See How They Fly (E09) (epizoda)

Akční / Drama / Mysteriózní / Sci-Fi

USA, 2019, 1 h

Tvůrci:

Damon Lindelof

Předloha:

Alan Moore (komiks)

Alex Disenhof

Závěr zas taková pecka nebyl. Nejvíc asi zamrzel ten scénáristický kopanec do koulí s “tajnou dohodou”. Snad pokud v tabletách byly dědulovi vzpomínky, včetně věšení Crawforda, muselo tam být i setkání s modráskem před deseti lety. Prostě fail jako prase. To samé zůstalo nevysvětleno, proč jedna bota oběšence... taky jsem nepobral co spadlo na tom pozemku “co je teď její”. Prostě škoda těch přehmatů.(18.12.2019)

• Lockeroom

Seriál parazituje na geniální knize a znehodnocuje její poselství. Vsadím se, že Alan Moore pyšný nebude, jak zde tvrdí uživatel Heisenberg, právě naopak. https://qz.com/quartzy/1732050/why-alan-moore-wants-nothing-to-do-with-hbos-watchmen/ Mělo to spád, bylo to zručně uděláno, hudba byla vynikající, výtečné herecké výkony Jean Smart ( za mě 5 hvězd ) a Jeremyho Ironse. Ale scénář byl bohužel naprostý blábol Dal bych tři hvězdy za ty složky, které jsem jmenoval, ale seriál je zde podle mě nadhodnocený,tak dávám pouze dvě.(17.12.2019)

Naozaj jediné čo oceňujem, je že sa to uzatvorilo a malo to aký taký zmysel. Presná vízia sa podariť naplnila a aj sa stretli staré známe postavy. Inak je to pre mňa utrpenie sledovať, čo za z niečoho čo úprimne milujem stalo. Tento hybrid môže baviť neznalcov predlohy. Neviem si predstaviť niekoho kto má predlohu rád, aby tomuto nadšene tlieskal hoci to bolo spravené na úrovni.(17.12.2019)

Výborné zakončení (lepší poslední scénu si mimochodem fakt nevím představit), které umně spojilo všechny příběhové linie a přineslo skvěle napsané velkolepé i intimní momenty, stejně jako milé pomrkávání na komiks. Zvlášť co se Ozymandiase týče. Lindelof vytvořil funkční, chytré a komiksový vesmír uctivě rozšiřující pokračování, které dokázalo propojit stará témata a motivy s těmi novými v nelineárním, komplexním a skvěle odvyprávěném příběhu. A navíc série byla téměř bezchybná i po formální, řemeslné stránce (jen škoda toho ne úplně vizuálně povedeného pana modrého). PS: Who Watches The Watchmen? Lube Man!(16.12.2019)

• Pilgrim6

Zklamání nakonec. Seriál začal jako vícevrstvý příběh se zajimavými postavami a narážkami na současnost, aby se nakonec zvrhnul v naprosto typické superhrdinské cliché. Což je přesně to, co Watchmen nemají být. Celkově od představení Dr. M šel seriál extrémně dolů. 5* za nepřekonatelný výkon Jeremy Ironse.(17.12.2019)