Životním dílem odpudivého a deformovaného opilce z hamburské čtvrti San Pauli Fritze jsou vraždy místních prostitutek. Jejich těla ukrývá do zdí svého podkrovního bytu, kde se smrad hnijícího masa snoubí s pachem staromládenectví a výpary řecké restaurace z přízemí. Případ sériového vraha Fritze Honky šokoval v polovině sedmdesátých let celé Německo a inspiroval Fatiha Akina k natočení filmu, který je kontrapunktem většiny thrillerů na podobné téma. Místo metodického pátrání totiž nabízí jen chaos, hnus, smrad a bezmála haptický prožitek z „pekelné kuchyně“ Fritze Honky. Akin s elegancí sobě vlastní vytvořil zrůdný artefakt, který tvrdě testuje diváckou odolnost a podvrací mysteriózní kult vytvořený kolem sériových vražd. (Film Europe)

pushover

Po dost slabém Aus dem Nichts zvedá Fatih Akin touhle úchylárnou laťku opět tam kam patří. Naprostá freak show z Hamburku 70. let minulého století. Po skončení jsem měl nutkání doma vyvětrat. ()

Najt

Tohle už nechci nikdy vidět, absolutně depresivní a nechutnej film. 1* Je právě za nechutnost a druhá za výkon hlavní postavy. Tohle Vám navodí krásnou depresi na spaní. ()

Bezda22

Nevím, co jsem od toho čekal, ale myslím, že jsem se nedočkal :-D. Humus to asi je, ale Lidskou stonožku 2 jen těžko něco překoná, to byl pořádnej humus... Nedokážu na tom nic ocenit... ()

G04T

Pátej a zároveň poslední film z výzvy od uživatele pornogrind. Výborný, skvělý, neuvěřitelný! Hnus, špína, nechutnosti, drsnost - tyhle všechny věci doprovázej tenhle film od začátku do konce. Nejdřív mi vadilo, že v něm nevystupujou prakticky skoro žádný normální postavy, ale pak jsem pochopil, že tohle není normální film! Tohle je naprostá šílenost (samozřejmě v dobrým slova smyslu)! Divím se, že něco takovýho v týdle době vzniklo. Dneska většina filmů stojí za hovno, ale právě U Zlaté rukavice mě přesvědčilo, že ne všechny novější filmy jsou špatný! Chci poděkovat uživateli pornogrind, že mě k tomuhle filmu jaksi dokopal. Věděl jsem o tomhle filmu už dřív, ale nebejt výzvy, tak bych se na něj nekoukl. Skvělá magořina! Mimochodem bejvalej důstojník SS udělal dobře, jak nachcal na toho brejlatýho debílka, sral mě už od první chvíle co se tam objevil. ()

Knor

Ošklivej film plnej ošklivých a špinavých lidských kreatur. Naprosto syrové zobrazení lidského dna, plno špíny, hnusu a smradu. Tohle je jeden z těch filmů, který se zaryjou do paměti, protože jsou naprosto věrohodný, je to výborně natočený i zahraný, žádná amatéřina. I když je to hnusnej film o hnusným světě plném hnusných lidí, tak se musí ocenit ta dokonale vystihnutá odpudivost. ()

panPatejl

Geniální ztvárnění čisté dekadence a extrémní exkurze do života absolutní spodiny společnosti poválečného západního Německa. Hlavní postava, pan Nechutný Úchyl, v žádném případě nemá vítězství v soutěži o největšího humusáka v kapse a musí se proto velice snažit. Je až neuvěřitelné do jakých (často zvrácených) detailů se umělci pouští. Realističnost a hlavně uvěřitelnost některých scén je uzemňující. Za takový výkon musím dát bez pochyb pět hvězd, ale hodnocení nejlépe vystihující obsah filmu je rozhodně "odpad!" ()

Homerking

Zvláštně pojatý film o životě německého sériového vraha Fritze Honky. Úchyl Honka (Jonas Dassler) byl famózní (obrovský palec nahoru do maskérny) stejně tak jeho útulný byteček i sympatická děvčata které si sem vodil. Za zmínku stojí i krásná hospůdka kam Honka docházel chlastat a hledat "povyražení". Neteče tu skoro žádná krev ale tečou tu místo toho hektolitry chlastu a narazíte taky na několik nechutných sexuálních scén (párek s hořčicí). Dále nám Honka předvede svou milou přátelskou povahu a podělí se s námi o své zkušenosti ohledně skladování mrtvých těl v domácích podmínkách. ()

