A God Walks into a Bar (E08) (epizoda)

Akční / Drama / Mysteriózní / Sci-Fi

USA, 2019, 1 h 3 min

 • dO_od
  *****

  // "This is the moment. I just told you you can't save me, and you're gonna try to anyway." Jo, tohle je ten moment. Moment, kdy Lindelof ambiciózně rozjel skrze pubertální slovní hříčku jednu dojemnou love story povídáním si v baru, zatímco se modrý bůh současně pohybuje v asi deseti různých časových linkách, které se proplétají a navzájem navíc i ovlivňují (!), aniž by se divák stíhal jakkoli ztrácet. Nejenže tak Lindelof rozjel tenhle parník emocí, komplexních myšlenek, filosofických paradoxů a dialogů dodávajících kontext de facto celému watchmenovskému univerzu, on ho zároveň i dokázal úspěšně dotáhnout až do konce. Působivé je v tomhle ohledu zkrátka slabé slovo, a byť na tom mají samozřejmě velký podíl Nicole Kassell a Reznor s Rossem, jejichž piánko to celé posílá někam na měsíc Jupiteru, pořád mám čistě z tě představy psaní scénáře k tomuto dílu bradu až na podlaze, protože takhle fenomenálně vystavěný děj se zkrátka jen tak nevidí. Kdybych už se měl do konce života dívat jenom na jednu epizodu libovolného seriálu, byla by to tahle, protože v ní je jednoduše vše. Adamem a Evou počínaje, a tragickým koncem každého vztahu konče. Díky za to. "In the bar the night we met, you asked about the moment I fell in love with you. This is the moment.(25.7.2020)

 • Bane_Boss

  Představte si tohle – Trent Reznor & Atticus Ross napíšou srdceryvnou melodii, kterou vede lehký klavír a postupně se přidává uši hladící chór. I když je vaše srdce dávno rozbitý, tohle vás prostě dostane. Všechno je v hajzlu, orteláci už čekaj před domem s takyonickým kanónem, ale to je jedno, bo Dr. Manhattan nabíhá na scénu se svou vytříbenou krasomluvou a … This is the moment. I just told you that you can't save me and you're gonna try to anyway. In the bar THE NIGHT WE MET you asked me about the moment i fell in love with you. This is the moment. Moje srdce krvácí. A to jsem si myslel, že umím ty slova krotit, jak drak. Ještě se mám co učit. Příští týden se bude bulet. I'm so blue man 'cause today was the moment....the moment i fell *IN LOVE* with this series...and it is ending next week :((9.12.2019)

 • Matli
  *****

  Totální scénáristické porno. Tak jak byly předchozí díly relativně nudné a zmatené, tak tento díl to napravil (a vysvětlil). Užíval jsem si to maximálně od první minuty, kdy celkem bylo jasně nalajnováno o co pujde,ty dialogy a ten scénář, no prostě lahudka, která se jentak nevidí, prostě čumím. Poslední díl je taky dobrej, ale tento má navrch.(13.4.2020)

 • Mrkvič
  ****

  Famózní záležitost z pohledu vyprávění. Dlouhé a neskutečně poutavé dialogy. Škoda, že to musí kazit otravná a neskutečně strašně moc a nepřirozeně sprostá černá kráva - černoši mi ve filmu nevadí a až bude na scéně agentka FBI a bude se chovat zase stejně, bude to o bílé krávě - jde jen o odlišení těch dvou krav..(11.3.2020)

 • Anderton
  *****

  Predposledná epizóda nám ponúka rozsiahlejšiu históriu života Dr. Manhattana, k čomu patria aj zaujímavé hrátky s časom. Je tu zrejmá aj prepojenosť s Adrienom Veidtom, takže aj on sa do deja výraznejšie zasadí. Navyše je celá epizóda prerozprávaná ako retrospektíva, respektíve flashback, ale v prípade vnímania času Dr. Manhattana je to vlastne úplne jedno. Len treba dať bacha a nevypínať hneď po nabehnutí titulkov, ešte je tu veľmi zaujímavá, niekoľkominútová potitulková sekvencia.(14.5.2020)