Reklama

Reklama

Recenze (24)

ScarPoul 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Zatiaľ jediný diel, ktorý sa nesie v duchu komiksu ALE hoci vysvetľuje veľa vecí z predchádzajúcich častí, stále mi zostáva v hlave otázka prečo? Aký dôvod mali tvorcovia rozprávať príbeh PO udalostiach z komiksu a snažiť sa ich dať do kontextu do akého ho dali. Dáva to zmysel a je to aj dobre napísané. Ale ten presah to skrátka nemá. A Dr. Manhattan ako zamaskovaný černoch? Prosím vás. Jediný použiteľný koncept je Irons ako Veidt. A fajn hudba. ()

D.Moore 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Odměna pro věrné diváky - tohle je ten díl, ve kterém do sebe zapadlo snad už úplně všechno, a nezbývá než si týden počkat na finále, které určitě ještě nějaké překvapení přinese. Tvůrci si mě opět získali mazaným vyprávěním poskakujícím v čase a tím, jak přirozeně dílek po dílku sestavovali celou tu skládačku. Kdybych nevěděl, že je Alan Moore takový, jaký je, snad bych si mohl i myslet, že z tohoto seriálu musí mít velkou radost. ()

Reklama

Trevor 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Mr.Mannhatan vyhľadá v bare Angelu a vedú spolu dlhú debatu o tom, čo sa stane a čo sa stalo. Mannhatan vyhľadá aj Adriana, ktorý mu umožní prežiť pár príjemných chvíľ v tele človeka. V epizóde sa síce objasní takmer všetko, ale sú to konverzácie ktoré nudia, kamera a opakované zábery na kravatu Mannhatana sú príliš dlhé a nezachráni to ani skvelá hudba. Nudné, aj keď v kontexte elého príbehu potrebné ale žiaden nečakaný "mindfuck" sa nekonal. ()

dO_od 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

// "This is the moment. I just told you you can't save me, and you're gonna try to anyway." Jo, tohle je ten moment. Moment, kdy Lindelof ambiciózně rozjel skrze pubertální slovní hříčku jednu dojemnou love story povídáním si v baru, zatímco se modrý bůh současně pohybuje v asi deseti různých časových linkách, které se proplétají a navzájem navíc i ovlivňují (!), aniž by se divák stíhal jakkoli ztrácet. Nejenže tak Lindelof rozjel tenhle parník emocí, komplexních myšlenek, filosofických paradoxů a dialogů dodávajících kontext de facto celému watchmenovskému univerzu, on ho zároveň i dokázal úspěšně dotáhnout až do konce. Působivé je v tomhle ohledu zkrátka slabé slovo, a byť na tom mají samozřejmě velký podíl Nicole Kassell a Reznor s Rossem, jejichž piánko to celé posílá někam na měsíc Jupiteru, pořád mám čistě z tě představy psaní scénáře k tomuto dílu bradu až na podlaze, protože takhle fenomenálně vystavěný děj se zkrátka jen tak nevidí. Kdybych už se měl do konce života dívat jenom na jednu epizodu libovolného seriálu, byla by to tahle, protože v ní je jednoduše vše. Adamem a Evou počínaje, a tragickým koncem každého vztahu konče. Díky za to. "In the bar the night we met, you asked about the moment I fell in love with you. This is the moment. ()

Anderton 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Predposledná epizóda nám ponúka rozsiahlejšiu históriu života Dr. Manhattana, k čomu patria aj zaujímavé hrátky s časom. Je tu zrejmá aj prepojenosť s Adrienom Veidtom, takže aj on sa do deja výraznejšie zasadí. Navyše je celá epizóda prerozprávaná ako retrospektíva, respektíve flashback, ale v prípade vnímania času Dr. Manhattana je to vlastne úplne jedno. Len treba dať bacha a nevypínať hneď po nabehnutí titulkov, ešte je tu veľmi zaujímavá, niekoľkominútová potitulková sekvencia. ()

Galerie (2)

Reklama

Reklama