Release the Spyce (TV seriál)

• Japonsko

リリース ザ スパイス

Release the Spyce

Animovaný / Akční

Japonsko, 2018, 12x25 min

• q66

Už od začátku bylo celkem jasné, že půjde o blbost, otázkou pak bylo už jen, jestli půjde o zábavnou blbost; několika epizodám se to dařilo, hlavně díky hbitému tempu, dobré hudbě v pozadí (třeba úplně nestydatá vykrádačka "Spybreak!" od Propellerheads) a vizuální stránce; nicméně pak se to nějak zvrtlo a celé to začalo být víc vážné, což se v tomto případě vůbec nevyplácí, protože chybí ten základ, na kterém stavět; konec pak už je jen nuda. 5/10(22.12.2018)

Spa-pa-pa-ra-pa Spa-pa-pa-ra-pa Spy An-d Spyce! Intro je presne ako tento seriál. Strelené, ale chytľavé. V záležitosti ako toto nemá príliš zmysel čokoľvek riešiť. Poňatie, dej a postavy sú také, aké by ste očakávali už z plagátu, no má to nejaké vydarené akčné momenty, a pár krát započujete soundtracky odkazujúce na Matrix a Mission Impossible. Vzhľadom na žánrové zasadenie je to vítané poštuchnutie diváka. Trochu podobné Toji no Miko z tohto roku je o triedu lepšie v každom ohľade.(23.12.2018)

Tak zrovna na Toji no Miko jsem si na rozdíl od kolegy vůbec nevzpomněl, ale velice rychle mi došlo, že znám jiné a lepší špionážní anime s mladými dívkami - Princess Principal a tak jsem si to v hlavě srovnával hlavně s ním. A tady to Release the Spyce projelo snad ve všech ohledech a na celé čáře. Prostředí, zápletka, špionážní mise, všechno je tu proti PP tak o level až dva níže. Přesto ale nemůžu říct, že by RtS nemělo něco do sebe. Jak píší ostatní, má to dost povedenou hudební stránku, také se mi líbil svižný opening a atmosféře ta dobrá hudba dost pomáhala. Postavy mi sice nebyly kdoví jak sympatické a ani jsem si nikoho extrémně neoblíbil (možná až na sexy záporačku), ale také mě tu nikdo ničím neštval. Občas jsem z toho cítil trochu toho napětí jako u Mission Impossible a někdy jsem si zase vzpomněl na slavnou 007, tedy i jako špionážní příběhy to u mě obstálo, s tím, že vážnější a trošku dramatický konec mě vůbec nevadil. No a zbytek? Mladé dívky si hrají na agenty a řeší svoje problémy, s tím že snad každá novicka je na svou mentorku na můj vkus až přehnaně fixovaná... 5,2/10(23.12.2018)

Menší ninjovská záležitost, kdy (jak už tomu běžně bývá) školačky bojují proti zlé organizace, která se snaží ovládnout svět. Vše je odlehčeno, ale ne naštěstí příliš, aby z toho byla úplná pohádka. Naopak je tu vidět nějaká ta akce, úmrtí a krev (ale samozřejmě v umírněném provedení, aby se na to mohlo koukat i mladší publikum). Takže máme tu boj dobra proti zlu a naštěstí postavy nejsou tak otravné (obzvláště hlavní hrdinka), jako se na počátku zdají. Příběh i když je trochu klišovitý dokáže překvapit svou promyšleností, než odfláklou jednoduchostí jako tomu bývá u jiných anime - jen aby tam prostě něco bylo. Animace bych řekl je velice povedená - obzvláště zpracování fyziky bylo opravdu vynikající. Po hudební stránce nic výjimečného, ale sem tam pár kousků celkem dobře sedlo do dané atmosféry.(25.12.2018)