote rôznymi psychicky chorými ľuďmi vraždené a napadáné iba biely mladistvý a deti. Napriek tomu, že sú tvorcovia neuveriteľný rasisti, táto epizóda sa im vydarila a najmä súdny proces s Veidtom a skvelá hudba počas celej epizóde dá normálne zmýšľajúcemu človeku zabudnúť na rasistický podtext celého seriálu. A krátkz postreh, čítanie Hemingwayovho Komu zvonia do hrobu v podaní Angelinho manžela pred jej návratom bolo tak okatým vykradnutím Evil dead (Zbohom zbraniam) až sa každý filmový znalec musel pousmiať... ()

ScarPoul

Ach. No myslel som si, že po predchádzajúcom dieli to bude viac našlapané. Niečo je tu dobré - celý Vietnam. Ale celá tá snaha typu rasizmus a treba zabrániť katastrofe. Nežeriem im to. Hoci sa niektoré veci vyjasňujú, každé vysvetlenie ma viacej utvrdzuje v premárnenej šanci. Ja ako biely sa nikdy nebudem vedieť stotožniť s rasovými predsudkami. Bez rozdielu ako silnú mám empatiu. A na to, aby som tam mal postavu, ktorá mi to vysvetlí inak, buď nezostáva priestor, alebo sa to nehodí do politiky. Toto ale nie sú tí Watchmeni, ktorý chcú niečo zmeniť. Títo sa len sa kĺžu na nejakom trende.. Finále je smiešne a absurdné. ()

BROKEN_

Nevím co říct. Ta show je každým dílem lepší a lepší. Tam, kde to ze začátku vypadalo zvláštně, divák nevěděl co si o tom má myslet, tak teď se to dokonale vyjasňuje. V posledních cca 10 minutách mi spadla huba na zem. Lindelof se předvedl s něčím v čem je mirtr - zvrat. "Angela, are we going to keep fucking around here, or are we going to be honest with each other? Tell me how you know my grandfather, tell me what the fuck you're doing here. And don't say it's saving fucking humanity. Your grandfather came to me because he needed someone with my resources to help him stop the Seventh Kavalry. Stop them from doing what? In less than a hour they're going to capture Dr. Manhattan and they're going to destroy him and then they're going to become him." ()

TheDarKnig

Kdybych mohl dát deset hvězd, dal bych. Absolutní vypravěčské a režijní mistrovství, ať už jde o jemné, osobní momenty nebo naopak o grandiózní odhalení a myšlenky. Bezesporu Lindelofův magnum opus! Prakticky všechny karty jsou vyloženy na stůl, jdeme do finále a bude to něco nezapomenutelného. Výstižný název, lépe by pocity z této epizody popsat nešly. Take a look at the lawman - Beating up the wrong guy - Oh man, wonder if he'll ever know - He's in the best selling show - Is there life on Mars? ()