Hemlock

Hamburk - hlavní hrdina, hnusné hrbaté hovado honibrk Honka, hloubá hýřivě hospodou... Ha, hrošice Helga, holá huba, hodně hmotná, hezká, honem hodit háček - Hovado Honka hojně hnojí Helze hýždě, Helga haleká hrůzou, hází hovno, hnije - hotovo... Hustý hororový humus!!! ()

adamix

Tak nádherne nechutný film som už pekne dávno nevidel. Odporný a zároveň istým spôsobom aj vtipný. Film, ktorý nemal uzrieť svetlo sveta spoločne s ďalšími, ale je tu a (ne)príjemne ma pobavil. Realistickými scénami a podobným žánrom ho možno prirovnať k Trierovmu JACKOVI. Zlatým klincom všetkého je spodina od Zlatej Rukavice, ktorých prítomnosť a neskutočnými replikami spoločne s krpatým Fritzom by som zniesol ďalšie dve hodiny. ,,AKO SA OPOVAŽUJEŠ ZDRAVIŤ DôSTOJNÍKA S ČURÁKOM V RUKE, TY SKU**YSYN??!" Úchylní Nemci nikdy nesklamú, narozdiel od mentálne podobných Rakušákov majú zmysel pre nejaký dej. Obrovská spokojnosť. Oddnes sa budem dívať na párky a horčicu úplne inak. ()

Pitryx

Nooo, dějově to tedy hodně škobrtalo, občas se to i dost táhlo. Některé scény byly prostě dlouhé. Ale za to divák obdrží porci (velkou) ukázkového herectví, a to nejen Jonasse Daslera. K tomu skvělá práce maskérů a je tu film, který je jako ze skutečnosti. Uvěříte všemu. Také kamera dokazuje, že autentičnosti lze dosáhnout i bez debilního found footage. Výsledek? Jak pro koho. Já sypu velmi dobrých sedmdesát. *** A PŮL ()

Solverino

Geniální zločinecký Mastermind - Mister Hownowonka pijící samohonku po hektolitrech - a spousta strašně krásných lidí... kdo se nepobleje už v půlce zaručeně se pobleje na konci! Hurááá! Wunderbaum! ()

Pochtli

Já čekal nějakou vymazlenou sofistikovanou uchylárnu a místo toho to byl "jen" pohled do života německých ztroskotanců prosáklých chlastem. ()

Coliseum

(Spoiler alarm!) No ne, je hrozně milý, jak se ten chlap po vraždě rozhodne, že nebude pít, změní práci, změní se... Víš, vlastně mi ho chvílema bylo líto. Ano, byl trochu pocuchanej, ale v principu svině nebyl (jako třeba Evilenko). Fotr byl v koncentráku jako německej bolševik a uchlastal se. Matka bůh vi co. Von byl po bouračce trochu nabouranej, měřil 165, měl komplexy a po tatovi nezdědil správny politický postoje, ale lásku k šnapsu. Holky s nim vyjebávaly, smály se mu. Myslim, že chtel prostě milovat. Jenze denně vylil cca tři flašky režný, měl v hlave fašírku. Neomlouvám ho za to, co udělal, ale sem schopnej to z části pochopit a fakt je v tom filmu okamžik, kdy mi ho bylo líto a bejt mu v týhle jeho životní chvíli poblíž, chtěl bych se s nim kamaradit a ubezpečit ho, že neni sám. ()

MaxForValue

Neviem do akej miery to bol zámer a do akej nie, ale miestami komicko-grotesktné, s náznakom čierneho humoru. Väčšinu času však mimoriadne presná, pestrá a nekonečne smutná sonda do životov hamburgskej spodiny, z ktorej jeden barbar vyčnieval nad ostatnými. Tak trochu i realita povojnovej nemeckej spoločnosti, pred ktorou všetci chceli zatvárať oči. ()

Klat

Tenhle film je natočen hodně naturalisticky a hlavní herec Jonas Dessler jako Fritz Honka, je dost přesvědčivý. ()

Pete

Člověk Bestie pro jedenadvacáté století. Skutečně ryzí Zolovský naturalismus plný špíny a hnusu - natočené je to bravurně, navíc Dassler hraje jako o život, ale ptám se, kdo a proč se na to vlastně chce dívat? Osobně bych uvítal méně Honky, naopak více backgroundu té čtvrti, a to zejména štamgastů U zlaté rukavice, pajzlu všech pajzlů s dokonale schmutzig dekadentní atmosférou. ()

AlexUnited

Bravúrne stvárnenie a herecký výkon predstaviteľa hlavného antihrdinu (riadne som sa na ňom rehotal) ale aj všetkých ostatných postáv a excelentne realistické vykreslenie celkového prostredia tamojšieho špecifického spoločenského undergroundu. (+ výstižný komentár od pána verbala :) ()

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů